Tinelise Skrevet 3. februar 2009 #1 Skrevet 3. februar 2009 nå har jeg vært flink til å drikke mere vann enn jeg gjorde før. jeg har gått fra 0,5 l til ca 2 l hver dag og er stolt av meg selv jeg drikker litt for mye av det på slutten av dagen og skal prøve å fordele det litt gjevnere, men likevel.. det har ikke gått flere enn 2 netter på 2-3 uker der jeg ikke må opp midt på natta for å tisse. og det er så utrolig kjipt!! jeg må jo nesten ha lita blære da men er det noe jeg kan gjøre for å slippe denne nattevandringen? eller blir kroppen vandt til det etter hvert? eller drikker jeg kanskje for mye dersom jeg ikke klarer å holde meg til morgenen?
Gjest Gjest Skrevet 3. februar 2009 #2 Skrevet 3. februar 2009 nå har jeg vært flink til å drikke mere vann enn jeg gjorde før. jeg har gått fra 0,5 l til ca 2 l hver dag og er stolt av meg selv jeg drikker litt for mye av det på slutten av dagen og skal prøve å fordele det litt gjevnere, men likevel.. det har ikke gått flere enn 2 netter på 2-3 uker der jeg ikke må opp midt på natta for å tisse. og det er så utrolig kjipt!! jeg må jo nesten ha lita blære da men er det noe jeg kan gjøre for å slippe denne nattevandringen? eller blir kroppen vandt til det etter hvert? eller drikker jeg kanskje for mye dersom jeg ikke klarer å holde meg til morgenen? Det beste er jo å drikke mindre om kvelden, f.eks. ikke drikke noe særlig den siste timen før du legger deg. Tror ikke blæren blir noe mer vandt med å ha mer innhold...den vil kanskje utvide seg noe, men du vil merke at du må på do for det om. Drikk ved hvert måltid og kanskje ett glass mellom hvert måltid. Så kommer du på og drikke, og da slipper du å drikke så mye på slutten av dagen.
Tinelise Skrevet 3. februar 2009 Forfatter #3 Skrevet 3. februar 2009 jeg drikker ikke den siste timen - kanskje ikke de 2 siste heller (jeg må sjekke nøyere opp ) og så går jeg på do før jeg legger meg. deretter ser jeg en serie og går ofte på do - igjen! likevel våkner jeg mellom 3 og 5 og må tisse!
Gjest Gjest Skrevet 4. februar 2009 #4 Skrevet 4. februar 2009 jeg drikker ikke den siste timen - kanskje ikke de 2 siste heller (jeg må sjekke nøyere opp ) og så går jeg på do før jeg legger meg. deretter ser jeg en serie og går ofte på do - igjen! likevel våkner jeg mellom 3 og 5 og må tisse! Kanskje du har en overaktiv blære?
Pialill Skrevet 4. februar 2009 #5 Skrevet 4. februar 2009 jeg drikker fort en liter med vann på skolen om ikke halvannen... da må jeg jo på do heletiden... men drikker ikke så mye etter 18, drikker et halvt glass hvis jeg er veldig tørst. for jeg og ser sånn at jeg våkner om morgenen og må på do... jeg går altid på do når jeg tar bort sminke og sånn, ser en serie, går på do igjen og sovner:p har funket bra i det siste, og jeg slipper å våkne midt på natta=)
Fjellsippa Skrevet 4. februar 2009 #6 Skrevet 4. februar 2009 Det som tas inn må også ut. Så hvis du drikker mye må du også mye på do. Eneste måten å slippe å løpe på natten er å drikke mindre. Drikker du for at du er tørst, eller for at du tror det er sunt. Jeg mener nemlig å ha lest om forskningsrapporter som sier at det ikke er bevist at det er sunt å drikke så mye. Så hva skal det da være godt for? Føler du deg bedre på noe vis etter at du begynte å drikke 2 liter vann om dagen?
Gjest Gjest_Mira_* Skrevet 4. februar 2009 #7 Skrevet 4. februar 2009 Jeg ville ikke sett på det som kjipt å måtte gå på do ofte? Det renser jo kroppen!
Tinelise Skrevet 4. februar 2009 Forfatter #8 Skrevet 4. februar 2009 jeg drikker vann fordi jeg lett får urinveisinfeksjon og at jeg ofte er slapp og har småvondt i hodet - og noen ganger er jeg tørst drikker jeg lite vann får jeg lett urinveisinfeksjon, så å passe på å ha i meg over 0,5 l + 500 mg c-vitamin og bytte over fra string til vanlig truse føler jeg har hjulpet på veldig der! sånn sett er det kjekt å rense kroppen ja nå har jeg heller ikke vondt i hodet og er slapp, men jeg har samtidig begynt å spise mer enn jeg gjorde før og trene regelmessig. nå skal jeg ikke si at det er vannet som gjør susen i begge tilfeller for jeg har flere faktorer som spiller inn, men å drikke 2 l vann om dagen når jeg i tillegg har 1 time trening i samme slengen (der går halvparten av vannet) - det er da ikke mye? samme om det er anbefalt eller ikke av helsemyndigheter og forskningsrapporter..?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå