Gå til innhold

Kakespising i Bergen


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_Irony_*
Skrevet

Hvor bør en gå hvis en skal ut å spise kake og drikke kaffi i Bergen sentrum?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det lille kaffekompaniet (de har bare gulrotkake), Kaffemisjonen (har ikke verdens største kakeutvalg de heller), Lie Nilsen eller andre konditori/bakeri.

Gjest Gjest_Mie_*
Skrevet

Augustus på toppen av Galleriet.

Skrevet
Moliere ved teateret :)

Uff nei, du må ikke gå på Moliere.. Servicen er ikke noe særlig, og har både sett selv og hørt av andre at de behandler de ansatte helt forferdelig.

Skrevet (endret)

Jeg vil også si Moliere. Har aldri opplevd hverken dårlig service eller dårlig mat.

Den beste kaffen fås på Caffe Italia på Exhibition. Det hender de har kake der også. :) Mat har de uansett.

Et tredje alternativ er Cafe Aura i Marken. Der har de en himmelsk gulrotkake og deilig Chaï, for de som liker det.

Endret av Saeria
Skrevet

Aura er veldig koselig. :)

Moliere sine kaker (de har lite utvalg) er litt for mye "konditorkake" for meg, jeg foretrekker mer kaker som det er litt mat i, type eplekake og gulrotkake. Men moliere har sjokoladekuler med havsalt utenpå og flytende karamell inni, og disse kulene er beint frem til å dø for!

Ellers har Hjelle Bakeri god kvalitet på sine varer, de har en kafè i Christian Michelsensgate.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...