Gjest evy19 Skrevet 5. august 2008 #1 Skrevet 5. august 2008 jeg har depresjon, slo meg helt ut igår... har ikke så veldig lyst til å si hvorfor, men jeg var ikke på jobb hverken igår eller idag. tror ikke jeg klarer å gå på jobb resten av uka så har tenkt å ta ut sykemelding men jeg har nettopp begynt i denne jobben, begynte forrige uke... tar det seg dårlig ut? jeg er jo i prøveperioden... har brukt egenmelding nå men må jo ha sykemelding. men jeg har aldri hatt det før og vet ikke helt hvordan det foregår. hvis jeg ringer fastlegen min i morgen, hvor lang tid tar det før jeg får time og sykemelding? når jeg ellers ringer legen for time så tar det noen ganger nesten 2 måneder før jeg får. men jeg trenger jo sykemelding innen torsdag? og hvis jeg får sykemelding og time allerede i morgen, må jeg oppsøke jobben og overlevere den? eller kan den sendes i posten? eller kan jeg gi de den når jeg kommer tilbake neste uke? håper noen kan hjelpe meg
Gjest Gjest Skrevet 5. august 2008 #2 Skrevet 5. august 2008 Skyldes depresjonen jobben kanskje? Det er lov å være trist og lei seg, det er også lov og si ifra til arbeidsgiver at du har litt mye å bære på nå, for at han/hun gir deg litt enklere oppgaver. Slik du legger det frem virker det som om du bare er litt deppa, og vil ha fri fra jobb. En kan ikke bare ta seg sykemelding. Når du har startet ny jobb har du ikke rett på sykepenger fra arbeidsgiver. Dette gjelder kun en måned for sykemelding og to måneder for egenmelding. Så dine to egenmeldingsdager får du ikke noen penger for i det hele tatt.
aline Skrevet 5. august 2008 #3 Skrevet 5. august 2008 Du må vel ha jobbet i en viss periode før du har rett til å bruke både egenmelding og sykemelding. Eller, du kan bruke det, du får bare ikke betalt for det før etter så og så lenge, mener jeg. Ta kontakt med legekontoret ditt, forklar problemet og spør hva du kan gjøre. Jeg har fått sykemelding fra den datoen jeg har ringt inn og snakket med legen (har bedt de få ham til å ringe meg tilbake når han har tid).
Rosalie Skrevet 5. august 2008 #4 Skrevet 5. august 2008 Du får sykemelding fra den dagen du ringer inn og sier at du trenger det. Om du ikke får time på dagen, så skal legesekretæren notere at du har vært i kontakt med de pr telefon ang det i morgen. For øvrig har du ikke rett på sykepenger før du har vært ansatt i 4 uker. Egenmelding kan du ikke bruke før du har vært ansatt i 2 måneder.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå