Gjest Skrevet 11. juni 2008 #1 Skrevet 11. juni 2008 Med tanke på diverse tråder her, og ting som skjer rundt omkring i norge for tiden så tenker jeg litt. Burde man gått inn for å ha dyrelisens? Rett og slett et bevis på at man kan dyrehold? Vanskelig å overholde, men det kunne vært en start for dyrebutikker, oppdrettere og seriøse selgere av dyr. Som man ser er det mye vanskjøtsel og misinformasjon om dyr ute å går. Ting som kanskje ikke alle får med seg, men som er viktig å vite. For eksempel det fra andre tråden. Hunnkatter kan ikke kastreres før kattungene har sluttet å die. Og veldig få jeg har pratet med vet ikke at marsvin dør av penicillin. Eller at minigriser som er mye ute i hagen burde få markkur. Evt, burde de innføre de små bøkene de hadde på dyrebutikkene for en stund tilbake. De hvor det stå info om hvert enkelt dyr. Jeg likte bøkene, men hos gnagere og spesielt marsvin var det mye feilinformasjon.
Gummiloppa Skrevet 11. juni 2008 #2 Skrevet 11. juni 2008 Ja, det syns jeg absolutt det skulle vært! Altfor enkelt å få seg dyr her i landet
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #3 Skrevet 11. juni 2008 Kontrollen med hold av kjæledyr burde bli strengere.
Gjest vimselot Skrevet 11. juni 2008 #4 Skrevet 11. juni 2008 Ja. Men hvordan skal det i prinsippet gjennomføres?
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #5 Skrevet 11. juni 2008 Dyrlegene burde bli flinkere til å si i fra. Kjæledyrlisens er nok helt umulig.
Maneo Skrevet 11. juni 2008 #6 Skrevet 11. juni 2008 Ja, det syns jeg absolutt det skulle vært! Altfor enkelt å få seg dyr her i landet Signerer. Men hadde nok dessverre blitt vanskelig å gjennomføre.
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #7 Skrevet 11. juni 2008 Ja, det hadde vært fint, har tenkt tanken mange ganger. Det burde f eks vært krav til oppmøte på dressurkurs, kanskje en slags kunnskapsprøve om fôring og andre grunnleggende behov, og kontroll av husdyrhold annet enn ved konkret mistanke om vanskjøtsel. Også burde det kanskje vært strengere regler for hold av burdyr. Dessverre tror jeg ikke dette kommer til å bli gjennomført da det koster endel å administrere og kjæledyrhold ikke prioriteres så høyt. Men hadde absolutt vært bra.
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #8 Skrevet 11. juni 2008 Det var en god ide. Det er jammen skremmende hvike tanker noen har i forhold til å skaffe seg dyr,og da spesielt katter. En i en annen tråd mener faktisk det er så enkelt å bare hente seg en katt uten å vite noe om dyret,men ta det som det kommer-helt vanvittig tankegang. En god tanke du kom med der ja.
Gjest Lillebøll Skrevet 11. juni 2008 #9 Skrevet 11. juni 2008 Nei. Ikke så lenge hvem som helst kan få barn. Vi kan ikke kjøre strengere kjærledyrvern en barnevern.
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #10 Skrevet 11. juni 2008 Nei. Ikke så lenge hvem som helst kan få barn. Vi kan ikke kjøre strengere kjærledyrvern en barnevern. Å? Hvorfor kan det ikke det?
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #11 Skrevet 11. juni 2008 Nei. Ikke så lenge hvem som helst kan få barn. Vi kan ikke kjøre strengere kjærledyrvern en barnevern. Signerer
Gjest Lillebøll Skrevet 11. juni 2008 #12 Skrevet 11. juni 2008 Å? Hvorfor kan det ikke det? Fordi det ville være totalt feil ressursbruk.
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #13 Skrevet 11. juni 2008 Å? Hvorfor kan det ikke det? Fordi det er forskjell på mennesker og dyr. Dyr er faktisk kun dyr.
Gjest Skrevet 11. juni 2008 #14 Skrevet 11. juni 2008 Det ville nok vært meget vanskelig å gjennomføre ja. Men ved at f.eks oppdrettere og dyrebutikker gjennomfører det så vil det være mulig til en viss grad. Men det betyr da også at huskatter og mix hunder må registreres et sted. Og unger o.l. blir registrert, solgt for en slump med penger og har kontrakt på de. For min del må de gjerne føre inn barnelisens også. Jeg har ikke peiling på unger og kommer nok neppe til å vite mer når/hvis jeg får en.
Gummiloppa Skrevet 11. juni 2008 #15 Skrevet 11. juni 2008 (endret) Fordi det er forskjell på mennesker og dyr. Dyr er faktisk kun dyr. Ja, for mennesker er jo selvfølgelig mer verdt enn dyr... Når skal folk slutte å sette seg selv så forbanna mye høyere enn andre levende vesener?! Endret 11. juni 2008 av Tillepike
Skrika89 Skrevet 11. juni 2008 #16 Skrevet 11. juni 2008 Nei. Ikke så lenge hvem som helst kan få barn. Vi kan ikke kjøre strengere kjærledyrvern en barnevern. Signerer denne.
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #17 Skrevet 11. juni 2008 Ja, for mennesker er jo selvfølgelig mer verdt enn dyr... Når skal folk slutte å sette seg selv så forbanna mye høyere enn andre levende vesener?! Du er selvsagt veggis, bor i skogen i pakt med naturen uten å fortrenge eller forstyrren noen andre arter?
Gummiloppa Skrevet 11. juni 2008 #18 Skrevet 11. juni 2008 Du er selvsagt veggis, bor i skogen i pakt med naturen uten å fortrenge eller forstyrren noen andre arter? Saklig...
Gjest Gjest Skrevet 11. juni 2008 #19 Skrevet 11. juni 2008 Saklig... Det er slettes ikke usaklig. Det bare poengterer at du også som de aller fleste andre setter mennesket høyrer enn andre arter!
Gummiloppa Skrevet 11. juni 2008 #20 Skrevet 11. juni 2008 Det er slettes ikke usaklig. Det bare poengterer at du også som de aller fleste andre setter mennesket høyrer enn andre arter! Ok, så for å bevise at jeg ikke setter mennesket høyere enn dyr så må jeg flytte ut i skogen og leve som dem? Jeg nekter ikke for at mennesker og dyr er forskjellige, men det er ingen arter som er mer VERDT enn den andre!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå