Gjest Gjest Skrevet 24. august 2008 #1 Skrevet 24. august 2008 hei =) tror jeg har gjort en alvorlig stor feil med linsene mine. begynte med linser for nesten 14 dager siden, og slet mye med de, så jeg bestemte meg for å vente til skoleåret var godt igang slik at jeg fikk litt ro på meg. har hatt utrolig vondt i øynene siden første dagen jeg prøvde de på og det blir bare verre og verre. kom på nå istad at jeg måtte sjekke om det kanskje lå linser innpå ennå, selv om jeg er helt sikker på at jeg tok de ut sist gang. prøvde å ta litt innpå øyet istad og da fikk jeg tak i en flik akkurat der det hvite begynner. fikk bare til å ta den litt opp. er dette ei linse som har grodd fast eller er det en flik av øyet? fikk helt panikk nå og aner ikke hva jeg skal gjøre, tviler på at det er noe særlig for øyet å gå med dagslinsa i 14 dager? håper noen kan hjelpe meg før jeg friker helt ut her
Kitty_katt Skrevet 24. august 2008 #2 Skrevet 24. august 2008 Hmm..dette hørtes merkelig ut. Har selv brukt linser i mange år og aldri opplevd lignende. Tror kanskje du skal kontakte optikeren din og høre med han/henne
Ricola Skrevet 24. august 2008 #3 Skrevet 24. august 2008 hei =) tror jeg har gjort en alvorlig stor feil med linsene mine. begynte med linser for nesten 14 dager siden, og slet mye med de, så jeg bestemte meg for å vente til skoleåret var godt igang slik at jeg fikk litt ro på meg. har hatt utrolig vondt i øynene siden første dagen jeg prøvde de på og det blir bare verre og verre. kom på nå istad at jeg måtte sjekke om det kanskje lå linser innpå ennå, selv om jeg er helt sikker på at jeg tok de ut sist gang. prøvde å ta litt innpå øyet istad og da fikk jeg tak i en flik akkurat der det hvite begynner. fikk bare til å ta den litt opp. er dette ei linse som har grodd fast eller er det en flik av øyet? fikk helt panikk nå og aner ikke hva jeg skal gjøre, tviler på at det er noe særlig for øyet å gå med dagslinsa i 14 dager? håper noen kan hjelpe meg før jeg friker helt ut her Har du så lav styrke at du ikke merker om du har linser eller ikke? Synes det hørtes litt rart ut. Men støtter forslaget om å ta kontakt med øyelege/optiker i morgen.
Gjest Gjest Skrevet 24. august 2008 #4 Skrevet 24. august 2008 Tror nok at det er en del av slimhinnen du har på øyet som du klarte å løfte opp. Men prøv å legg fingeren forsiktig inn på midten av øyet, og beveg fingeren forsiktig til siden. Hvid det er en gjennglemt linse der, skal den bevege på seg. Ellers kan du stille deg i et godt lys med speil og se om du ser kanten på en evnt linse på øyet. Kanten synes rett utenfor der det hvite begynner.
AnetteR Skrevet 24. august 2008 #5 Skrevet 24. august 2008 Høres mest ut som om det er litt av øyet du har fått tak i, ja. Det er en litt løs hinne øverst. Og som nevnt vil du jo merke på synet om du har på linse eller ikke. Det som jeg tenker kan ha skjedd, er at du har fått en liten rift på hornhinnen. Dette er ikke farlig i det hele tatt, det krever bare litt hvile fra linsene (ca 3 dager). Det er veldig vanlig når man sliter med å få linser av og på, da øyet stadig blir skrapet litt opp. Og det gjør ganske vondt å ha linse over en slik rift. Men ville nok i alle tilfeller kommet meg til optiker i morgen. Disse kan lett kontrollere om du har en liten rift, og du får da tips om hva du skal gjøre og ny time for å sjekke at alt er i orden igjen=)
Gjest gjestig Skrevet 29. august 2008 #6 Skrevet 29. august 2008 jeg har opplevd at linsen min har brett seg og lagt på toppen av øyet på en måte og det skal jeg love deg at er ubehagelig og vondt. Så tror nok du ikke har glemt igjen linsen din. Sikkert en rift eller at du muligens blir veldig tørr på øynene av linsene
Gjest anonym Skrevet 5. januar 2011 #7 Skrevet 5. januar 2011 jeg har opplevd at linsen min har brett seg og lagt på toppen av øyet på en måte og det skal jeg love deg at er ubehagelig og vondt. Så tror nok du ikke har glemt igjen linsen din. Sikkert en rift eller at du muligens blir veldig tørr på øynene av linsene Hei jeg har fått en liten rift på kontaktlinsen, ødelegger denne for hele øyet eller ser jeg bare ikke akkuratt der riften er, og jeg tror linsen sklir nedover, er dette normalt??
Gjest anonym Skrevet 5. januar 2011 #8 Skrevet 5. januar 2011 Høres mest ut som om det er litt av øyet du har fått tak i, ja. Det er en litt løs hinne øverst. Og som nevnt vil du jo merke på synet om du har på linse eller ikke. Det som jeg tenker kan ha skjedd, er at du har fått en liten rift på hornhinnen. Dette er ikke farlig i det hele tatt, det krever bare litt hvile fra linsene (ca 3 dager). Det er veldig vanlig når man sliter med å få linser av og på, da øyet stadig blir skrapet litt opp. Og det gjør ganske vondt å ha linse over en slik rift. Men ville nok i alle tilfeller kommet meg til optiker i morgen. Disse kan lett kontrollere om du har en liten rift, og du får da tips om hva du skal gjøre og ny time for å sjekke at alt er i orden igjen=) Hei jeg har fått en liten rift på kontaktlinsen, ødelegger denne for hele øyet eller ser jeg bare ikke akkuratt der riften er, og jeg tror linsen sklir nedover, er dette normalt??
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå