Gjest Gjest_ano_* Skrevet 10. april 2009 #1 Skrevet 10. april 2009 Hei, Jeg lurer på om jeg bude oppsøke legevakten eller vente til min fastlege kommer tilbake på jobb. Mine plager: Torsdag forje uke begynte jeg dagen med å spy og var dårlig, men etter noen få timer så følte jeg meg helt frisk igjen og det varte til Lørdagen. Lørdag / natt til søndag begynte jeg med kraftig hoste og utover de neste dagene begynte jeg å spy og da det tok av så hadde jeg forsatt den forbanna hosten som sliter meg fulstendig ut. Jeg sliter også med hjertebank helt fra lørdagen. Nå er det sånn 6 dager siden alt dette begynte og jeg lurer på om jeg burde oppsøke legevakten med tanke på hjertebanken . På disse 6 dagene har jeg spist delvist lite og enkelte dager ingenting, jeg har kun fått i meg cola og mer Ibux hodepiller enn jeg kan telle. ( største dosen var 3 piller med 200MG på en dag) Tror ikke det har gått en dag uten å ta hode piller, men er ikke sikker. Hva sier dere? Noe å plage legevakten med? De tar vell bare mennesker med akutt nød? eller er det mulig å få tak i en allmen lege selv i påsken? Min lege er iverfall ikke å nå på jobb tlf. Og når er Fastlegene normalt sett tilbake på jobb? Tirsdag? En ting til: Merker at jeg som regel kun hoster når jeg er i bevegelse og hjertebanken kjenner jeg hele tiden så lenge jeg sitter i ro eller er i hvilemodus. Meg: Gutt 16 Medisiner: Nej sykdommer: Nei, ikke som jeg kjenner til - muligens angst ----------------------------------------------------------------------------------------- Takker for alle svar
edwina Skrevet 10. april 2009 #2 Skrevet 10. april 2009 Hei gutt 16år. Så klart at du skal oppsøke legevakta,hvertfall når du har den hjertebanken du har.Folk går til legevakten med mange ting,ikke sikkert du får time hos fastlegen din så snart heller,ikke sitt å tenk å lur,bare ring de det koster ingen ting å få et svar fra de om du skal komme eller ei..God bedring.
Rosalie Skrevet 10. april 2009 #3 Skrevet 10. april 2009 Jeg hadde ikke oppsøkt legevakten for det der. Men du kan jo ringe de og høre om det er noen vits! Prøv å få i deg annen væske enn Cola, da Cola er vanndrivende.
Gjest Gjest Skrevet 10. april 2009 #4 Skrevet 10. april 2009 Ta bort hjertebanken, som mest sannsynlig kommer fordi du er sliten og redd på grunn av hosten og oppkastet, så står du fremdeles igjen med kraftig hoste og oppkast. Først: Slutt med Ibux-en med en eneste gang! Den hjelper ikke mot hoste eller oppkast, den bare gjøre alt verre hvis det er noe med magen eller lungene! (Mennesker med mageproblemer eller astma skal ikke ta Ibux hvis det er ikke er foreskrevet at legen) Ta deg en tur på legvakten!
Yvaine Skrevet 10. april 2009 #5 Skrevet 10. april 2009 (endret) Man trenger ikke være døden nær for å kunne kontakte legevakten. Ring dem, forklar tilstanden din, og at fastlegen din ikke er tilgjengelig. Hvis de vil ha deg inn, så ber de deg komme, og hvis ikke, så får du beskjed om det. Ring dem hvertfall! Det skader ikke å prøve! Min fastlege er ikke tilgjengelig før tirsdag 14. april, vil kanskje tro at de fleste fastleger har tatt seg nesten-fri i påska. Du kan selvsagt forsøke å ring andre leger på hjemstedet ditt, det kan godt være det er en tilgjengelig som kan treffe deg. God bedring!! Edit: Enig med en av de over her. Dropp colaen. Prøv eplejus (evt blandet med farris eller vann slik at den ikke blir veldig sterk for magen). Endret 10. april 2009 av Yvaine
Gjest Gjest Skrevet 10. april 2009 #6 Skrevet 10. april 2009 Jeg er trådstarter: Er i kø på telefonen nå, vi får se hva de sier. Jeg har trolig astma fra jeg var liten, viste ikke at hodepiller var farlig :S
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 10. april 2009 #7 Skrevet 10. april 2009 Jeg er trådstarter: Er i kø på telefonen nå, vi får se hva de sier. Jeg har trolig astma fra jeg var liten, viste ikke at hodepiller var farlig :S Satt 10 min i kø no ;(
Gjest Tokidoki Skrevet 10. april 2009 #8 Skrevet 10. april 2009 10 minutt er da ingenting. Nå i påska er legevakten det eneste som er åpent, og alle som har litt feber ringer, du må nok belage deg på lengre kø-tid en som så.
Rosalie Skrevet 10. april 2009 #9 Skrevet 10. april 2009 10 minutt er da ingenting. Nå i påska er legevakten det eneste som er åpent, og alle som har litt feber ringer, du må nok belage deg på lengre kø-tid en som så. Jepp, jeg ble sendt hjem fra Legevakten en påske etter en kort samtale med sykepleier for noen år siden. Hadde veldig dårlig allmenntilstand, slet bl.a. med å puste, vanvittige smerter i hode og kjeve og hadde høy feber. De hadde rett og slett ikke kapasitet til å ta i mot meg, og jeg var ikke kritisk syk. Oppsøkte da privat legesenter og det viste seg at jeg, som astmatiker, hadde dobbeltsidig lungebetennelse og ørebetennelse.
Gjest Gjest Skrevet 10. april 2009 #10 Skrevet 10. april 2009 Jepp, jeg ble sendt hjem fra Legevakten en påske etter en kort samtale med sykepleier for noen år siden. Hadde veldig dårlig allmenntilstand, slet bl.a. med å puste, vanvittige smerter i hode og kjeve og hadde høy feber. De hadde rett og slett ikke kapasitet til å ta i mot meg, og jeg var ikke kritisk syk. Oppsøkte da privat legesenter og det viste seg at jeg, som astmatiker, hadde dobbeltsidig lungebetennelse og ørebetennelse. Etter evighet i telefon så fikk jeg beskjed om å komme ned til dem. Vi snakkes senere,
Gjest Tokidoki Skrevet 10. april 2009 #11 Skrevet 10. april 2009 Jepp, jeg ble sendt hjem fra Legevakten en påske etter en kort samtale med sykepleier for noen år siden. Hadde veldig dårlig allmenntilstand, slet bl.a. med å puste, vanvittige smerter i hode og kjeve og hadde høy feber. De hadde rett og slett ikke kapasitet til å ta i mot meg, og jeg var ikke kritisk syk. Oppsøkte da privat legesenter og det viste seg at jeg, som astmatiker, hadde dobbeltsidig lungebetennelse og ørebetennelse. Du er jo en av de som burde fått hjelp, men folk uten andre plager en ensomhet ringer ned telefonen og hyler på seg sykdommer det viser seg at de ikke har. Veldig dumt da de som faktisk trenger hjelp må vike for disse. Legevakten er helt texas i slike høytider.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå