Gjest Gjest_Frøken_* Skrevet 9. februar 2009 #1 Skrevet 9. februar 2009 Har fått tilbud av en kompis om å ha sex for felles glede og nytelse. Vi er singel begge to, og jeg har ingen følelser for han, så det er greit. Men jeg lurer på om jeg kan takke ja til tilbudet. Jeg har herpes. Har ikke hatt utbrudd på flere år da, og kommer selvsagt til å bruke kondom. MEN må jeg fortelle han at jeg har dette? Så lenge han ikke er ment å være en kjæreste så er jeg litt usikker. Det smitter jo ikke om man bruker kondom. Så, hva synes dere?
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2009 #3 Skrevet 9. februar 2009 Hvis jeg hadde fyrt løs på ei dame og så kommer det frem i etterkant at hun har en eller annen sykdom, så hadde jeg kastet henne på dør. Det er jo uaktuelt å knulle på en levende smittekilde!
Gjest Gjest_Frøken_* Skrevet 9. februar 2009 #4 Skrevet 9. februar 2009 Hvis jeg hadde fyrt løs på ei dame og så kommer det frem i etterkant at hun har en eller annen sykdom, så hadde jeg kastet henne på dør. Det er jo uaktuelt å knulle på en levende smittekilde! Levende smittekilde... hallo... ta i da... Bruker jo uansett kondom. Men du mener jeg aldri skal ha sex igjen what so ever da?
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2009 #5 Skrevet 9. februar 2009 Levende smittekilde... hallo... ta i da... Bruker jo uansett kondom. Men du mener jeg aldri skal ha sex igjen what so ever da? Selvfølgelig skal du ha sex, MEN du må si ifra hva du har. Det er snakk om tillit her. Det er ikke akkurat som om du har snublet og pådratt deg herpes. Du har fått det gjennom ditt eget valg og din egen vurdering. Du må stå for hva du har gjort. Selv om man bruker kondom så er det ingen garanti for at ubeskyttet kuk og fitte berører hverandre i løpet av akten!
Gjest Gjest_Frøken_* Skrevet 9. februar 2009 #6 Skrevet 9. februar 2009 Selvfølgelig skal du ha sex, MEN du må si ifra hva du har. Det er snakk om tillit her. Det er ikke akkurat som om du har snublet og pådratt deg herpes. Du har fått det gjennom ditt eget valg og din egen vurdering. Du må stå for hva du har gjort. Selv om man bruker kondom så er det ingen garanti for at ubeskyttet kuk og fitte berører hverandre i løpet av akten! Ja, da svarer du seriøst og annerledes og den der kan jeg gå med på. Men jeg har ikke fått det gjennom mitt eget valg og vurdering nei, det fikk jeg pga en eks var utro. Jeg hater det. Føler meg skitten og ekkel. Og jeg ender vel med å si nei til hele opplegget fordi jeg skammer meg for mye. Faens dritt.
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2009 #7 Skrevet 9. februar 2009 Ja, da svarer du seriøst og annerledes og den der kan jeg gå med på. Men jeg har ikke fått det gjennom mitt eget valg og vurdering nei, det fikk jeg pga en eks var utro. Jeg hater det. Føler meg skitten og ekkel. Og jeg ender vel med å si nei til hele opplegget fordi jeg skammer meg for mye. Faens dritt. Kjip situasjon du har vært oppi, men det er faktisk akkurat det samme du gjør med han fremtidige "knullekompisen din" hvis du ikke sier i fra. Men jeg synes desverre ikke synd på deg. Hele konseptet med "knullekompis" er rimelig sjanseløst spør du meg. Hvis du hele tiden får sex en plass så vil du automatisk bli mindre på "søken" etter en ordentlig partner.
Gjest Herpeshjelpen Skrevet 9. februar 2009 #8 Skrevet 9. februar 2009 Kondom beskytter. Du kan trygt ha sex, men ikke under utbrudd. Det er kun da du er smittefarlig. Før var det slik at klassiske forkjølelsessår skyldes herpes type I og genitial herpes type II. Det er nå like forekomster av begge og man kan faktisk få genitial herpes av oralsex dersom den som utfører det har utbrudd. 20 % av befolkningen får feks munnsår og 90% er bærere av viruset. Det tenker folk flest lite på at et forkjølelsessår er herpes. Du er ikke ekkel, bare uheldig. Det er flere enn du tror som har genitial herpes, men det er svært tabubelagt. Mine råd vil være: Bruk kondom. Ikke ha sex under utbrudd (følg med der nede) Du trenger ikke å fortelle ham det med mindre du har utbrudd og dere skal ha sex (men da er nok mest fristende å avstå uansett). Vi må være litt realistiske her!
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2009 #9 Skrevet 9. februar 2009 For en mengd med idioter på dette forumet det var da, er det uttrykk for en eller annen slags pervers nytelse å hakke på jenta slik?... Det er ikke noen fare å ha sex, bare du ikke har utbrudd. Men uansett om du har en KK kan det jo være lurt å bruke kondom. Det ligger jo i KK som begrep at man ikke trenger å holde seg til en. Lykke til å kos deg med din nye partner... K
Gjest Gjest_Frøken_* Skrevet 10. februar 2009 #10 Skrevet 10. februar 2009 Ville jo ikke si at det er det samme jeg gjør med han når jeg selvsagt hadde brukt kondom. Det gjorde jo ikke min eks med meg. Og poenget var ikke at jeg skulle ha en kjæreste, det var jo det jeg ikke ville ha. Blir så lei meg av sånne kommentarer, føler meg mindre verdt av sånt. Jeg spurte om det var ok eller ikke å la være å fortelle om det og et ja eller nei og en grunn hadde vært nok. Men når man får sånne stygge kommentarer så blir alt bare verre. Har hatt tanker om at jeg ikke burde ha sex med noen, og sånne kommentarer bekrefter jo bare det jeg selv har tenkt. Det ble ingen sex på meg, jeg sa nei takk.
Gjest Gjest Skrevet 10. februar 2009 #11 Skrevet 10. februar 2009 Ville jo ikke si at det er det samme jeg gjør med han når jeg selvsagt hadde brukt kondom. Det gjorde jo ikke min eks med meg. Og poenget var ikke at jeg skulle ha en kjæreste, det var jo det jeg ikke ville ha. Blir så lei meg av sånne kommentarer, føler meg mindre verdt av sånt. Jeg spurte om det var ok eller ikke å la være å fortelle om det og et ja eller nei og en grunn hadde vært nok. Men når man får sånne stygge kommentarer så blir alt bare verre. Har hatt tanker om at jeg ikke burde ha sex med noen, og sånne kommentarer bekrefter jo bare det jeg selv har tenkt. Det ble ingen sex på meg, jeg sa nei takk. 1. du er ikke mindre verdt 2. selvsagt skal du ha sex 3. du trenger ikke å si at du har herpes, det er ikke smittsomt med mindre du har utbrudd. Du har haft utbrudd og du merke tydlig når du har det 4. Men du kan jo bruke kondom fordi 5. Ikke hør på disse tullingene her inne, de sier slikt for å være slem ikke annet. Generelt dårlige mennesker 6. Ring kameraten din å si du har angret deg hvis du vil, kos deg og ha et fortsatt fint sexliv (Sølibat er ingen tjent med:D)
Gjest Heisanndu Skrevet 11. februar 2009 #12 Skrevet 11. februar 2009 Hallo! Klart du kan ha sex, folk er bare uvitende, hør på de fornuftige her inne du.. De andre kan du bare driiiiite i!! Go, girl! Go!! Og du, lav selvverdsfølelse er ingen tjent med og ikke har du noen grunn heller!! Ring han du, eller si det litt forsiktig, at du angrer deg, neste gang dere møtes!! Klem
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå