Gå til innhold

Hvor lang tid etter søknadsfrist


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_Hilde_*
Skrevet

Jeg har søkt på en jobb hvor søknadsfristen var 1 desember. Nå lurer jeg på hvor fort man pleier å bli innkalt til intervju hvis man er aktuell? Jeg sitter å venter spent allerede nå :) Og når kan man regner med at alt håp er ute? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hos oss går det fort et par uker, og kanskje mer om det er mange søknader. Flere mennesker som har en ellers travel jobbhverdag skal rekke å lese gjennom søknadene, samt å møtes for å ta en avgjørelse, så da tar det tid.

Skrevet

Jeg har opplevd å bli oppringt dagen etter jeg sendte søknaden (selv om ikke fristen var gått ut). Da fikk jeg jobben.

Har også opplevd å få en telefon over en måned etter at fristen gikk ut. Da hadde jeg ikke tenkt på den jobben på lenge, og var litt forvirret angående hvilken jobb det var snakk om.

Så bare vær tålmodig, alt kan skje. :)

Skrevet (endret)

Tro det eller ei, det tok 3 måneder.

Og jammen fikk jeg ikke jobben ;)

Endret av missLynch
Gjest Ylva Virvla
Skrevet

Veldig variabelt.

Jeg har blitt oppringt før søknadsfristen har gått ut og over tre uker etter at den gikk ut.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...