Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2008 #1 Skrevet 23. juni 2008 Jeg ser på en del filmer, politiet skyter og dreper en person, etter drapet så er alt som før, politimannen går mulig hjem til sin kone, spiser en deilig middag og har god sex, akkurat som ingenting har skjedd. Satt noe på spissen selvsagt. Men hvordan er det på ordentlig, når en politimann skyter noen (i usa)? For slik det er på film, sånn er det vel ikke i virkeligheten? Fortsetter dem livet som før eller får dem problemer? I såfall, hva slags problemer får dem? Er det noen som klarer å fortsette livet som før? Og er det noen amerikanske (eller norske) som har skutt og drept mange mennesker i selvforsvar før, slik heltene på film gjør, i såfall hvordan blir livet demmes etter på? Synes du norsk politi burde gå med våpen på seg? Hvorfor eller hvorfor ikke?
Titti72 Skrevet 23. juni 2008 #2 Skrevet 23. juni 2008 Politiet har drept mange ganger i lille Norge. Både som sivile og i uniform. Jeg vet ikke om det er noen som er dømt for drap av den grunn? Det blir etterforsket av SEFO, og betjenten blir tatt ut av tjeneste til saken er avgjort.
FoxyFish Skrevet 23. juni 2008 #3 Skrevet 23. juni 2008 Hvordan de har det inni seg blir jo bare spekulasjoner, men jeg kan se for meg at andre ting kanskje er verre. De man for eksempel ikke kan hjelpe. Det er jo en vanskelig og nesten absurd situasjon å sette seg inn i for meg, men jeg tror jeg hadde takla dårligere å vite at uskyldige liv hadde gått tapt på grunn av en syk person med skytevåpen, enn om jeg hadde "tatt" denne personen. Men som sagt, det blir jo bare tanker Hvorvidt politiet skal få bære våpen synes jeg de bør kjøre en vurdering på i de ulike situasjonene som oppstår. Våpen i bilen synes jeg burde være en selvfølge.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå