camilla* Skrevet 8. november 2008 #1 Skrevet 8. november 2008 Hva gjør dere med de enslige sokkene dere har? Hvor lenge tar dere vare på dem før dere kaster dem? Har en haug med enslige sokker her..men så hender det at det dukker opp en som passer til noen i haugen da..
*CHOUCHOU* Skrevet 8. november 2008 #2 Skrevet 8. november 2008 Jeg tar vare pà de helt til det bugner og jeg er nödt til à kaste for à fà plass til nye....
Kitsune Skrevet 8. november 2008 #3 Skrevet 8. november 2008 Har du barn? For dette må være det beste trikset i verden: Hørte om en familie som samlet opp alle enslige sokker, og når de hadde barneselskap tømte de alle sokkene på gulvet. Så fant barna finne like par, og fikk en premie etter hvor mange like sokker de brettet sammen. Barna ELSKET de barnebursdagene!!!
Gjest Stjernedryss Skrevet 8. november 2008 #4 Skrevet 8. november 2008 Hva gjør dere med de enslige sokkene dere har? Hvor lenge tar dere vare på dem før dere kaster dem? Har en haug med enslige sokker her..men så hender det at det dukker opp en som passer til noen i haugen da.. Jeg har ingen enslige sokker, alle mine sokker er like :D
Gjest Singel sokk Skrevet 8. november 2008 #5 Skrevet 8. november 2008 Jeg foretrekket å bli kalt singel, takk! -g
hufsa! Skrevet 8. november 2008 #6 Skrevet 8. november 2008 Tror aldri jeg har opplevd å ha en singel en..
Gjest fisk Skrevet 8. november 2008 #7 Skrevet 8. november 2008 Har du barn? For dette må være det beste trikset i verden: Hørte om en familie som samlet opp alle enslige sokker, og når de hadde barneselskap tømte de alle sokkene på gulvet. Så fant barna finne like par, og fikk en premie etter hvor mange like sokker de brettet sammen. Barna ELSKET de barnebursdagene!!! Vi er 5 her i huset, og akkurat nå er det en hel elfa kurv full av enslige sokker. Jeg bruker å tømme kurven ut over stuegulvet og gir ungene 1 kr for hvert sokkepar de finner. Kan bli en bra lønn ut av det. Sist ble det utbetalt omlag 30 kroner tilsammen. Men jeg har ikke prøvd det i bursdagsselskap. Takk for tipset.
camilla* Skrevet 8. november 2008 Forfatter #8 Skrevet 8. november 2008 tror barna mine er "for store" til å ta det sokke-trikset i bursdagen deres ! like sokker begynte vi med for en stund siden. Lettere til oss voksne enn til barna da.. Men - utrolig praktisk med bare svarte like sokker!!
Gjest tipsy Skrevet 9. november 2008 #9 Skrevet 9. november 2008 Det finner noen klyper (tror de kalles sokkeklyper rett og slett), som ikke ruster eller ødelegger vaskemaskinen, men som man kan feste sammen sokkene i par når man vasker dem. Så forsvinner de ikke hver for seg mellom sengetøy og andre ting=) Vi har sånne, er superfornøyd.
mbi002 Skrevet 9. november 2008 #10 Skrevet 9. november 2008 Herreguuuuud, hvor blir sokkene av?!?!? Jeg husker den utrolig teite reklamen til de sokkeklypene; han som ikke fjernet klypen, men drev og håppet rundt... (Derfor kjøpte jeg dem aldri.) Jeg kjøper alltid mange like par nettopp pga dette, men jeg sitter stadig vekk med bare EN igjen!?
Gjest Eurodice Skrevet 9. november 2008 #11 Skrevet 9. november 2008 (endret) Et godt råd til dere alle: Legg sokkene i vaskeposer straks dere tar dem av for vask, og husk på å dra igjen glidelåsen, så er dere kvitt problemet med enslige sokker. Endret 9. november 2008 av Belladonna
Gjest Gjest_meg_* Skrevet 12. november 2008 #12 Skrevet 12. november 2008 tror barna mine er "for store" til å ta det sokke-trikset i bursdagen deres ! like sokker begynte vi med for en stund siden. Lettere til oss voksne enn til barna da.. Men - utrolig praktisk med bare svarte like sokker!! hvor får man kjøpt slike klyper??
Fantomina Skrevet 12. november 2008 #13 Skrevet 12. november 2008 (endret) . Endret 29. oktober 2015 av Fantomina
Mamma1 Skrevet 13. november 2008 #14 Skrevet 13. november 2008 (endret) Vi har vår egen lonely hearts club med single sokker. Det er nok helt sikker en god del par der, men kjæresten er altfor dårlig til å sette seg ned og finne sokkepar, så da orker ikke jeg heller. Lenge leve latskapen Samme her.. Kjøper heller nye. Men den bursdagsleken var ikke dum, bare synd det er så lenge til neste barnabursdag her.. Endret 13. november 2008 av Mamma1
Gjest O-Ren Ishii Skrevet 13. november 2008 #15 Skrevet 13. november 2008 Enslige sokker blir til skopussekluter her i gården. Men det er jo selvfølgelig begrenset hvor mange skoplusskluter man trenger.
Mamma1 Skrevet 13. november 2008 #16 Skrevet 13. november 2008 Jeg har faktisk en stor kurv (kleskurv) med single sokker... Rart vi har sokker igjen. Der ligger det mange par, men det er så tidkrevende at vi bare plukker rett fra korga..
Rioja Skrevet 13. november 2008 #17 Skrevet 13. november 2008 For de som har barn; Lag hånddukker. Litt hår, knapper el. til øyne, og en munn og vips, dukketeater.
Gjest LanaLane Skrevet 13. november 2008 #18 Skrevet 13. november 2008 Jeg har blitt kjent som "hu med ulike sokker". Jeg har så mange enslige sokker, og som student har jeg ikke råd til å kjøpe 10 nye par i mnd. Så jeg har gjort det til varemerket mitt Folk synes det er søtt,morsomt og sært, akkurat som meg :gjeiper: Jeg er ensligsokkenes høye beskytter!
angeleyes Skrevet 13. november 2008 #19 Skrevet 13. november 2008 Jeg har også en haug med enslige sokker. Skjønner ikke hvor de sokkene blir av.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå