Lissi Skrevet 20. juli 2008 #1 Skrevet 20. juli 2008 Jeg sliter litt med helsa, lite energi og lavt stoffskifte. Er blitt anbefalt å ta en håranalysetest og få den analysert. Har noen her hatt god erfaring med dette? Blitt bedre, fått svar på ting?
Gjest Yihaa Skrevet 1. desember 2008 #2 Skrevet 1. desember 2008 Dytter opp denne da dette er noe jeg også vurderer å få tatt. Jeg har snakket med ei svært jordnær og pålitelig venninne som mener hun fikk et "nytt" barn etter at sønnen hennes fikk tatt en håranalyse med påfølgende behandling (kosttilskudd). Samtidig ringer alle varselklokkene hos meg da jeg vet at dette er en bransje der det er lett å lure brukerene. Noen erfaringer?
Hinata Skrevet 1. desember 2008 #3 Skrevet 1. desember 2008 (endret) En håranalyse er mye mer nøyaktig enn en blodprøve. Håranalyse viser hva som faktisk er i cellene og ikke hva som transporteres rundt (i blodet) og det er jo det som er i cellene som har noen innvirkning.. Mitt eksempel er at jeg har en veldig høy andel av et mineral i blodet, så høyt at man ikke får svar på hvor høyt det er engang, for det finnes ikke målemetoder til dette. Tok håranalyse som viste at dette kun var noe som var i blodet og ikke i cellene, har gått på kosttilskudd etterpå (andre ting som kunne rettes på) og har opplevd at jeg har fått høyere forbrenning, og det er ihvertfall en positiv ting for min del. Edit: Teit at legene skal holde seg til de stakkarslige blodprøvene sine fordi det er tradisjon, noe som er alternativt er farlig må vite... Endret 1. desember 2008 av Hinata
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå