Gjest Elize Skrevet 8. juni 2008 #1 Skrevet 8. juni 2008 Hva er forskjellen på sengebad i høyt sengeleie og sengebad i flatt leie?
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2008 #2 Skrevet 8. juni 2008 Forskjellen er egentlig bare den at stillingen til pasienten varierer fra det ene til det andre. En må bruke litt ulike teknikker og det er kanskje enklest når pasienten ligger flatt.Skal sengeskift tas med det samme er det aller enklest med liggende pasient.
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2008 #3 Skrevet 8. juni 2008 Tja... sengebad i høyt leie gjøres jo ikke så ofte, har faktisk aldri sett noen ta fullt sengebad med sittende pasient med mindre det har vært en medisinsk grunn for at pasienten må ha ryggen opp. Er mest praktisk om pasienten ligger i flatt leie, og dessuten kan ofte de som kan sitte i seng også flyttes på, og dermed blir de heller tatt med til et bad slik at de kan få dusjet istedet. Kan de ikke flyttes pleier jeg å legge dem i tilnærmet flatt leie. Om man skal ta hårvask og må de naturlig nok ligge flatt uansett .
Gjest Elize Skrevet 8. juni 2008 #4 Skrevet 8. juni 2008 Så flatt leie er når man tar f.eks. det vanlige morgenstellet der pasienten ligger flatt i senga? Og forskjellen mellom disse er om senga er helt flat (flatt leie) og om man har hevet hjertebrettet (høyt sengeleie)? Har jeg forstått dette rett?
billie Skrevet 11. juni 2008 #6 Skrevet 11. juni 2008 Sengebad i høyt leie er når man foretar helvask i seng på en pasient i f.eks fowlers leie. sengebad i flatt leie er når pasienten ligger vanlig i sengen.
Gjest Elize Skrevet 20. juli 2008 #7 Skrevet 20. juli 2008 Sengebad i høyt leie er når man foretar helvask i seng på en pasient i f.eks fowlers leie. sengebad i flatt leie er når pasienten ligger vanlig i sengen. Okey. Da forstod jeg. Takk:)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå