Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Vi har kjøpt laminatgulv hos IKEA og skal legge gulvet i påsken. I den forbindelse lurer jeg på hvilke(t) redskap som egner seg best for å tilpasse ulike vinkler osv? Og hvor man får tak i dette?

Gulvet er forøvrig dette: Slâtten laminatgulv

Noen som har noen rimelige løsninger for oss? Vi leier og har igrunn ikke så veldig lyst å bruke altfor mye på en ting vi ikke kommer til å bruke så mye..

På forhånd tusen takk! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fant ut at vi forøvrig bare kan bruke sag.. Men så er da spørsmålet..:

Må man bruke underlagskum når man legger laminatgulv? Vet det demper trinnlyden, men bortsett fra det?

Gjest Gjest
Skrevet

du må legge et lag med ...... (vet ikke hva det heter.) Er hvitt, på rull, skumakktig og finnes på ikea. ellers er det bare å sage og klikke i vei. Kan være greit å en hammer og en sånn spesiell vinkelsak for å slå inn platene fra siden. det er som en litt bred metallplate hvor hver ende er bøyd i hver sin rettning.

Gjest Gjest
Skrevet

Eletrisk stikksag er praktisk. Samt baksmelle beskrevet ovenfor.

Les brukerveiledningen nøye. Det er flere tabber man kan gjøre hvis man ikke måler ut rommet først og ser hvordan man skal avslutte gulvet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...