Gjest Gjest_Forvirret_* Skrevet 14. mai 2008 #1 Skrevet 14. mai 2008 Jeg er ei jente på 23 år, har en sønn fra før på 16 mnd (ble slutt med faren hans pga vold). Jeg har møtt en helt fantastisk gutt (trodde jeg...). Problemet er at jeg hadde et opphold fra minipillen for å få tilbake mensen etter fødsel for så å begynne på vanlige p-piller. Vi har brukt kondom, men jeg ble gravid. Først var han helt i hundre og var kjempeglad og ville at vi skulle beholde barnet. Men nå vil han bare at jeg skal ta abort for nå vet han plutselig ikke hva han føler for meg lengre... Han støtter meg uansett hva det blir, men han kan ikke love at vi blir kjærester, samboere osv... Han sier han trenger frihet, men om jeg beholder så kommer han til å være en god pappa osv... Tar jeg abort kommer han til å støtte meg, men kan ikke love noe om hva som skjer etter det... Jeg var hos legen i går og han sendte henvisning til ultralyd og til abort. Jeg klarer ikke å slutte å gråte nå, jeg har det så vondt! :gråte: Jeg tror det kan bli vanskelig om jeg beholder å finne en mann som vil ha meg og barna mine, hva vil folk tenke? 2 barn med 2 forskjellige fedre liksom... Jeg kommer fra et lite sted hvor alle kjenner alle nemlig... Huff! :gråte: Hva ville dere ha gjort?
Saeria Skrevet 14. mai 2008 #2 Skrevet 14. mai 2008 (endret) Du må gjøre det som føles rett for deg. Føles det feil å ta abort, så ikke gjør det. Det er heller ikke direkte uvanlig å ha to barn med to forskjellige fedre. Min søster er i samme situasjonen som deg, og hun klarer seg kjempebra. Hun er riktignok singel, men det er selvvalgt. Hun har hatt noen beilere som mer enn gjerne ville ha henne og barna, men hun ble ikke forelsket selv. Du må uansett gjøre det som føles riktigst for deg. Det høres litt ut som om kjøresten din har fått litt kalde føtter. Det kan snu hvis du velger å beholde barnet. Ei jeg kjenner godt var i samme situasjon som deg. Hun hadde et barn fra før og ble gravid med sin nye kjæreste (de ønsket seg begge barn). Han fikk panikk. Presset på med abort. Hun var så fortvilet. Hun valgte å beholde barnet. Nå gleder han seg som en unge, og skammer seg noe helt forferdelig over egen oppførsel. De prøver å få forholdet på fote igjen også. Lykke til med avgjørelsen. Endret 14. mai 2008 av Saeria
Gjest Gjest_Forvirret_* Skrevet 14. mai 2008 #3 Skrevet 14. mai 2008 Tusen takk for svar Saeria! Godt å lese at hun klarer det fint! Hvor gamle er barna hennes?
Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2008 #5 Skrevet 14. mai 2008 Du må gjøre det du føler er rett for deg. Det er tøft å være alenemor. Mye tøffere med to barn. Ikke minst når du har to forskjellige fedre å forholde deg til. Uansett så er det kun deg som kan ta avgjørelsen her. Kjenner ei med 3 barn og 3 forskjellige fedre. Dette var over 10 år. Sikkert noen menn som skygger banen, men hun fant seg en som aksepterte situasjonen. Du er i en alder hvor menn ikke alltid er like begeistret for å gå inn i et forhold med barn, uansett om det er ett eller to. Lykke til.
Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2008 #6 Skrevet 14. mai 2008 Hei. Eg har tre venninder som har to barn med forskjellige fedre, der forholda ikkje har vart. To av de har fått seg ny mann, ho tredje er singel, ho har ikkje truffet den rette, men har hatt eit par forhold. Disse tre bor på samme lille plassen. Du må gjere det som føles rett for deg. Lykke til
Honey Bee Skrevet 14. mai 2008 #7 Skrevet 14. mai 2008 Jeg har 4 barn med 2 fedre.Det er helt uproblematisk i forhold til andre mennesker.Om de syns det er fælt er det deres problem ikke mitt.Men å ha 2 exer er verre.Særlig når den ene er litt ustabil i forhold til hva han føler.Ville tenkt meg nøye om.Jeg har tatt abort mellom de to kullene og det gikk veldig fint,angrer ikke.Trodde også exen ville bli en flott pappa,men livet er fullt av overraskelser. Lykke til uansett hva du bestemmer deg for
La Guapa Skrevet 14. mai 2008 #8 Skrevet 14. mai 2008 Prøv å ikke tenke på hva andre synes og ikke la deg presse til en avgjørelse du ikke eier 100% selv Ønsker deg all lykke uansett hva du velger, jeg. Barn er en fantastisk gave....uansett om de har forskjellige fedre.
vilja Skrevet 14. mai 2008 #9 Skrevet 14. mai 2008 Jeg har to barn med to forkjellige fedre. Den ene faren er noe ustabil, men jeg klarer meg bra. Jeg er så og si singel, men har en kavaler som jeg treffer jevnlig. Det går så fint som bare det. Jeg bor også på en liten plass hvor alle kjenner alle. Stå på !
Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2008 #10 Skrevet 14. mai 2008 Hadde aldri fått ett nytt barn med en mann som ikke stillte opp 100 prosent og som jeg var trygg på, å være alene med 2 er helt uaktuellt. Å måtte forholde seg til to ustabile menn ( ja, har en fra før ) må være det verste jeg kan utsette meg selv for..
Gjest joje Skrevet 14. mai 2008 #11 Skrevet 14. mai 2008 (endret) *borte* Endret 4. september 2008 av joje
Helen Skrevet 14. mai 2008 #12 Skrevet 14. mai 2008 Jeg hadde to barn med to forskjellige fedre da jeg traff min nåværende mann. Vi har nå vært sammen i 10 år, gift i 6 av de. Vi har også fått et barn sammen som nå straks er 8 år. Jeg har det veldig bra nå og samarbeider utmerket med mine to ekser, vi er gode venner.
Transmogrifier Skrevet 14. mai 2008 #13 Skrevet 14. mai 2008 Jeg er ei jente på 23 år, har en sønn fra før på 16 mnd (ble slutt med faren hans pga vold). Jeg har møtt en helt fantastisk gutt (trodde jeg...). Problemet er at jeg hadde et opphold fra minipillen for å få tilbake mensen etter fødsel for så å begynne på vanlige p-piller. Vi har brukt kondom, men jeg ble gravid. Først var han helt i hundre og var kjempeglad og ville at vi skulle beholde barnet. Men nå vil han bare at jeg skal ta abort for nå vet han plutselig ikke hva han føler for meg lengre... Han støtter meg uansett hva det blir, men han kan ikke love at vi blir kjærester, samboere osv... Han sier han trenger frihet, men om jeg beholder så kommer han til å være en god pappa osv... Tar jeg abort kommer han til å støtte meg, men kan ikke love noe om hva som skjer etter det... Jeg var hos legen i går og han sendte henvisning til ultralyd og til abort. Jeg klarer ikke å slutte å gråte nå, jeg har det så vondt! :gråte: Jeg tror det kan bli vanskelig om jeg beholder å finne en mann som vil ha meg og barna mine, hva vil folk tenke? 2 barn med 2 forskjellige fedre liksom... Jeg kommer fra et lite sted hvor alle kjenner alle nemlig... Huff! :gråte: Hva ville dere ha gjort? Jeg ville ha tatt abort. 100% sikkert. Ikke fordi det ikke går an å ha barn med flere fedre, men fordi jeg hadde hatt lyst. Det er nok med en liten unge til jeg får stabile forhold rundt meg, og en type jeg vet stiller opp, sånn ville jeg tenkt.
marika2 Skrevet 14. mai 2008 #14 Skrevet 14. mai 2008 Jeg har to voksne barn med to forskjellige menn. Den eldste har aldri hatt kontakt med faren sin. Men han jeg har barn nummer to i sammen med har på en måte vært en far for han. Vi har vært i sammen 23 år nå.
Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2008 #15 Skrevet 14. mai 2008 Jeg ville ha tatt abort. 100% sikkert. Ikke fordi det ikke går an å ha barn med flere fedre, men fordi jeg hadde hatt lyst. Det er nok med en liten unge til jeg får stabile forhold rundt meg, og en type jeg vet stiller opp, sånn ville jeg tenkt. Enig i dette. Det virker utrolig slitsomt, så hvorfor gå gjennom noe sånt når man ikke trenger? Det er ikke snakk om en person så tidlig i svangerskapet uansett.
Gjest Gjest_Malin_* Skrevet 14. mai 2008 #16 Skrevet 14. mai 2008 Eg har tre onger med tre forsjellige fedrer. Er åleina nå, har gått forhåll til den eine, han er far til yngstemann, han stiller opp når det trengs og har sonen sin på besøk annakvar helg. Far til elstemann har aldri sett sonen sin. Far til dotter mi, den mellomste, stiller opp når han gidde, dvs ingen faste avtaler.
ENJ+KS Skrevet 14. mai 2008 #17 Skrevet 14. mai 2008 Du må gjøre det du synes er rett. Er du klar for ett nytt barn? Jeg synes du ikke skal bekymre deg for to barn med to forskjellige fedre. Pappa'n min har fem barn med 3 ulike mødre, såå..
Frk Johansen Skrevet 14. mai 2008 #18 Skrevet 14. mai 2008 Enig med de fleste her, orker du et barn til fullt og helt (siden det kan se ut som at du får hele jobben) så hadde jeg gått for det. Du har et barn på snart halvannet år, dvs dette barnet er over 2 år nå h*n får en søster eller bror. Forhåpentligvis blir de gode lekekamerater og kan ha stor glede av hverandre i oppveksten. Tar du abort nå kan det gå lang tid før du treffer en mann som vil ha barn og det skal klaffe også. Mine barn er det halvannet år mellom og de er verdens beste venner. Det er ikke alle forunt å få det slik og du har unansett mange stunder foran deg med lite søvn og mye frustrasjon men forhåpentligvis også en betydelig dose kjærlighet. Jeg hadde i alle fall ikke latt meg presse til abort. Valget er ditt, og vil ikke den fremtidige mannen ha deg fordi du har to barn med to menn, vel da er han ikke Mister Right uansett!
Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2008 #19 Skrevet 14. mai 2008 Vurdert å kontakte amathea? (amathea.no) De har samtaler for både mor og far, og kan kanskje hjelpe til med å rydde litt i kaoset rundt dere uansett hva valget blir.
estrella Skrevet 14. mai 2008 #20 Skrevet 14. mai 2008 Det er ikke så fælt egentlig, tror jeg. Nå kan jeg ikke si at alt er fred og fryd hele veien, men min mor har to barn med min far, altså meg og min lillebror. Hun har to barn til med min "eksstefar", de gikk fra hverandre når jeg var 11. Nå er hun samboer med min "stefar"(grunnen til at jeg skriver det i hermetegn er fordi jeg føler meg så teit når jeg sier stefar :gjeiper: ) og han har to barn fra før. Så det fungerer jo Hvis du føler deg klar for å få et til barn så burde ikke det at det er to barn med to fedre stoppe deg. Det er ikke blitt noe veldig uvanlig de siste årene..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå