Gjest Gjest Skrevet 21. juni 2008 #1 Skrevet 21. juni 2008 Fikk for litt siden den kjipe beskjeden fra legen om at jeg bør bytte ppillemerke siden de jeg går på nå vistnok ikke er bra for kroppen. Jeg går på Diane og har gjort det de siste årene pga hudproblemer (så fort jeg slutter på dem får jeg ansiktet fult av kviser ) Vil VIRKELIG ikke bytte for jeg er utrolig redd for at hudproblemene mine skal komme tilbake, men jeg er selvsagt mer redd for å bli syk eller noe pga ppillene. Når jeg går på ppiller har jeg nesten perfekt hud, men den blir seriøst helt grusom når jeg slutter på ppiller. Prøvde å slutte en gang for et par år siden, men huden ble så stygg at jeg begynte igjen. Så jeg lurer på om det finnes noen "snillere" prevansjonsmidler enn Diane som også gjør huden fin?
Timar Skrevet 22. juni 2008 #2 Skrevet 22. juni 2008 Yasmin! Merka først hvor bra de funka da jeg slutta på dem
Saeria Skrevet 22. juni 2008 #3 Skrevet 22. juni 2008 Diane er vel den eneste som er laget med tanke på huden, men jeg har hørt folk har sagt Yasmin har hjulpet. Hvis ikke de funker får du vurdere en tur til legen og få noe som er rettet mot å bekjempe acne. Det er mange alternativer der.
Gjest ts Skrevet 22. juni 2008 #4 Skrevet 22. juni 2008 Takk for tips. Jeg har hørt mye negativt om Yasmin. Bl.a noe om enda større sjanse for blodpropp enn når man bruker Diane, og at de ikke skal være sikre å bruke som prevansjon osv. Stemmer det? Jeg vil forresten helst ha noe man kan utsette menstrasjonen med.
Timar Skrevet 22. juni 2008 #5 Skrevet 22. juni 2008 Takk for tips. Jeg har hørt mye negativt om Yasmin. Bl.a noe om enda større sjanse for blodpropp enn når man bruker Diane, og at de ikke skal være sikre å bruke som prevansjon osv. Stemmer det? Jeg vil forresten helst ha noe man kan utsette menstrasjonen med. Prevansjon som ikke er sikker prevansjon?? Kan fint utsette mensen med yasmin, de er sånn monofase (eller hva det heter, bare en type piller alle 21 dagee). Hørt det om blodpropp, men veldig mange bruker jo yasmin, og tror få har problemer, ville kanskje tenkt på det hvis jeg var veldig overvektig og røykte i tillegg.. Funka bra for meg, men kanskje andre har noen andre forslag?
Saeria Skrevet 22. juni 2008 #6 Skrevet 22. juni 2008 Yasmin er monofasetabletter ja, på lik linje med cerazette. Ergo er det null problem å utsette mensen med de. Jeg ble krakilsk av Yasmin, men det viser seg at jeg tåler hormonprevensjon dårlig uansett. Dessuten er det slik at prevensjon virker ulikt inn, sånn bivirkningsmessig, fra kvinne til kvinne.
Hinata Skrevet 22. juni 2008 #7 Skrevet 22. juni 2008 (endret) Sliter med det samme selv, gått på diane i 2 år men måtte slutte :gråte: Fikk høre at mercilon kunne funke, men har nå gått på de i 2 mnd og de er ikke noe bra (hadde et opphold på 5 mnd mellom diane og mercilon) Tror snart jeg skal prøve noe annet, men får kanskje prøve mercilon et par mnd til.. Endret 22. juni 2008 av huderre
Gjest Gjest Skrevet 26. juni 2008 #8 Skrevet 26. juni 2008 jeg brukte diane før jeg også, men sluttet av samme grunn som dere! nå bruker jeg mercilon, og merker ikke noe forskjell på huden fra når jeg brukte diane:)
Hinata Skrevet 26. juni 2008 #9 Skrevet 26. juni 2008 jeg brukte diane før jeg også, men sluttet av samme grunn som dere! nå bruker jeg mercilon, og merker ikke noe forskjell på huden fra når jeg brukte diane:) Hadde du veldig problemhud før? Hvor lenge siden er det du byttet fra Diane? Det tok kanskje 3 mnd fra jeg sluttet på Diane før huden ble dårlig, og den har blitt verre og verre..
Gjest Gjest Skrevet 26. juni 2008 #10 Skrevet 26. juni 2008 Hm, Diane ikke bra for kroppen? Sånn generelt sett, eller er dette vurderinger basert på folk individuelt? Jeg har gått på Diane i 12 år... og har IKKE lyst til å slutte. Jeg spør legene mine hver gang jeg er hos en av dem, om det kan være farlig, og de sier det ikke er det så lenge jeg ikke har familiehistorie med blopropp el l. Jeg gruer meg til jeg skal prøve å få barn, om kanskje ikke så altfor lenge. Huden min blir grusom uten Diane, ikke bare ansiktet, men brystet, ryggen. Jeg har stoppet innimellom, for å se om det har bedret seg, men nei da. Det er det eneste som har hjulpet, og jeg har prøvd mye... Er det noe nytt som har blitt kjent om Diane, at den er spesielt skadelig?
Hinata Skrevet 26. juni 2008 #11 Skrevet 26. juni 2008 Hm, Diane ikke bra for kroppen? Sånn generelt sett, eller er dette vurderinger basert på folk individuelt? Jeg har gått på Diane i 12 år... og har IKKE lyst til å slutte. Jeg spør legene mine hver gang jeg er hos en av dem, om det kan være farlig, og de sier det ikke er det så lenge jeg ikke har familiehistorie med blopropp el l. Jeg gruer meg til jeg skal prøve å få barn, om kanskje ikke så altfor lenge. Huden min blir grusom uten Diane, ikke bare ansiktet, men brystet, ryggen. Jeg har stoppet innimellom, for å se om det har bedret seg, men nei da. Det er det eneste som har hjulpet, og jeg har prøvd mye... Er det noe nytt som har blitt kjent om Diane, at den er spesielt skadelig? Jeg måtte slutte fordi det kan være sammenheng mellom "sterke" hormontabletter og kobbernivå i kroppen. Og siden mitt kobbernivå sprenger alle grenser uten alt for mye annet som kan påvirke, så er dette noe jeg har prøvd for å få bedring på det, men har dessverre ikke fått tatt ny blodprøve ennå, så får nå se om det har hjulpet på.. Men jeg vurderer faktisk å begynne på Diane igjen, det er fordi ingen vil gi meg svar på hva som kan skje dersom man har for mye kobber, og akkurat nå er det å ha høye kobbernivå som KANSKJE kan skyldes pillene et bedre alternativ enn å være kvisedekket i ansiktet.. (hadde egentlig tenkt til å slutte helt på pilla, men siden kvisene blomstret så har jeg prøvd mercilon i stedet)
Alive Skrevet 26. juni 2008 #12 Skrevet 26. juni 2008 (endret) Er mercilon også prevensjon? Jeg har planer om å slutte på Diane ganske snart, men frykter konsekvensene for huden. Endret 26. juni 2008 av Alive
Hinata Skrevet 26. juni 2008 #13 Skrevet 26. juni 2008 Er mercilon også prevansjon? Jeg har planer om å slutte på Diane ganske snart, men frykter konsekvensene for huden. Mercilon er en p-pille, ulikt diane som er en pille for å forbedre huden, men som har som "bivirkning" at den også fungerer som en p-pille.. Mercilon har 1/3 av hormonene som er i diane. Mercilon kan ha en fin effekt på huden, men dette er ikke "bevist", men blir anbefalt fordi noen opplever forbedring i huden (dette gjelder også Yasmin) Ulikt diane så har ikke mercilon gitt meg nedsatt libido
Alive Skrevet 26. juni 2008 #14 Skrevet 26. juni 2008 Hjelper ikke så mye hvis man skal forsøke å få barn kanskje da...
Hinata Skrevet 26. juni 2008 #15 Skrevet 26. juni 2008 Hjelper ikke så mye hvis man skal forsøke å få barn kanskje da... Nei da er det kanskje ikke så mye hjelp å få nei. Finnes jo andre behandlinger også da, ikke at jeg har så stor kjenneskap til de..
Saeria Skrevet 26. juni 2008 #16 Skrevet 26. juni 2008 Ja det er mange andre alternativer for huden. Alt fra kremer/gels til linimenter,tetracykliner og aller sist Roaccutan. Fastlegen kan foreskrive allt unntatt Roaccutan. Av reseptbelagte kremer/gels finner en bl.a. basiron, dalacin, skinoren og differin. Tetracyklinene omfatter bl.a. oxytetral og tetralysal. Avhengig av problemets omfang, vil legen foreskrive det antatt beste preparatet.
Gjest Gjest Skrevet 26. juni 2008 #17 Skrevet 26. juni 2008 Jeg fikk resept på en pille som heter Yasminelle. Noen som har erfaringer med denne? Jeg har forresten NULL sexlyst når jeg går på Diane. Håper dette blir bedre når jeg bytter piller
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå