Gjest Pain! Skrevet 23. februar 2009 #1 Skrevet 23. februar 2009 Tidligere i dag var jeg hos tannlegen for å trekke den ene visdomstannen min. Alle hadde begynt å komme frem, men en av dem hadde mye oftere betennelser og var vond. Tannlegen opererte som planlagt ut denne tannen, og hun sa det var mye betennelsesvev. Etterpå måtte hun sy, så nå sitter jeg her med flere sting i munnen. Hun fant også ut at hun kunne trekke visdomstannen oppe på samme side også. Her måtte hun ikke sy. Tannlegen gav meg resept på Ibux 600mg og ba meg kjøpe et munnskyllingsvann som jeg ikke husker navnet på. Da tannlegen gav meg resepten sa hun noe om vanlig Paracet. Jeg trodde hun sa at jeg skulle ta en vanlig paracet sammen med Ibux 600mg, men da jeg kom hjem ble jeg litt usikker. Nå tror jeg kanskje hun sa at jeg ikke må ta Ibux sammen med Paracet. Da jeg leste i pakningsvedlegget så jeg at Ibux ikke måtte brukes sammen med andre medikamenter uten at legen hadde sagt det. Så spørsmålet er; tror dere tannlegen sa jeg skulle ta en Paracet sammen med Ibux 600mg? Jeg har tatt en Ibux 600mg nå, for smertene ble bare sterkere og sterkere. Det har hjulpet litt, men det gjør fremdeles ganske vondt. Rører jeg litt på tungen eller kjeven verker det som bare det! Jeg er litt skeptisk til å bruke Paracet i tillegg, viss hun sa at jeg ikke måtte gjøre det.
Gjest Gjest Skrevet 23. februar 2009 #2 Skrevet 23. februar 2009 Jeg tar 400 mg ibux og 1000 mg paracet mot hodepine, og det er jo det samme som 600 mg ibux og 500 mg paracet.. Ellers er jeg mer skeptisk mot å bruke ibux enn paracet.. Hadde jeg vært deg hadde jeg heller brukt Voltaren. De har en reseptfri variant av det på apoteket nå..
Gjest Pain! Skrevet 23. februar 2009 #3 Skrevet 23. februar 2009 Hvorfor er du mer skeptisk til Ibux? Er det farlig å bruke det? Jeg tror ikke jeg går over til Voltaren, for nå har jeg en hel boks Ibux 600mg. Jeg regnet med det var det beste siden tannlegen gav den resepten...
Gjest Gjest Skrevet 23. februar 2009 #4 Skrevet 23. februar 2009 Da jeg hadde ørebetennelse for et år siden, sa legevaktsykepleieren at jeg kunne ta en kombinasjon av 3 paracet og 2 ibux. Eller var det motsatt? Om du fikk den infoen fra tannlegen så ville jeg kastet meg over pillene. Det er ikke farlig å bruke "for mye" av så milde smertestillende over så kort tid. Problemet oppstår jo om du bruker dem flere ganger i uken hele året. Det kan gi utslag på leveren.
bergensjenta83 Skrevet 23. februar 2009 #5 Skrevet 23. februar 2009 Jeg opererte ut to visdomstenner med to ukers mellomrom, måtte sy på megge sider nede, og trakk en oppe som ikke ble sydd. Jeg fikk en liten respept på ibux 600 og skulle ta en eller to paracet i tillegg om jeg følte det. Gjett om jeg knasket på tablettene! Skyllevannet du skulle kjøpE er helt sikkert Corsodyl.
Gjest Gjest Skrevet 23. februar 2009 #6 Skrevet 23. februar 2009 Jeg opererte ut to visdomstenner med to ukers mellomrom, måtte sy på megge sider nede, og trakk en oppe som ikke ble sydd. Jeg fikk en liten respept på ibux 600 og skulle ta en eller to paracet i tillegg om jeg følte det. Gjett om jeg knasket på tablettene! Skyllevannet du skulle kjøpE er helt sikkert Corsodyl. Corsodyl var det, ja! Da sa hun nok at jeg skulle ta paracet i tillegg. Blir alltid så usikker etterpå fordi jeg ikke er 100% sikker på hva de sa, selv om jeg egentlgi fikk det med meg. Jeg opererte ut visdomstanna nede og trakk den oppe. Hun sydde nede, men jeg tror stingene har gått litt opp, for når jeg pirker med tungen(noe jeg sikkert ikke skal gjøre, men vanskelig å la være), kjenner jeg en litt løs tråd der... Hun sa smertene kom til å være verst klokken 7 i kveld, så ti minutter til det nå.. Jeg kjenner at det gjør vondt nå også, men nå er det ikke verre enn betennelsene jeg har hatt der tidligere. Så Ibuxen hjelpte - var i hvertfall sykt vondt før den begynte å virke. Så er det tilbake igjen,da, om noen uker for å ta de to siste. Gruer meg ikke i det hele tatt. Har fått ny tannlege som er 1000 ganger bedre enn den forrige.
Gjest Pain! Skrevet 23. februar 2009 #7 Skrevet 23. februar 2009 Jeg har forresten et spørsmål til: Er det meningen at det skal blø hele tiden? Det har ikke stoppet å blø enda, men det er jo mindre enn det var for et par timer siden. Da måtte jeg spytte blod nesten hele tiden. Jeg fikk en pakke med gasbindbiter til å legge på dersom det begynte å blø mer. Har brukt det et par ganger, og har blødd litt mindre etterpå.
LukaFrost Skrevet 23. februar 2009 #8 Skrevet 23. februar 2009 Jeg har tatt visdomstennene og tror jeg blødde hele den dagen jeg hadde trekt tennene. Husker jeg spytte blod hele veien hjem, gjennom hele byen. Prøvde å gjemme meg så ingen skulle se.
bergensjenta83 Skrevet 23. februar 2009 #9 Skrevet 23. februar 2009 jeg og blødde som bare fy. Tannlegen sa det kom til å blø ca 1 time.. og at det var bare å svelge blodet.. ! Men jeg blødde myye . spyttet og spyttet på vei hjem og resten av kvelden og natten.. ble så dårlig av all blod smaken og smerter at jeg spydde. Har en tann oppe som skal vekk, men nye tannlegen sa den kom til å bli lett. Hadde også sting på de nede som jeg kom borti med tungene.. måtte liksom kjenne litt og;) Det var utrolig vondt når et sting røk av seg selg og resten av tråden hang igjen inni de andre stingene usj! Håper du blir bedte av Corsydylen,og smertestillende.)( smaker dårlig, men den hjelper mot betennelse i tannkjøttet og resten av munnen. Litt morsom at den er mot betennelser og tannproteser.. hehe
Frysepulver Skrevet 23. februar 2009 #10 Skrevet 23. februar 2009 At du kjenner tråden bør være helt normalt, de kutter den jo ikke helt inntil. Blir som når du knytter skolissene, det henger to sløyfer og to lisser ned, tenk på tråden som lissene. Du kan fint bruke gasbind utover kvelden, men jeg har ikke hatt behov for det de gangene jeg har operert ut visdomstenner, da holdt det med et par timer. Å kombinere Ibux med Paracet over kort tid er ikke farlig. Ibux fungerer veldig fint mot tannsmerter osv. Ikke vær redd for å ta smertestillende, det er ikke nødvendig å vente til det er forferdelig vondt, ta heller jevnlig, så får du kanskje en ok opplevelse av det å ha trukket tenner
Gjest nsaids Skrevet 23. februar 2009 #11 Skrevet 23. februar 2009 Jeg tar 400 mg ibux og 1000 mg paracet mot hodepine, og det er jo det samme som 600 mg ibux og 500 mg paracet.. Ellers er jeg mer skeptisk mot å bruke ibux enn paracet.. Hadde jeg vært deg hadde jeg heller brukt Voltaren. De har en reseptfri variant av det på apoteket nå.. Voltaren er vel så farlig som Ibux, om ikke hardere for magen og nyrene, så skjønner i grunn ikke grunnlaget for anbefalingen din.
Gjest Glør Skrevet 23. februar 2009 #12 Skrevet 23. februar 2009 Alle tannleger jeg har hatt har anbefalt ibux og paracet sammen, heller enn dobbel dose av den ene, fordi du får bedre effekt når det er to ulike virkestoffer.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå