Gå til innhold

Munnsår! :-(


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_Trine_*
Skrevet

Tittelen sier vel det meste! :sjenert: Hvordan bli kvitt munnsår litt kjapt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

munnsår plasteret til compeed er veldig effektivt. det er ikke så "usynlig" som de påstår, men det er absolutt effektivt.

Gjest Gjest_tinka_*
Skrevet

Mandel essens er ganske bra. ta noen droper på en bombulls dott. jeg bruker å ta på 4 gonger for dag. det tar ikke lang tid før det er borte

Skrevet

Jeg pleier å: Brenne litt på en synål (for desinfisering), pirke opp såret/blemmen slik at all verk/væske renner ut. Så smøre på Bacimycin (sårsalve fra apotek) et par-tre ganger om dagen. Før jeg begynte med dette hadde jeg munnsår som varte i opp til 14 dager (noen ganger hovnet skikkelig opp - det så helt jævlig ut!), men nå er det over på et blunk når det først kommer! :)

Skrevet

Jeg bruker en salve som heter Zovirax - den fås kun på resept. Spesielt hvis du begynner i starten av munnsåret så er denne salven fin . Den demper og tørker ut munnsåret.

Er en ny type salve du kan få uten resept - husker ikke navnet men spør på apoteket.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...