Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 22. juni 2008 #1 Skrevet 22. juni 2008 Hei og god kveld! Jeg lurte på om noen av dere vet om psykologer kan skrive ut resepter på anti-depressive/angst-dempende medikamenter? Eller er det kun lege/psykiater som kan det? Er leger villige til å skrive ut noe FØR man har vært hos psykolog? Jeg har begynt å slite voldsomt med angst de siste to månedene, og er rådvill. Jeg vil helst bare ha noe beroligende, men har følelsen av at det tar veldig lang tid å komme igjennom i systemet??
Gjest Gjest Skrevet 22. juni 2008 #2 Skrevet 22. juni 2008 Psykologer kan ikke skrive ut resepter nei. Og ja, det hender (ofte faktisk) at leger skriver ut resept på beroligende uten at pasienten har vært til psykolog først.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 22. juni 2008 #3 Skrevet 22. juni 2008 Takk for svar. Så hvordan er det det egentlig fungerer hvis man har behov for anti-depressiva? Jeg har fått henvisning til psykolog, men det blir vel da kun for å prate/forsøke å løse problemet? Eller er det slik at psykologene igjen gir beskjed til legen om hvilke medikamenter jeg evt. burde/kan bruke/prøve?
Gjest Lamia Lenis Skrevet 22. juni 2008 #4 Skrevet 22. juni 2008 Jeg fikk antidepressiva av fastlegen allerede første gangen jeg noensinne møtte henne. Det synes jeg ikke er helt bra, men tror det er ganske vanlig. Ikke fikk jeg noe oppfølging heller.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå