Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_meg_*
Skrevet

Jeg flyttet fra oslo i desember, hadde jobb der. Gikk ut i fødselspermisjon, og denne ender nå i oktober. Jeg flyttet til Telemark, og har ikke fått noen jobb her enda..

Siden jeg sa opp jobben selv, men grunnet flytting(samboer fikk jobb her), kan jeg få dagpenger?????????

Eller får kun de som har blitt sagt opp?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja du kan få dagpenger.

Bare å sende inn en söknad med en gang =)

Skrevet

Siden du selv sa opp jobben, vil du ha 8 uker karantene før du får dagpenger. Spiller vel strengt tatt ingen rolle om samboeren din har ny jobb. De 8 ukene karantene begynner tidligst å løpe når oppsigelsestiden er over/permisjonsperioden er over/datoen du meldte deg som arbeidssøker hos NAV (alt etter hvilken dato som er sist av de to).

Skrevet

Du har vel rett på dagpenger, men det innebærer en karantenetid når du har sagt opp jobben selv. Hvordan det blir i forbindelse med permisjon og slikt aner jeg ikke, da ville jeg tatt kontakt med NAV for å sjekke det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...