Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2009 #1 Skrevet 2. februar 2009 Hei. I november i fjor var jeg ute med ei venninne og spiste. Jeg drakk ett glass øl og spiste ikke noe jeg ikke har spist før, men da jeg var på vei hjem fikk jeg så utrolig vondt i magen. Jeg satt på bussen, men klarte å lirke opp knappen i buksa mi og prøvde å overbevise meg selv om at årsaken til at jeg hadde vondt i magen var at buksa satt for stramt. Men da jeg var hjemme fikk jeg så vondt i magen at jeg måtte sette meg på gulvet, og jeg begynte å grine.. Litt flaut da.. Men det var sa vondt at jeg hadde ingen styring.. Jeg ble svimmel og kvalm, men etter et par timer var det over. Etter den kvelden har jeg titt og ofte vondt i magen. Ikke SÅ vondt, men det er liksom en slags murring der nede hele tiden. For et par uker siden hadde jeg diaré, og tenkte at det ble en skikkelig opprens der en gang for alle. Men den gang ei. Har vondt like under ribbena, på midten, tror det er ved magesekken. Det kan være alt fra knip til "bare" murring som om jeg har mensen (men det er ikke så langt ned!) Jeg har fått en utrolig trang til godteri, gjerne søtt, vet ikke om det har noen med det å gjøre. Tanken om mark har også streifa meg... :-o Er det noen som har hatt det samme, eller som har en idé om hva det kan være?
Hinata Skrevet 2. februar 2009 #2 Skrevet 2. februar 2009 Lurer jeg også på.. Hos meg sitter det på min venstre side rett under ribbena, og våkner gjerne med det om morgenen.. Er skikkelig vondt (ikke meningen å kuppe tråden her)
Sarah_83 Skrevet 2. februar 2009 #3 Skrevet 2. februar 2009 hei, da er vi fler. har hatt det slik i 5 år nå. vært hos lege og tatt diverse tester som ultralyd og blodprøver men fikk aldri noe svar på hva det kan være.
Varsia Skrevet 2. februar 2009 #4 Skrevet 2. februar 2009 Først og fremst, kom deg til legen! Like greit å få utelukket at det ikke er noe farlig først som sist. Det kan jo være så mangt, og problemet med magesmerter er at det er vanskelig å lokalisere de (har man vondt under ribbeina er det ikke nødvendigvis der problemet ligger i kroppen). Men kan det være noe du spiser du reagerer på? Jeg gikk rundt i nesten et år og slet veldig med magesmerter, og da gjorde det ofte ondt øverst i magen, både på midten under ribbeina, og til tider på venstre side, også da under ribbeina. Skjønte ikke hva det var, før jeg tilfeldigvis kuttet ut melk. Jeg sliter fremdeles til tider med magen (er tydeligvis mye jeg ikke tåler), men aldri på den måten lenger, og de smertene under ribbeina er helt borte. Ikke sikkert det er noe du reagerer på hos deg altså, sier bare at det KAN være det. Magesmerter er som sagt veldig vanskelig å finne ut av, og da er det like greit å gå til legen med en gang.
Gjest Gjest_Gjesty_* Skrevet 8. mai 2009 #5 Skrevet 8. mai 2009 Jeg dytter denne litt opp jeg.. Kanskje noen som har fler forslag?? Har problemer med det samme selv, og spesielt etter å ha drukket øl har jeg kommer frem til.. Hva er det i det som skal gjøre så j**** vondt?? Går ned i knestående innimellom fordi det gjør så vondt.. Så hvis noen har noen forslag?? (har vært hos legen med det men de finner ingen ting) De har tatt matallergier, ultralyd etc etc, så tror ikke det er noe de har glemt..)
Gjest Gjest Skrevet 8. mai 2009 #6 Skrevet 8. mai 2009 Hvis det er i sammenheng med å ha drukket øl, er dette helt vanlig! Mange av mine venner har det sli, inkl meg selv. Det er mange som ikke tåler øl, og får skikkelig vondt i magen. Det har med brygginga å gjøre, og spesielt maltbrygget øl er ugunstig for mange mager. Finn et alternativ, drikk vin! Men, hvis det er uavhengig av øl, det kan være noe annet. Jeg har sensitiv mage og gikk en gang med smerter som ble bare værre og værre, spesielt på kvelden. Det sved i mellomgulvet og kastet til slutt opp av smertene. Gikk til legen og fikk konstatert akutt gastritt (magebetennelse). Fikk medisin og beskjed om å være forsiktig med sterkt krydder, alkohol, stress ect. Samt syreopphørende magesårmedisin (nexium). Drakk også endel vann med rå potet, og spiste masse ananas, dette er velkjente betennelsesdempende greier. Er helt fin nå, dette er flere år siden, men tåler ikke øl. Da blir det krøll. Dette uavhengig av sensitiviteten i magen min. Håper du finner ut av det! Lykke til:)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå