Gjest Gjest_Marius_* Skrevet 10. mai 2008 #1 Skrevet 10. mai 2008 har en vennine som gjerne ville regulert seg men hun lurte på om deres syntes hun skulle det siden hun e 44år gammel og har stygge tenner.
Gjest Piper Skrevet 10. mai 2008 #2 Skrevet 10. mai 2008 Er dette noe hun virkelig vil, så syns ejg hun skal gjøre det hun føler for. Det er hun som skal leve med tennene sine, og man blir aldri for gammel til å fikse de.
Gjest Gjest_Marius_* Skrevet 10. mai 2008 #3 Skrevet 10. mai 2008 Er dette noe hun virkelig vil, så syns ejg hun skal gjøre det hun føler for. Det er hun som skal leve med tennene sine, og man blir aldri for gammel til å fikse de. du ossen tannregulering ville du valg te vennina mi
Gjest Gjest Skrevet 11. mai 2008 #4 Skrevet 11. mai 2008 du ossen tannregulering ville du valg te vennina mi Det er jo ikke så mye man kan velge selv. Type tannregulering er avhengig av bittfeil. Må du ha klosser og streng på tennene så kan de i noen tilfeller setter på baksiden av tennene. Det koster litt mer.
Cheeta Skrevet 11. mai 2008 #5 Skrevet 11. mai 2008 Jeg ville gjort det og det sier jeg fordi jeg har gjort det selv og angrer ikke et sekund. Jeg har hatt det 2 ganger, første gang da jeg var 12, da jeg tok av satte de ikke på en streng bak tennene, så noen av de "gikk" tilbake og ble skjeve igjen. Det plaget meg veldig mye, så da jeg var 26 valgte jeg å sette på regulering på nytt for å rette opp problemet. Syntes i begynnelsen at det var veldig flaut å ha regulering i voksen alder,men det gikk helt fint. Har nå veldig fine tenner og er glad for at jeg gjorde det. Fikk streng på baksiden av tennene denne gang slik at de holder seg der og ikke går tilbake igjen.. Hvis vennina de velger å gjøre det, kommer hun ikke til å angre på det den dagen hun får av reguleringa. :o)
Gjest Piper Skrevet 11. mai 2008 #6 Skrevet 11. mai 2008 du ossen tannregulering ville du valg te vennina mi Jeg ville ikke valgt for henne, for den delen ville jeg overlatt til tannlegen.
Gjest Gjest_Kim_* Skrevet 13. mai 2008 #7 Skrevet 13. mai 2008 Jeg har regulering nå i en alder av 32. Gøy er det absolutt ikke, men jeg hadde veldig utstående fortenner som nå er rette som en pærlesnor så sånn sett er jeg meget fornøyd. For meg var regulering noe jeg selv tok initiativ til. Jeg "ønsket" meg regulering når jeg var yngre (les: gikk på skolen) men hadde en tannlege som synes regulering var en motegreie. Har flere ganger opplevd negative komentarer på de utstående tennene mine, dette ble etterhvert så sårt at det eneste alternativet slik jeg ser det var å få regulering. Jeg er ikke spesielt forfengelig, men man blir etterhvert veldig opphengt i en sånn type "lyte" at det går utover selvtilitt og dagsform.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå