Kontormus Skrevet 24. september 2008 #1 Skrevet 24. september 2008 Nå ser det ut til at vi gifter oss i Tinghuset før det bærer ut av landet til selve hovedbryllupet. Vi gjør dette fordi brudgommens foreldre ikke har helse til den lange reisen. Og det ligger mye følelser i å ikke kunne delta i høytiden og være vitne til sin sønn vielse. Derfor har vi funnet ut at vi tar denne seansen på Tinghuset med kun hans foreldre til stede. Det blir nok ikke så mye stæsj da, men selv om jeg velger en kjole som er noe neddtonet i forhold til den jeg hadde bestemt meg for, og som skal brukes i vielse nr. 2, bør jeg likevel være litt brud. Dermed må jeg begynne å tenke på enda en frisørtime for å fikse hår. Og en liten bukett bør jeg vel også ha. Noen som kommer på mer?
Gjest Gjest Skrevet 25. september 2008 #2 Skrevet 25. september 2008 Nå ser det ut til at vi gifter oss i Tinghuset før det bærer ut av landet til selve hovedbryllupet. Vi gjør dette fordi brudgommens foreldre ikke har helse til den lange reisen. Og det ligger mye følelser i å ikke kunne delta i høytiden og være vitne til sin sønn vielse. Derfor har vi funnet ut at vi tar denne seansen på Tinghuset med kun hans foreldre til stede. Det blir nok ikke så mye stæsj da, men selv om jeg velger en kjole som er noe neddtonet i forhold til den jeg hadde bestemt meg for, og som skal brukes i vielse nr. 2, bør jeg likevel være litt brud. Dermed må jeg begynne å tenke på enda en frisørtime for å fikse hår. Og en liten bukett bør jeg vel også ha. Noen som kommer på mer? Unnskyld, mne nå ble jeg litt nysgjerrig. Hvis dere gifter dere på Tinghuset, så er dere jo gift, og kan da ikke gifte dere på nytt uten å skilles. Hvordan skal dere får til det? :klø:
Noli Skrevet 25. september 2008 #4 Skrevet 25. september 2008 Man kan f.eks. få en velsignelse av ekteskapet i en kirke. Denne seremonien er veldig lik ekteskapsinngåelsen, men selvsagt ikke helt lik. Synes dere har valgt en merkelig løsning, jeg ville heller flyttet alt til der foreldrene hans kunne delta på alt. Nå går jo alle andre enn foreldrene hans glipp av den faktiske vielsen.
Arkana Skrevet 25. september 2008 #5 Skrevet 25. september 2008 Synes dere har valgt en merkelig løsning, jeg ville heller flyttet alt til der foreldrene hans kunne delta på alt. Nå går jo alle andre enn foreldrene hans glipp av den faktiske vielsen. Enig med deg. Jeg ville synes det var mye viktigere å ha begges foreldre med enn at bryllupet foregikk på et bestemt sted.
Gjest Portis Skrevet 25. september 2008 #6 Skrevet 25. september 2008 Syns det var fint gjort jeg, og regner med at hans foreldre blir veldig glade
linnmerete Skrevet 25. september 2008 #7 Skrevet 25. september 2008 *kremt* Hun spurte om hun hadde glemt noe, ikke hva folk synes
Gjest Gjest Skrevet 25. september 2008 #8 Skrevet 25. september 2008 *kremt* Hun spurte om hun hadde glemt noe, ikke hva folk synes Hehe du har helt rett der:) Skal dere ut og spise etter vigelsen? hadde jo kansje hvert koselig:) Har du kjole,sko,smykker,hår og sminke i orden og en liten blomsterkvist så har du vel det meste.
Kontormus Skrevet 25. september 2008 Forfatter #9 Skrevet 25. september 2008 Jo, jeg er veldig fornøyd med at dere skriver hva dere syns om hele opplegget. Det er kanskje ikke veldig vanlig og gjøre det på den måten, men det var det jeg kunne komme på når det var helt klart at hans foreldre (hans er slagrammet, og veldig preget av det) ikke kunne klare å være til stede. Det ble også klart at det er følelsesmessig tungt for både sønn og foreldre at de ikke får overvære den høytiden som det er. Og det er helt uaktuelt at svigerfar reiser alene. Min første tanke var å flytte hele bryllupet hjem, slik at det skulle være mulig for dem og delta. Men min tilkommende er steil på at det skal foregå der hvor det opprinnelig er planglagt. Det kan ha noe med at det har bygd seg opp forventninger til at vi gifter oss i disse omgivelsene hos eksempelvis hans døtre som har fått seg fine kjoler og skal være brudepiker. Det kunne de vært her hjemme også, men det er naturligvis mye mer spennende og reise langt vekk til palmer og hvite strender. Derfor får det bli slik. Og jeg er klar over av vielsen i Tinghuset blir den egentlige vielsen med kun hans foreldre til stede, og det får være deres privelegium. Så får presten velsigne det hele i kirkerommet der nede. Etter Tinghuset så er det opp til dem hva som videre skjer, men det blir nok festmiddag. Og jeg har begynt å tenke på hvordan jeg skal stille, for jeg syns jo at siden det er den høytiden det er, må ha noe i samsvar. Jeg ser for meg at jeg har en passe liten bukett, men trenger de andre noe i den settingen?
Kontormus Skrevet 25. september 2008 Forfatter #10 Skrevet 25. september 2008 Der falt det et ord ut gitt! Det er hans mor som er slagrammet!
Kontormus Skrevet 25. september 2008 Forfatter #11 Skrevet 25. september 2008 Det blir jo selvsagt ikke dobbelt opp av alt. Og takke f... for det, for det blir mer enn nok å tenke på i hovedbryllupet (hvis jeg kan kalle det det). Til Tinghus-seansen kommer jeg bare til å tenke på meg selv. Men det er visst nok, for når jeg begynner og lete så har jeg problemer med å finne "halv-brudekjoler". Men det er vel en genetisk sak og halve morroa, kjolejakten!
Gjest Gjest Skrevet 25. september 2008 #12 Skrevet 25. september 2008 Da får jeg omformulere spørsmålet mitt da. Har du tenkt på at dere ikke kan gifte dere to ganger, og at det du omtaler som hovedvielsen derfor ikke kan være en vielse, men en velsignelse eller noe annet dere bestemmer dere for? Det er faktisk veldig vesentlig.
Kontormus Skrevet 25. september 2008 Forfatter #13 Skrevet 25. september 2008 Er klar over at man ikke kan vies 2 ganger. Det blir en vielse, og så blir det en velsignelse eller hva det kalles.
Branna Skrevet 25. september 2008 #14 Skrevet 25. september 2008 Da får jeg omformulere spørsmålet mitt da. Har du tenkt på at dere ikke kan gifte dere to ganger, og at det du omtaler som hovedvielsen derfor ikke kan være en vielse, men en velsignelse eller noe annet dere bestemmer dere for? Det er faktisk veldig vesentlig. Hun kaller det hoverbryllupet, ikke hovedvielsen. Det er en forskjell. Det går jo helt fint å få en velsignelse av en prest i kirken der de skal gifte seg, og jeg er sikker på at ts har undersøkt dette allerede så hun vet hva hun går til. Jeg synes det er en god idé, jeg. Det du eventuelt kan gjøre for å være enkel samtidig som brudete, ts, er å velge en kortere brudekjole, slik som f. eks. denne, eller en lang men enkel en uten slep som denne. Du kan eventuell velge å ha en liten og enkel bukett, mindre men kanskje i samme fargetema som du tenker på til hovedbryllupet?
Gjest Gjest Skrevet 25. september 2008 #15 Skrevet 25. september 2008 Er klar over at man ikke kan vies 2 ganger. Det blir en vielse, og så blir det en velsignelse eller hva det kalles. Oki, og da synes jeg det er en veldig fin ide. Veldig fint at dere tar hensyn til hans foreldre. Kanskje dere har mulighet til å rigge til webcam så hans foreldre kan følge den andre sermonien live via nett også?
Gjest Gjest Skrevet 25. september 2008 #16 Skrevet 25. september 2008 Hun kaller det hoverbryllupet, ikke hovedvielsen. Det er en forskjell. Det går jo helt fint å få en velsignelse av en prest i kirken der de skal gifte seg, og jeg er sikker på at ts har undersøkt dette allerede så hun vet hva hun går til. Nå har jo ts selv svart på en utmerket måte, så jeg forstår i grunnen ikke at du henger deg opp i dette? Var jo også ts jeg spurte, jeg diskuterte ikke noe som helst, stilte kun spørsmål. Og jeg spurte fordi bryllup for meg innebærer vielse, og det tror jeg det gjør for alle andre også. Så når det stod hovedbryllup, så ble det for meg å lese som en ny vielse.
Branna Skrevet 25. september 2008 #17 Skrevet 25. september 2008 Nå har jo ts selv svart på en utmerket måte, så jeg forstår i grunnen ikke at du henger deg opp i dette? Var jo også ts jeg spurte, jeg diskuterte ikke noe som helst, stilte kun spørsmål. Og jeg spurte fordi bryllup for meg innebærer vielse, og det tror jeg det gjør for alle andre også. Så når det stod hovedbryllup, så ble det for meg å lese som en ny vielse. Jeg brukte litt tid på å formulere svaret, og da hadde ts allerede svart før meg.
Gjest Gjest Skrevet 25. september 2008 #18 Skrevet 25. september 2008 Jeg brukte litt tid på å formulere svaret, og da hadde ts allerede svart før meg. Men siden jeg faktisk kun spurte ts, så kunne du spart noe tid ved å ikke svare på akkurat det. Det er en merkelig praksis det at enkelte mener de skal svare på absolutt alt, selv om et spørsmål blir rettet til en spesifikk. Selv bakgrunnen for hvorfor noen spør som de gjør, er det enkelte som mener seg berettiget å svare på.
Gjest Miley Skrevet 26. september 2008 #19 Skrevet 26. september 2008 (endret) Jeg synes det hørtes ut som en koselig ide. Jeg ville gått for en enkel brudekjole, en passe liten/enkel bukett og en god middag etter vielsen. Endret 26. september 2008 av Miley
msDelenn Skrevet 26. september 2008 #20 Skrevet 26. september 2008 Min bror gjorde det samme. Han giftet seg først i USA der hennes foreldre var, så giftet de seg i kirke i norge samem år:) Det ble veldig fint. Hennes foreldre hadde ikke råd å komme til norge, og vi hadde heller ikke råd å ta med alle til California ti lbryllup..dyrt det:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå