Gjest Nybegynner Skrevet 14. desember 2008 #1 Skrevet 14. desember 2008 Jeg har lyst til å lage et par julekaker i år som pappa skal få i gave på julaften. Har lyst til å bruke pepperkakeformene mine, men han er ikke særlig glad i pepperkaker. Lurer derfor på om det går an å steke andre småkaker i en pepperkakeform? Feks lage konfektkakedeig, og fylle i former som jeg setter på stekeplata? Kan det funke eller blir det stekt dårlig? Bare spør, fordi jeg aldri har laget noe særlig småkaker :gjeiper:
Gjest Nybegynner Skrevet 14. desember 2008 #3 Skrevet 14. desember 2008 Tja...konfektkaker er liksom favoritten. Hadde bare så lyst til å bruke pepperkakeformene mine også
Gjest Elfrida Skrevet 14. desember 2008 #4 Skrevet 14. desember 2008 Røra vil renne ut under formene. Du trenger i tilfelle en veldig fast deig.
Gjest Nybegynner Skrevet 14. desember 2008 #5 Skrevet 14. desember 2008 Vil jo ikke at røra skal renne:( Kanskje det bør droppes... Noen som har tips på en sjokoladebasert småkakedeig som er fast da?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå