Gjest Gjest Skrevet 14. april 2009 #1 Skrevet 14. april 2009 Overskriften sier sitt: Hva skal vi finne på? Jeg er nokså tom for ideer. Hjelp meg!
angeleyes Skrevet 14. april 2009 #2 Skrevet 14. april 2009 (endret) Penger rett og slett. De fleste blir glad for det. Eller så kan du sette penger inn på et fond el som han ikke kan ta ut før han er 18 år. Eller kanskje love ham mopedlappen eller lignende. Hvor mye skal dere evn. bruke? Endret 14. april 2009 av angeleyes
Gjest Gjest Skrevet 14. april 2009 #3 Skrevet 14. april 2009 Hvis han har alt av materielle ting, kanskje han trenger noe ikke-materielt? Tid med foreldrene sine? Fisketur med far?
Gjest antigartner Skrevet 14. april 2009 #4 Skrevet 14. april 2009 Hva med en reise sammen med dere? Jeg tenker ikke akkurat på en typisk sydentur, men en reise der han kan oppleve og lære litt mer om historie og kultur enn han kan hjemmefra. ("Dannelsesreisen" er jo et klassisk begrep.)
Mary Philbin Skrevet 14. april 2009 #5 Skrevet 14. april 2009 Som antigartner sier; reis. En tur er noe han vil huske, og det betyr forhåpentligvis mer enn penger. La han bestemme hva dere skal når dere er på turen, så det er hans tur. Liker han fotball kan dere dra til England og oppleve kamp og supportermiljøet der f.eks.
Noemi Skrevet 15. april 2009 #6 Skrevet 15. april 2009 Kjempebra ide å gi reise som gave. Tror jammen jeg skal gjøre det til min datter også
Gjest Christabelle Skrevet 15. april 2009 #7 Skrevet 15. april 2009 Skulle ønske jeg fikk reise i stedet for penger selv.
Gjest ts Skrevet 15. april 2009 #9 Skrevet 15. april 2009 Tusen takk for mange gode tips! Tar gjerne imot flere... Han ønsker seg stor flatskjerm på rommet, men han har jo så lite rom så jeg tenker at en 42-tommer blir så svær? Han har reist mye fra før, er ikke interessert i fotball. Skal snart til Polen med hvite busser med klassen og er ikke så gira på å reise med oss foreldre... Kanskje en kompistur, eller besøke en venn i Oslo? Eller mopedlappen, god idè! Flere tips?
Gjest Faerie Skrevet 15. april 2009 #10 Skrevet 15. april 2009 Jeg er så gammeldags at jeg synes konfirmasjonsgaven skal være noe varig, noe som forbereder en på voksenlivet. Det betyr at jeg faktisk heller ville gitt et kaffeservise enn en flatskjerm som er ødelagt/avlegs om få år. Men det er nå jeg da.
Gjest Gjest Skrevet 16. april 2009 #11 Skrevet 16. april 2009 ....hva med et større rom.....eller nytt hus hvis han allerede har alt!
Elion Skrevet 17. april 2009 #13 Skrevet 17. april 2009 De pleier fungere på gavekort vis du vet hvor han liker seg best. f.eks sandvika storsenter har et stort kjøpe senter, og der kan man faktisk gi gavekort på hele senteret. Burde i det minste gi han en morsom shopping tur...
Gjest Gjest Skrevet 17. april 2009 #14 Skrevet 17. april 2009 Tusen takk for mange gode tips! Tar gjerne imot flere... Han ønsker seg stor flatskjerm på rommet, men han har jo så lite rom så jeg tenker at en 42-tommer blir så svær? Han har reist mye fra før, er ikke interessert i fotball. Skal snart til Polen med hvite busser med klassen og er ikke så gira på å reise med oss foreldre... Kanskje en kompistur, eller besøke en venn i Oslo? Eller mopedlappen, god idè! Flere tips? Han er kanskje ikke så gira på å reise med dere fordi reisen da gjerne er på deres premisser? Hva med å la ham bestemme? Eller er det dere som ikke er så gira på det? Evt. kan han få ta med en kompis. Det er viktig å holde kontakten med ham nå som han blir stor, selv om det kan være vanskelig til tider. Dere har igjen for det siden.
Phaedra Skrevet 18. april 2009 #15 Skrevet 18. april 2009 Signerer forslaget om språkreise. Eventuelt reise på leir i utlandet hvor man kan da dykkerlappen/livredningskurs/seilekurs osv.
Phaedra Skrevet 18. april 2009 #17 Skrevet 18. april 2009 (endret) Hva med bunad? Det er litt fælt å si det, men jeg (og alle vennene mine) fikk bunad til konfirmasjonen vår. Og det var liksom ikke en del av gaven ellers. Det var liksom bare noe alle skulle ha når de konfirmerte seg... (Prøver å si at jeg ville - på den tiden - hatt liten forståelse for at det var gaven.) edit: og ja, jeg var et barn som "har alt" Endret 18. april 2009 av Phaedra
Gjest Gjest Skrevet 18. april 2009 #18 Skrevet 18. april 2009 Synes også konfrimasjonsgaven skal være noe "varig" og kanskje noe han setter mer pris på med tiden... Eks ordentliger mansjettknapper, lommeur, klokke....
ViljaH Skrevet 18. april 2009 #19 Skrevet 18. april 2009 Synes også konfrimasjonsgaven skal være noe "varig" og kanskje noe han setter mer pris på med tiden... Eks ordentliger mansjettknapper, lommeur, klokke.... Veldig enig her. Jeg synes ikke en konfirmasjonsgave skal være en forbruksting som TV. Det skal være noe som forbereder for voksenlivet, og som han kan ha glede av hele livet.
Gjest Gjest Skrevet 19. april 2009 #20 Skrevet 19. april 2009 Jeg syns absolutt han bør få et eget hus jeg,da han har alt fra før,,,forresten et luksusproblem og overflødig spørsmål,tenk på alle som ikke har alt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå