Gjest Gjest Skrevet 12. mai 2008 #1 Skrevet 12. mai 2008 Finnes det noen seriøse oppdrettere som har valpekull leveringsklare i desember? Hadde vært helt perfekt for oss da jeg er ferdig som student i slutten av november og begynner ikke i jobb før midten av februar. Dermed har jeg 10 uker hjemme med valpen i starten.
Gjest Lilleulv Skrevet 12. mai 2008 #2 Skrevet 12. mai 2008 Finnes det noen seriøse oppdrettere som har valpekull leveringsklare i desember? Hadde vært helt perfekt for oss da jeg er ferdig som student i slutten av november og begynner ikke i jobb før midten av februar. Dermed har jeg 10 uker hjemme med valpen i starten. ja det er det helt sikkert. vet om mange som har jule-kull jeg. bare å lete
Frey Skrevet 12. mai 2008 #3 Skrevet 12. mai 2008 Seriøse oppdrettere har kull når det passer best med tanke på løpetid, selv om også de gjerne prøver å tilpasse det til sommeren siden det er større etterspørsel etter valper da. Begge mine kommer fra vinterkull forøvrig.
Gjest Lilleulv Skrevet 12. mai 2008 #4 Skrevet 12. mai 2008 min oppdretter har flere kull i året, gjerne sommer og vinter.
Frey Skrevet 12. mai 2008 #5 Skrevet 12. mai 2008 Ts: du bør først bestemme deg for rase, og deretter finne oppdrettere du kunne tenke deg valp fra. Så gjenstår det da å finne ut om noen av de oppdretterne har kull som passer deg tidsmessig
Gjest ts Skrevet 12. mai 2008 #6 Skrevet 12. mai 2008 Tusen takk fra svar hundeguruene, Frey og Lilleulv dere er veldig behjelpelige og jeg har lært mye av det dere skriver her inne Har bestemt oss for rase og har snakket med et par oppdrettere om valp sommer 09. Men jeg ikke lyst til å vente så lenge. Så får snakke med oppdretterene vi har kontaktet å høre om de kan tipse oss om noen som pleier å ha vinterkull. Håper vi finner en oppdretter/hunder som skal ha valper til vinteren som vi liker. Gleder meg veldig å få hund, har man vokst opp med hund så blir ikke livet det samme uten
Frey Skrevet 12. mai 2008 #7 Skrevet 12. mai 2008 Bare hyggelig å kunne hjelpe Du kan også kontakte valpeformidleren i raseklubben og sjekke om h*n har noen tips ang vinterkull.
Gjest Lilleulv Skrevet 12. mai 2008 #8 Skrevet 12. mai 2008 Tusen takk fra svar hundeguruene, Frey og Lilleulv dere er veldig behjelpelige og jeg har lært mye av det dere skriver her inne Har bestemt oss for rase og har snakket med et par oppdrettere om valp sommer 09. Men jeg ikke lyst til å vente så lenge. Så får snakke med oppdretterene vi har kontaktet å høre om de kan tipse oss om noen som pleier å ha vinterkull. Håper vi finner en oppdretter/hunder som skal ha valper til vinteren som vi liker. Gleder meg veldig å få hund, har man vokst opp med hund så blir ikke livet det samme uten Oj, tusen takk du finner nok et vinterkull. da jeg fikk min hund nr 2 ville vi ikke vente til neste sommer. Jeg hadde allerede funnet en oppdretter, men de skulle ikke ha valper før til sommeren igjen. Men via valpeformidling i raseklubben fant jeg valpen min, og hentet henne i oktober i fjor :-D
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå