*snuppis* Skrevet 10. september 2008 #1 Skrevet 10. september 2008 om noen er så snille da?? Skal skrive om narkotikasaker. Jeg klarer ikke helt å få det riktig frem, og jeg tror det er lett å se at jeg ikke forstår det helt gjennom måten jeg formulerer meg på. Jeg skal ha frem at det i narkotikasaker er vanskelig å finne bakmannen og straffe han på grunn av de lukkede hemmelige miljøene. Og at dt sjeldent foreligger vitnesforklaringer fordi handlene foregår i det lukkede rom hvor politiet sjeldent når til. Synes dette ble veldig kronglete fremstilt for en leser. derfor vil jeg prøve å omformulere det litt. Men jeg vet ikke helt hvordan. og jeg vet ikke helt om jeg kan si "bakmannen" hjelp:O)
Gjest Jabbadabba Skrevet 15. september 2008 #2 Skrevet 15. september 2008 om noen er så snille da?? Skal skrive om narkotikasaker. Jeg klarer ikke helt å få det riktig frem, og jeg tror det er lett å se at jeg ikke forstår det helt gjennom måten jeg formulerer meg på. Jeg skal ha frem at det i narkotikasaker er vanskelig å finne bakmannen og straffe han på grunn av de lukkede hemmelige miljøene. Og at dt sjeldent foreligger vitnesforklaringer fordi handlene foregår i det lukkede rom hvor politiet sjeldent når til. Synes dette ble veldig kronglete fremstilt for en leser. derfor vil jeg prøve å omformulere det litt. Men jeg vet ikke helt hvordan. og jeg vet ikke helt om jeg kan si "bakmannen" hjelp:O) Her kommer ett forslag 'Fordi narkotika miljøet er ett lukket og nærmest utilnærmelig miljø for politiet. Så byr det på problemer med å få tatt bakmennene og straffet dem. Og fordi all handel stortsett foregår bak lukkede dører, hører det med til sjeldenheten at det avligger vitnesforklaringer.'
Pingting Skrevet 15. september 2008 #3 Skrevet 15. september 2008 Jeg vet jo ikke hvem du skriver for, så det er litt vanskelig å svare når man ikke vet hva slags språk man skal bruke... Men: "Det faktum at narkotikahandelen forgår seg i et lukket miljø vanskeliggjør politiets arbeid. Det er vanskelig å spore opp bakmenn og å skaffe vitneforklaringer. Resultatet er at straffeforfølgelser sjeldent gjennomføres" Eller...ja...nei...ble ikke helt fornøyd. det ble litt kronglete. Men nå har du kanskje noe å bygge på?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå