Gå til innhold

Tannregulerin


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_Marius_*
Skrevet

har en vennine som gjerne ville regulert seg men hun lurte på om deres syntes hun skulle det siden hun e 44år gammel og har stygge tenner.

Videoannonse
Annonse
Gjest Piper
Skrevet

Er dette noe hun virkelig vil, så syns ejg hun skal gjøre det hun føler for. Det er hun som skal leve med tennene sine, og man blir aldri for gammel til å fikse de.

Gjest Gjest_Marius_*
Skrevet
Er dette noe hun virkelig vil, så syns ejg hun skal gjøre det hun føler for. Det er hun som skal leve med tennene sine, og man blir aldri for gammel til å fikse de.

du ossen tannregulering ville du valg te vennina mi

Gjest Gjest
Skrevet
du ossen tannregulering ville du valg te vennina mi

Det er jo ikke så mye man kan velge selv. Type tannregulering er avhengig av bittfeil.

Må du ha klosser og streng på tennene så kan de i noen tilfeller setter på baksiden av tennene. Det koster litt mer.

Skrevet

Jeg ville gjort det og det sier jeg fordi jeg har gjort det selv og angrer ikke et sekund.

Jeg har hatt det 2 ganger, første gang da jeg var 12, da jeg tok av satte de ikke på en streng bak tennene, så noen av de "gikk" tilbake og ble skjeve igjen.

Det plaget meg veldig mye, så da jeg var 26 valgte jeg å sette på regulering på nytt for å rette opp problemet. Syntes i begynnelsen at det var veldig flaut å ha regulering i voksen alder,men det gikk helt fint. Har nå veldig fine tenner og er glad for at jeg gjorde det. Fikk streng på baksiden av tennene denne gang slik at de holder seg der og ikke går tilbake igjen..

Hvis vennina de velger å gjøre det, kommer hun ikke til å angre på det den dagen hun får av reguleringa. :o)

Gjest Piper
Skrevet
du ossen tannregulering ville du valg te vennina mi

Jeg ville ikke valgt for henne, for den delen ville jeg overlatt til tannlegen.

Gjest Gjest_Kim_*
Skrevet

Jeg har regulering nå i en alder av 32. Gøy er det absolutt ikke, men jeg hadde veldig utstående fortenner som nå er rette som en pærlesnor så sånn sett er jeg meget fornøyd.

For meg var regulering noe jeg selv tok initiativ til. Jeg "ønsket" meg regulering når jeg var yngre (les: gikk på skolen) men hadde en tannlege som synes regulering var en motegreie. Har flere ganger opplevd negative komentarer på de utstående tennene mine, dette ble etterhvert så sårt at det eneste alternativet slik jeg ser det var å få regulering.

Jeg er ikke spesielt forfengelig, men man blir etterhvert veldig opphengt i en sånn type "lyte" at det går utover selvtilitt og dagsform.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...