Gjest Gjest_Nefer_* Skrevet 31. mars 2009 #1 Skrevet 31. mars 2009 Jeg har hørt at kvinner bare kan bygge noe rundt 1 kg muskler i året. Men når jeg ser på The biggest loser på tv, hvor deltakerne trener flere timer hver dag i ca 3 måneder; så sier legen der at den ene dama har lagt på seg 11 pounds muskeler på den tiden (ca 5,5 kg?). Får det ikke helt til å stemme med hva jeg har hørt. Hva er riktig?
hjema Skrevet 31. mars 2009 #2 Skrevet 31. mars 2009 Kvinner kan godt legge på seg mer enn 1 kg i året...bare tull at det ikke er mulig...har selv lagt på meg mange kilo muskler i løpet av et år, har sjekket dette hos lege.
Gjest Gjest_Nefer_* Skrevet 31. mars 2009 #3 Skrevet 31. mars 2009 Kvinner kan godt legge på seg mer enn 1 kg i året...bare tull at det ikke er mulig...har selv lagt på meg mange kilo muskler i løpet av et år, har sjekket dette hos lege. Så flott! Det var godt å høre
Gjest fragment Skrevet 31. mars 2009 #4 Skrevet 31. mars 2009 Jeg funderer også litt på dette. Har i likhet med TS hørt at man som kvinne kun kan legge på seg 1 kg. rene muskler i året, men det kan vel tenkes at dette er litt i underkant. Det dummeste jeg hører er for øvrig jenter som blir forsikret om at de "kun har lagt på seg muskler" dersom de tilfeldigvis skulle gå litt opp i vekt etter nyttårsforsett med en ukes trening. Man legger naturligvis ikke på seg opptil flere kilo muskler etter halvannen uke med push ups og crunches...
Gjest Gjest_Nefer_* Skrevet 31. mars 2009 #5 Skrevet 31. mars 2009 Det dummeste jeg hører er for øvrig jenter som blir forsikret om at de "kun har lagt på seg muskler" dersom de tilfeldigvis skulle gå litt opp i vekt etter nyttårsforsett med en ukes trening. Man legger naturligvis ikke på seg opptil flere kilo muskler etter halvannen uke med push ups og crunches... Helt enig
Gjest O-Ren Ishii Skrevet 31. mars 2009 #6 Skrevet 31. mars 2009 Jeg funderer også litt på dette. Har i likhet med TS hørt at man som kvinne kun kan legge på seg 1 kg. rene muskler i året, men det kan vel tenkes at dette er litt i underkant. Jeg har også lest det samme, men jeg tror det kanskje det er en pekepinn for et årssnitt gjennom flere år med styrketrening. Jeg synes det høres logisk ut at man legger på seg mer til å begynne med, spesielt om man er helt utrent. Det dummeste jeg hører er for øvrig jenter som blir forsikret om at de "kun har lagt på seg muskler" dersom de tilfeldigvis skulle gå litt opp i vekt etter nyttårsforsett med en ukes trening. Man legger naturligvis ikke på seg opptil flere kilo muskler etter halvannen uke med push ups og crunches... Helt enig!
Nelly Pelly Skrevet 1. april 2009 #7 Skrevet 1. april 2009 Husk at det er også forskjell på "rene muskler" i kg og muskler. Jo mer muskler jo mer blod, vann ol.
Gjest Male Skrevet 2. april 2009 #8 Skrevet 2. april 2009 For å sette ting i perspektiv: En gutt/mann som går inn for å legge på seg muskler (altså driver kroppsbygging) og ikke benytter steroider, vil kunne legge på seg OPPTIL 3-4 kg ren muskelmasse i året. Dette er hvis han er slavisk med kosthold og trening. Så at disse damene har lagt på seg så mye muskler er bull.
Gjest Gjest Skrevet 2. april 2009 #9 Skrevet 2. april 2009 Det kommer nok an på utgangspunktet. Hvis man har lite muskler har man mer å bygge på. Dessuten er det visst lettere å gjøre om fett til muskler enn å bygge muskler av ingenting.
Gjest Gjest_Nefer_* Skrevet 2. april 2009 #10 Skrevet 2. april 2009 For å sette ting i perspektiv: En gutt/mann som går inn for å legge på seg muskler (altså driver kroppsbygging) og ikke benytter steroider, vil kunne legge på seg OPPTIL 3-4 kg ren muskelmasse i året. Dette er hvis han er slavisk med kosthold og trening. Det var det jeg har lest også. Usikker på om det er samme artikkel, men det stod i allefall også om at kvinner kun kunne legge på seg rundt 1 kg muskler i året. Derfor ble jeg forvirret når leger rundt omkring sier til sine pasienter at de har lagt på seg mye mer muskler enn hva jeg trodde var mulig. Men det kan jo godt hende at utrente får en kick-start.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå