The Goddess Skrevet 20. januar 2009 #1 Skrevet 20. januar 2009 Jeg har nå gått på microgynon i snart 1 og en halv måned. I det siste har jeg vært utrolig kvalm, hatt migrene og har bare et ordentlig surr på magen. Mange sier at man burde vente 2-3 måneder før man skifter for bivirkningene tar av, vet dere om dette stemmer? eller om jeg burde skifte p pille med engang? Vurderer å skifte til p-plaster, noen som har noen erfaringer der? Det må da bli veldig loete og lukte slik som andre plastere gjør? Takk på forhånd!
Saeria Skrevet 21. januar 2009 #2 Skrevet 21. januar 2009 Jeg har ingen erfaring med microgynon, men har det med plasteret. Det er nok sant det som sies, at bivirkninger kan avta etter en tre måneders tid, men jeg ville ikke ventet dersom jeg fikk de bivirkningene du får. Plasteret ble dessverre litt loete og skittent rundt kanten, men det som plagde meg mest, bortsett fra å hele tiden ha et lite lekkert plaster på, var at jeg fikk blemmer i huden. Små blemmer som ikke gikk bort på minst en uke etter plasteret var av. Dessuten forsvant all sexlyst, som med samtlige av de andre hormonprevensjonene jeg har prøvd. Jeg ble lei og sluttet etter rundt et års tid. Jeg la ikke merke til noe lukt da. Man kan tross alt dusje med plasteret på.
Gjest LanaLane Skrevet 21. januar 2009 #3 Skrevet 21. januar 2009 Hadde samme problem som deg med Microgynon. Ekstremt kvalme hver dag, trykkende hodepine, svimmelhet og null sexlyst. Jeg gikk til legen min etter 2 mnd, hun sa jeg burde vente 3 mnd for å se det an, men jeg nektet da dette gikk utover studiene,fritiden og forholdet mitt. Microgynon er visst den som inneholder flest hormoner(og jeg trodde det var minst), så det var visst for mye for kroppen min å takle. Bytta til Cerazette(som ikke inneholder østrogen)og er kjempefornøyd.
The Goddess Skrevet 21. januar 2009 Forfatter #4 Skrevet 21. januar 2009 Akkurat det samme som meg du da. Tror jo nesten jeg er gravid.. Men med cerazette, har du hatt noen mellomblødninger? eller andre bivirkninger? Har lyst å prøve den ut. Har prøvd den i rundt 1 måndestid men sluttet pga stikking i brystet (noe som viste seg til å være stress smerter i senere tid)
Gjest LanaLane Skrevet 21. januar 2009 #5 Skrevet 21. januar 2009 ja, litt småblødninger, men ikke mer enn at en gul ob(jeg pleide å bruke grønn) tok bort stresset der. Ingen menssmerter og ingen bivirkninger som jeg har merket enda. Nå har jeg ikke mensen lenger, eneste kjipe med det er at jeg tror jeg er gravid hver måned Men tar en graviditetstest annenhver mnd, er verdt det:)
Norbertine Skrevet 21. januar 2009 #6 Skrevet 21. januar 2009 Det eneste problemet jeg hadde med plaster var at jeg fikk litt mellomblødninger, men det gjør jeg med alt annet også. Så det er egentlig det prevansjonsmiddelet jeg har vært mest fornøyd med. Det blir litt "loete" rundt, men det lukter ikke vondt (det er jo ikke laget av tøy som andre plastere). Fant ut at det eneste stedet jeg kunne ha det uten at det datt av var på rompa, men tror det er litt forskjellig fra person til person. Jeg ville definitivt byttet med dine bivirkninger ja.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå