Far til 2 Skrevet 16. august 2008 #1 Skrevet 16. august 2008 (endret) Israel er som kjent ikke fornøyd med det området de fikk av FN (UK-US) i 1948, og har derfor utvidet sine områder jevnt og trutt de siste 60 årene ved å ta områder fra Palestinerene. For å forsvare "behovet" for å ta områder fra Palestinerene importerer de utlendinger som skal få bedre levestandard på de nyokkuperte Israelske områdene enn det disse har i sitt nåværende hjemland. Men nå er det altså avslørt at de ikke er så nøye på denne importen. Nybyggere bruker mye vold mot Palestinerene. Direkte link fra BBC (UK) som viser vold mot en 58 gammel Palestinsk dame som gjeter sine sauer Her er en annen video fra "The Guardian (UK) som bl.a. viser hva jødiske barn lærer å gjøre mot Palestinere, og hvordan politiet tar video bevis. Nå er dette filmet, og Israelske myndigheter føler seg tvunget til å ta et oppgjør med egen politikk som tidligere har gått ut på at nybyggere på okuperte områder har fått gjøre som de vil /delvis med støtte fra Israelske militære). Anmeldelsene fra Palestinerene blir tydligvis ikke sett på med seriøse øyne ettersom politiet selv ser gjennom fingrene på volden som Palestinerene utsettes for. Forhåpentligvis vil Israelske myndigheter stadig oftere måtte innse at noe må gjøres ettersom fler Palestinere enn tidligere har kamera. Jeg forstår ikke hvorfor de mest ekstreme Israelerene ikke forstår at deres håndtering av Palestinerene skaper konflikt. Alle de mennesker jeg kjenner ville reagert om de hadde blitt tråkket på slik Israelerene gjør med Palestinerene. Endret 16. august 2008 av Far til 2
KR-øst Skrevet 16. august 2008 #2 Skrevet 16. august 2008 (endret) Israel er som kjent ikke fornøyd med det området de fikk av FN (UK-US) i 1948, og har derfor utvidet sine områder jevnt og trutt de siste 60 årene ved å ta områder fra Palestinerene. For å forsvare "behovet" for å ta områder fra Palestinerene importerer de utlendinger som skal få bedre levestandard på de nyokkuperte Israelske områdene enn det disse har i sitt nåværende hjemland. Men nå er det altså avslørt at de ikke er så nøye på denne importen. Nybyggere bruker mye vold mot Palestinerene. Direkte link fra BBC (UK) som viser vold mot en 58 gammel Palestinsk dame som gjeter sine sauer Her er en annen video fra "The Guardian (UK) som bl.a. viser hva jødiske barn lærer å gjøre mot Palestinere, og hvordan politiet tar video bevis. Nå er dette filmet, og Israelske myndigheter føler seg tvunget til å ta et oppgjør med egen politikk som tidligere har gått ut på at nybyggere på okuperte områder har fått gjøre som de vil /delvis med støtte fra Israelske militære). Anmeldelsene fra Palestinerene blir tydligvis ikke sett på med seriøse øyne ettersom politiet selv ser gjennom fingrene på volden som Palestinerene utsettes for. Forhåpentligvis vil Israelske myndigheter stadig oftere måtte innse at noe må gjøres ettersom fler Palestinere enn tidligere har kamera. Jeg forstår ikke hvorfor de mest ekstreme Israelerene ikke forstår at deres håndtering av Palestinerene skaper konflikt. Alle de mennesker jeg kjenner ville reagert om de hadde blitt tråkket på slik Israelerene gjør med Palestinerene. Nå er det vel ikke alle som tror at BBC sender amatørfilmere til disse områdene, som ikke klarer å håndtere et kamera engang. Det er typisk når araberne skal vise hvor ille israelerne er , da er opptakene av en slik art at en ikke kan se hva som skjer. Endret 17. august 2008 av mrs_bond
Far til 2 Skrevet 17. august 2008 Forfatter #3 Skrevet 17. august 2008 (endret) Nå er det vel ikke alle som tror at BBC sender amatørfilmere til disse områdene, som ikke klarer å håndtere et kamera engang. Det er typisk når araberne skal vise hvor ille israelerne er , da er opptakene av en slik art at en ikke kan se hva som skjer. Du har konsekvent en nedlatende holdning ovenfor Palestinere. At opptakene. som sansynligvis er gjort av palestinere og Israelere som er motstander av overgrepene, vises av BBC og The Guardian viser ihvertfall at de ser det som sansynlig at overgrep skjer. Kommentarer som "... disse områdene, som ikke klarer å håndtere et kamera engang" sier en hel del om hvilken holdning du har til Palestinere. Når du i tillegg skylder på dårlige opptak fremfor å kommentere dokumentasjonen som fremlegges viser det at du innser overgrepene men forsøker å bortforklare det med uvesentligheter. /sitat endret mrs_bond, mod Endret 17. august 2008 av mrs_bond
KR-øst Skrevet 17. august 2008 #4 Skrevet 17. august 2008 (endret) Du har konsekvent en nedlatende holdning ovenfor Palestinere. At opptakene. som sansynligvis er gjort av palestinere og Israelere som er motstander av overgrepene, vises av BBC og The Guardian viser ihvertfall at de ser det som sansynlig at overgrep skjer. Kommentarer som "... disse områdene, som ikke klarer å håndtere et kamera engang" sier en hel del om hvilken holdning du har til Palestinere. Når du i tillegg skylder på dårlige opptak fremfor å kommentere dokumentasjonen som fremlegges viser det at du innser overgrepene men forsøker å bortforklare det med uvesentligheter. Nå er det vel ikke alle som tror at BBC sender amatørfilmere til disse områdene (hvor filmene skal være tatt opp), amatører som ikke klarer å håndtere et kamera engang. Kanskje du fikk med deg hva jeg mente nå? Endret 17. august 2008 av mrs_bond
mysan Skrevet 17. august 2008 #5 Skrevet 17. august 2008 Til starten av innlegget ditt, Far til 2. Det hele startet IKKE med at Israel ikke var fornøyd med det området de fikk tildelt. Det hele startet med at palestinerne og araberlandene rundt IKKE var fornøyd med at jødene fikk tildelt det som ble staten Israel og heller ikke de områdene de selv fikk tildelt i samme slengen, og planla et angrep, som altså israelerne kom dem i forkjøpet på. Slik okkuperte de områder, ikke helt ulikt hva andre land gjør i krig. Og siden har de holdt på. Akkurat denne starten på konflikten synes jeg er ganske viktig å få med seg. Jeg kan forsåvidt forstå at araberne som bodde i området var misfornøyd med at jøder plutselig skulle få råderett over Israel, men det blir feil å gi jødene skylda. Det var FN som bestemte at de skulle få områdene. En annen ting er vel at jødene og araberne har levd samme på det området i lange tider uten de store konfliktene, helt til 1948.
Mann 42 Skrevet 17. august 2008 #6 Skrevet 17. august 2008 Det hele startet med at palestinerne og araberlandene rundt IKKE var fornøyd med at jødene fikk tildelt det som ble staten Israel og heller ikke de områdene de selv fikk tildelt i samme slengen... Que? "fikk tildelt i samme slengen"? Palestinerne fikk da ikke tildelt noe som helst, de ble tvert imot fratatt land.
Gjest Bond Skrevet 17. august 2008 #7 Skrevet 17. august 2008 Tråden er ryddet iht KGs regler. mrs_bond, mod
Far til 2 Skrevet 17. august 2008 Forfatter #8 Skrevet 17. august 2008 (endret) Nå er det vel ikke alle som tror at BBC sender amatørfilmere til disse områdene (hvor filmene skal være tatt opp), amatører som ikke klarer å håndtere et kamera engang. Kanskje du fikk med deg hva jeg mente nå? Nå er det vel slik at ikke alle tror BBC, The Guardian, og andre mediabedrifter kan være tilstede overalt til enhver tid. Derfor benytter de opptak gjort av andre fra tid til annen. Et av de opptakene BBC har lagt ut på sine hjemmesider dokumenterer altså overgrep mot Palestinerene. HVA ER DIN KOMMENTAR TIL DE OVERGREPENE (handlingene) SOM DOKUMENTERES I DISSE VIDEOENE ??? Endret 17. august 2008 av mrs_bond
Gjest Bond Skrevet 17. august 2008 #9 Skrevet 17. august 2008 Tråden er ryddet iht KGs regler. mrs_bond, mod
KR-øst Skrevet 17. august 2008 #10 Skrevet 17. august 2008 Que? "fikk tildelt i samme slengen"? Palestinerne fikk da ikke tildelt noe som helst, de ble tvert imot fratatt land. De fikk tildelt et mye større område, nemlig Jordan. Jødene fikk tildelt bare et lite område av det som opprinnelig var bestemt.
KR-øst Skrevet 17. august 2008 #11 Skrevet 17. august 2008 Nå er det vel slik at ikke alle tror BBC, The Guardian, og andre mediabedrifter kan være tilstede overalt til enhver tid. Derfor benytter de opptak gjort av andre fra tid til annen. Et av de opptakene BBC har lagt ut på sine hjemmesider dokumenterer altså overgrep mot Palestinerene. HVA ER DIN KOMMENTAR TIL DE OVERGREPENE (handlingene) SOM DOKUMENTERES I DISSE VIDEOENE ??? De hverken viser eller beviser hva som i virkeligheten skjer. Derfor er jeg overbevist om at dette er, i likhet med andre videoopptak, produsert av arabere for vestens naive og godtroende. BBC er ikke noe unntak i så måte.
Brunhilde Skrevet 17. august 2008 #12 Skrevet 17. august 2008 De fikk tildelt et mye større område, nemlig Jordan. Jødene fikk tildelt bare et lite område av det som opprinnelig var bestemt. Dette tror jeg du må forklare litt nærmere, hvis du kan, da?
Mann 42 Skrevet 17. august 2008 #13 Skrevet 17. august 2008 De fikk tildelt et mye større område, nemlig Jordan. Jødene fikk tildelt bare et lite område av det som opprinnelig var bestemt. Araberne fikk altså "tildelt" et område som de allerede hadde?
KR-øst Skrevet 17. august 2008 #14 Skrevet 17. august 2008 Dette tror jeg du må forklare litt nærmere, hvis du kan, da? Et ord fra Jerusalem Nr.6. 2004. BALFOURDEKLARASJONEN ble gjeldende folkerett på San Remo - konferansen i 1920, der fredsslutningen etter den første verdenskrig ble ordnet. Jødene fikk bosettingsrett i hele Palestina-mandatet, som omfatter hele Jordan, og selvsagt Judea og Samaria og Gaza. Magazinet 15.08. 2006 FORKASTET DELINGSFORSLAG. De arabiske nabostatene til Israel forkastet alle FNs generalforsamling sitt delingsforslag i 1947. Og det enda Israel bare ble tildelt 10% av det området de opprinnelig ble forespeilet som jødisk hjemland. Jødene aksepterte forslaget.
KR-øst Skrevet 17. august 2008 #15 Skrevet 17. august 2008 Araberne fikk altså "tildelt" et område som de allerede hadde? Jada, og jødene bare en del av det de allerede hadde hatt. Britene nektet de fleste jødene å vende tilbake til sitt hjemlandland, i den tiden de hadde mandatet her, mens araberne fikk komme som de ville.
Mann 42 Skrevet 17. august 2008 #16 Skrevet 17. august 2008 Jada, og jødene bare en del av det de allerede hadde hatt. Britene nektet de fleste jødene å vende tilbake til sitt hjemlandland, i den tiden de hadde mandatet her, mens araberne fikk komme som de ville. Men araberne var da allerede der? Liksom hele tiden, fra Abraham og fremover? De hadde da ingen diaspora?
KR-øst Skrevet 17. august 2008 #17 Skrevet 17. august 2008 Men araberne var da allerede der? Liksom hele tiden, fra Abraham og fremover? De hadde da ingen diaspora? Det var tider da det nesten ikke var mennesker i disse områdene, og av arabere var det stort sett nomader. Da Mark Twain dro gjennom disse områdene, så han svært få mennesker som bodde der. Araberne kom jo opprinnelig fra Saudi-Arabia, som er arabernes hjemland. Men det har alltid bodd jøder i området. Siden du nevner Abraham, så skulle ikke arabernes forfar, Ismael, ha arv etter Abraham. Den gikk til jødenes forfar, Isak.
Far til 2 Skrevet 17. august 2008 Forfatter #18 Skrevet 17. august 2008 ... ... Siden du nevner Abraham, så skulle ikke arabernes forfar, Ismael, ha arv etter Abraham. Den gikk til jødenes forfar, Isak. Og du mener at siden din religiøse historiebok sier dette så har "Isralere" lov å behandle Palestinerene slik som beskrevet i dokumentasjonen jeg har i første innlegg i denne tråden ?
Gjest Gjest_Rona_* Skrevet 19. august 2008 #19 Skrevet 19. august 2008 Israel burde lest historie og tatt lærdom av Scipio Africanus. Han forstod seg på slike situasjoner!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå