Gjest Gjest_Lene_* Skrevet 30. mars 2009 #1 Skrevet 30. mars 2009 Jeg hadde for en tid tilbake en gynekologisk undersøkelse hos legen. De fant kun sopp og ga meg resespt på diflucan. Jeg hadde allerede begynt på canesten før jeg fikk denne ene diflucan pillen. Etter jeg var ferdig med både diflucan og canesten ble symptomene på sopp bare enda verre. Jeg fikk kraftig hvit tykk klumpete utflod. Så fikk jeg menstruasjon og begynte på canesten igjen etter denne. Nå har det gått 4 dager siden jeg tok vaginaltabl. og har nå igjen fått hvit tykk utflod, men det verken klør, svir eller er sår nedentil. Er dette bare en bivirkning på canesten, eller er det noe annet galt?
Dølahoppa Skrevet 30. mars 2009 #2 Skrevet 30. mars 2009 http://www.lommelegen.no/321152/utflod-fra...kan-det-skyldes http://www.pasienthandboka.no/default.asp?...documentid=1386 Kan dette hjelpe?
Gjest Gjest_Lene_* Skrevet 31. mars 2009 #3 Skrevet 31. mars 2009 http://www.lommelegen.no/321152/utflod-fra...kan-det-skyldes http://www.pasienthandboka.no/default.asp?...documentid=1386 Kan dette hjelpe? Hihi dette vet jeg fra før men tusen takk for svar! Ihvertfall 1 som svarte ;P Tror jeg bare bestiller time hos legen, har bronkitt i tillegg så bare å ta to fluer i en smekk!
Gjest Stjernedryss Skrevet 31. mars 2009 #5 Skrevet 31. mars 2009 Tykk hvit utflod er jo typisk for sopp, og mange sliter med stadig tilbakevendene soppinfeksjoner. Så at den kommer tilbake noen få dager etter du ha behandlet deg er ikke så veldig merkelig.
Dølahoppa Skrevet 31. mars 2009 #6 Skrevet 31. mars 2009 Tykk hvit utflod er jo typisk for sopp, og mange sliter med stadig tilbakevendene soppinfeksjoner. Så at den kommer tilbake noen få dager etter du ha behandlet deg er ikke så veldig merkelig. Men i og med at det ikke er kløe og sårhet, kan det da være tilbakefall på sopp? Har lest litt om diett for å avsukre kroppen for en stund siden, candelia, den drar jo med seg flere symptomer, om det er noe å hente der hvis man til stadighet har tilbakefall..? Vel vel..ikke gått å si, tror "inneklimaet" hos oss kvinner der nede, kan være et problem for mange..
Gjest Stjernedryss Skrevet 31. mars 2009 #7 Skrevet 31. mars 2009 Men i og med at det ikke er kløe og sårhet, kan det da være tilbakefall på sopp? Har lest litt om diett for å avsukre kroppen for en stund siden, candelia, den drar jo med seg flere symptomer, om det er noe å hente der hvis man til stadighet har tilbakefall..? Vel vel..ikke gått å si, tror "inneklimaet" hos oss kvinner der nede, kan være et problem for mange.. Jeg vet ikke om dietten hjelper eller ikke. Sliter litt med det samme selv. Sopp trenger jo ikke klø så veldig hele tiden, jeg behandler meg bare hvis jeg får skikkelige utbrudd, og sopp kan jo også gå litt over av seg selv. Tror det kan være lurt å begrense sukkerinntaket i hvertfall. Det er nok også lurt å passe på at man får nok luft der, soppen kommer veldig lett tilbake ved mye fuktighet.
Gjest Gjest Skrevet 31. mars 2009 #8 Skrevet 31. mars 2009 Jeg tror kosthold kan ha endel å si. Dessuten er det endel (inkludert meg selv) som får mer problemer ved stress, psykiske plager, søvnforstyrrelser o.l, antagelig fordi dette påvirker hormonbalansen og dermed både slimhinner og vel også opptak av sukker (koffein virker forresten på insulinregulering, så lurt å kutte ned forbruket). De fleste trenger nok ikke gå på full candidakur, men hvis man har mye plager er det kanskje på tide å tenke over hvilke faktorer som kan ha noe å si. Prøv å kutte ned på hvete og søte melkeprodukter i tillegg til typisk godteri? Lurt å tilføre melkesyrebakterier der nede også, i form av vivag f eks.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå