Gjest Gjest Skrevet 17. desember 2008 #1 Skrevet 17. desember 2008 Jeg er under utredning for mulig adhd. Skal til nevropsykolog etter nyttår... Kan de se der om jeg har adhd? Jeg har så mye andre symptomer at jeg holdt på å få en annen diagnose, men så kom det frem helt på slutten dette med adhd, og nå lurer de på om adhd kan være årsaken til alt. Jeg sliter med: tankekjør, "tvangstanker" - ikke sånne typiske tvangstanker, men konstant automatisk tenking i hodet mitt, tiltaksløshet, kjedelige ting er et ork (her trodde vi først jeg var deprimert, men jeg føler meg ikke sånn heller - jeg er jo glad og har det bra). Jeg føler meg som en utbrent perfeksjonist, jeg vil så mye, men det blir aldri noe av. Uten å trenge å gjøre en særlig innsats har jeg alltid hatt gode karakterer. Jeg lærer veldig raskt, trenger bare å høre ting en gang. Jeg har en god jobb, og jeg vet hva som skal til, men jeg sliter med å jobbe uten faste rammer og en som forteller meg hva jeg skal gjøre. Blir jeg overlatt til meg selv så skjer det liksom ingenting. Klarer heller ikke å konsentrere meg pga at tankene mine hele tiden vandrer. Jeg var hyperaktiv som barn, og klarte aldri å sitte i ro på skolen. Jeg kom opprinnelig til psykologen pga tankekjør, tvangstanker og indre uro. samtidig med at jeg ikke klarte å gjøre husarbeid og handle mat. jeg havner enten på adhd-medisin eller en eller annen ssri (cipralex?) eller må jeg på begge 2 tro? Noen som kan noe om dette?
Mixelite Skrevet 17. desember 2008 #2 Skrevet 17. desember 2008 Jeg kom opprinnelig til psykologen pga tankekjør, tvangstanker og indre uro. samtidig med at jeg ikke klarte å gjøre husarbeid og handle mat. jeg havner enten på adhd-medisin eller en eller annen ssri (cipralex?) eller må jeg på begge 2 tro? Noen som kan noe om dette? Litt på siden av det du spør om, men det går an å forsøke diett også. Helt ufarlig middel og virkningsfullt for mange. Det jeg mener å si er, proteinintoleranse(http://www.npif.no) kan f.eks gi adhd-symptomer.
Pjukset Skrevet 17. desember 2008 #3 Skrevet 17. desember 2008 Litt på siden av det du spør om, men det går an å forsøke diett også. Helt ufarlig middel og virkningsfullt for mange. Det jeg mener å si er, proteinintoleranse(http://www.npif.no) kan f.eks gi adhd-symptomer. Ja jeg har også hørt dette, og jeg har hørt om bra effekt ved candida-diett.
Mixelite Skrevet 17. desember 2008 #4 Skrevet 17. desember 2008 Jeg må kanskje legge til at jeg selv går på gluten- og melkefri diett. Det gir mer mer energi og tiltakslyst, mer tilstedeværelse, bedre hukommelse og jevnere humør. Når det gjelder adhd og/eller psyke, synes jeg Stein Julius er et godt eksempel på det og en strålende talsmann for diett: http://www.matoghelse.no/artikler/kroppen-...ntoleranse.aspx
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå