Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet (endret)

http://www.finn.no/finn/realestate/object?...ll&tot=null

Denne trenger masse oppussing. Nytt bad, kjøkken, nye rør, drenering, nytt tak, det elektriske er ikek av det beste og bytte kledning må også gjøres etterhvert.. Og alt av vegger og sånt må jo ha maling/tapet, og noen gulvtepper må bort.

Synes ikke den er verd den summen de ber om men det går jo ann å by en del mindre.

Har ca 300 000 i egen kapital som kan brukes til oppussing, men det holder vel ikke? En av de beste kompisene til min kjære er rørlegger og han har også elektriker som sier han stiller opp. Har en handy mann så mye vil vi ha mulighet til å gjøre selv.

Det er beliggenheten vi liker og det er dessverre ikke mye i tilsvarende pris der.

Endret av liv
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har egentlig ikke noe godt å komme med annet enn at jeg er i samme situasjon som deg (leter etter enebolig som ligger bra til, og lurer på hva oppussing koster).

Har dere bydd allerede? Eller vært på visning? Er det en dødsbo eller noen som flytter? Dødsbo kan sikkert presses i pris for da er det jo "arven"..og ikke penger som MÅ has for ny bolig..

Det er så gøy med husleting, ønsker dere lykke til :)

Skrevet

Dødsbo ja, og nei visning er om halvannen uke.

Skrevet

300.000 holder ikke nei, men hvis dere er tålmodige, går det nok fint. Ta det mest presserende i første omgang, f.eks. drenering, nye rør og nytt bad. Stygt kjøkken går det jo an å leve med en stund, og så kan dere male et nytt rom hver måned når dere får lønning. Om man skal gjøre mesteparten selv, tar det jo uansett litt tid.

Skrevet

Så spennende, hvor mye har dere tenkt å by i første omgang og hva tror du er maks dere kommer til å gi for denne boligen?

Skrevet

Tror at når dere får lagt deres egen stil og preg på denne boligen så kan det bli en riktig så flott perle :) Håper dere får den om dere vil :)

Skrevet
Så spennende, hvor mye har dere tenkt å by i første omgang og hva tror du er maks dere kommer til å gi for denne boligen?

Vil jo se på den først, vet ikke om vi byr i det hele tatt. Må regne litt på diverse kostnader og se hva den er verd. Men ikke på langt nær så mye som de ber i allefall.

Tror at når dere får lagt deres egen stil og preg på denne boligen så kan det bli en riktig så flott perle :) Håper dere får den om dere vil :)

Ja det er jo det som er tanken ;)

Skrevet

Må bare kommentere det flotte grrrrrønne gulvet :) Der har nok noen hatt et lyst øyeblikk og tenkt at "joda, det kommer nok til å live opp litt"... og det gjorde det jo.

Men ellers så det absolutt ut som et hus med potensiale :) Fin beliggenhet.

Skrevet

Vi skal pusse opp på ca samme måte som dere, vi regner med ca 200.000, da med venner/familie som hjelper til og venner innen aktuelle bedrifter. (som rørleggere og elektrikere)

Vår leilighet har ikke avløp til dusj, og ikke blitt gjort noe med siden 50-tallet. ca 60-70 kvm. Her skal vegger og gulv rives vekk. Gruer meg litt :sur:

Men vi skal gjøre alt uten å betale arbeidskraft :)

Men med nytt tak og renovering på utsiden kan det bli en god del mer ja..

Skrevet

Uææ, 1,15 mill var ganske stiv pris ja, men fin tomt ser det ut som :)

Skrevet

jo men med drenering (som jeg har kommet frem til at koster ca 60') så vil jo store deler at utearealet måttes såes på nytt og sånt...

Noen som vet hva det koster å legge nytt tak da? siden grunnflaten er 85 så blir det vel ca 100 m3 eller noe sånt på taket...

Skrevet

Det grønne teppet ja - huff :o

Skrevet

Takk. Det står

Pris på en takjobb vil variere fra 1300-1800 pr kvm tak.
Var avhengig av hva som var under pappen.

Er ny taksten med i en sånn pris tro?

Skrevet

Ser ut som om det er veldig lite isolasjon i ytterveggene også. Vil nok koste en del å få dette opp til dagens standard.

Skrevet

Tror dessverre det vil koste mer enn det er verd...

Skrevet

Jeg pusser opp / totalrenoverer et gammelt hus.

Nytt elektrisk anlegg, rør, drenering, kloakk, nye vinduer, nye bad, kjøkken osv. Mer eller mindre bare skallet igjen av det opprinnelige.

Har budsjettert med ca 1 million til oppussingen. (Huset er stort, ca 300 kvm)

Rørleggerarbeidet er gjort av en bekjent som er rørlegger. Elektriske av et elektrikerfirma. Er i gang med å få inn anbud på drenering, regner ca 3000 pr. meter der.

Alt øvrig arbeid gjøres selv.

For oss så var alternativet å bygge nytt og det ville kostet oss mye mer da vi har fått huset svært billig. Regner med at å bygge ville kostet oss i allefall 1 mill mer en det vi totalt sett kommer til å bruke på renovering.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...