Gjest Gjest_Stine_* Skrevet 24. mai 2008 #1 Skrevet 24. mai 2008 Hei:) Lurer bare på om det er mange her som har søkt medisin til høsten, og i så tilfelle hvor? Jeg har søkt ved alle universitetene i Norge, etter å ha brukt 2 år på å forbedre karakterene mine. Håper virkelig jeg kommer inn.
Serenity88 Skrevet 24. mai 2008 #2 Skrevet 24. mai 2008 Jeg skal ikke, men bestevennen min skal gå på medisin i Trondheim, og hun er en super jente! Etter min erfaring og andres erfaringer er både Bergen, Trondheim og Tromsø bra studentbyer, mens i Oslo forsvinner man litt... Sikkert veldig opp til hver enkelt! Ellers er jo medisin i Bergen på den gamle måten? Krysser fingre for at du kommer inn! Kjempebra å bare ha måttet brukt 2 år for å forbedre, kusinen min brukte flere år (tok andre studier også da), til slutt havnet hun i Tyskland, men hun stortrives der da!
Gjest Gjest_Emily_* Skrevet 28. mai 2008 #3 Skrevet 28. mai 2008 Jeg skal starte medisinstudier denne høsten. Har kommet inn i Slovakia, og venter på svar fra Ungarn. Gleder meg til å komme i gang med et hardt og langt studie
TuttaV Skrevet 28. mai 2008 #4 Skrevet 28. mai 2008 Etter min erfaring og andres erfaringer er både Bergen, Trondheim og Tromsø bra studentbyer, mens i Oslo forsvinner man litt... Sikkert veldig opp til hver enkelt! Ellers er jo medisin i Bergen på den gamle måten? Jeg går medisin i Oslo, og vil bare si at jeg synes at det er veldig bra studentmiljø oss medisinere i mellom... vi er et skikkelig spleisa kull som finner på veldig mye moro sammen, men er kanskje ikke så sosiale med andre folk ved UiO i.o.m. at vi ikke holder til på Blindern. Uansett er medisin et kjempespennende studie, og jeg håper du får et positivt svar fra Samordna Opptak til sommeren! Blir nok moro uansett hvor du begynner. LYKKE TIL
Gjest Gjest_trude_* Skrevet 29. mai 2008 #5 Skrevet 29. mai 2008 Hei:) Lurer bare på om det er mange her som har søkt medisin til høsten, og i så tilfelle hvor? Jeg har søkt ved alle universitetene i Norge, etter å ha brukt 2 år på å forbedre karakterene mine. Håper virkelig jeg kommer inn. Jeg har også søkt, hovedsakelig i Bergen, er så utrolig spent! Brukt 2 år på fag jeg også, i tillegg til universitetsstudier for å få de 12 ekstrapoengene. Er akkurat ferdig med de siste eksamenene med forbedringer fra videregående, men gjenstår å se om det holder. Snittet har jo steget med ca 1,0-1,1 poeng pr år de siste årene, til tross for at søkertallet har sunket! I år er det faktisk akkurat like mange søkere som ifjor, så som sagt, blir utrolig spennende å se..
Gjest Gjest Skrevet 30. mai 2008 #6 Skrevet 30. mai 2008 Jeg har også søkt, hovedsakelig i Bergen, er så utrolig spent! Brukt 2 år på fag jeg også, i tillegg til universitetsstudier for å få de 12 ekstrapoengene. Er akkurat ferdig med de siste eksamenene med forbedringer fra videregående, men gjenstår å se om det holder. Snittet har jo steget med ca 1,0-1,1 poeng pr år de siste årene, til tross for at søkertallet har sunket! I år er det faktisk akkurat like mange søkere som ifjor, så som sagt, blir utrolig spennende å se.. Hei:) hva kreves for å komme inn på det studiet? matte/fysikk kunnksapene mine er så dårlige at jeg sikkert ikke har sjangs, men hva ligger snittet på?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå