Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2008 #1 Skrevet 3. mai 2008 Hvor mye får barna deres i lørdagsgodt? Får de egen brus i tilegg? Dere som har mer enn en unge, må de dele eller får de eget godteri? Har dere snack også? Er det på deling eller får de eget?
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2008 #2 Skrevet 3. mai 2008 Litt sjokolade, litt sukkertøy og litt av noe annet! (2 barn) De får ikke egen brus,men de deler en brus på 1,5 liter + litt potetgull fra stor pose dem også deler!
Honey Bee Skrevet 3. mai 2008 #3 Skrevet 3. mai 2008 De små får en pose Ahlgrens biler på deling og hver sin lille melkesjokolade. De stor får 30 kr hver og kjøper selv det de vil ha.Potetgull/popcorn og brus kommer ved siden av,men ikke alltid.
Alvilde Skrevet 3. mai 2008 #4 Skrevet 3. mai 2008 (endret) Her får de hver sin skål med litt smågodt, en eventyrsjokolade og en slikkepinne. Noen ganger får de Eliaschips også. Av og til får de en brus (0,5l), men den varer hele lørdagskvelden og langt ut i søndagen før vi tømmer ut ubåtene. Så det er ikke så ofte de får. Vi har brus til alle, så da får de evt heller i glass. Men mine er begge glade i vann, så de drikker likegjerne det. Endret 3. mai 2008 av Alvilde
Gjest Cascabel Skrevet 3. mai 2008 #5 Skrevet 3. mai 2008 De får en sjokolade, et kinderegg og drops, og skal de ha "større" ting må de dele. Potetgull, biler osv er alltid delegodteri.
Shade Skrevet 3. mai 2008 #6 Skrevet 3. mai 2008 Hvor mye får barna deres i lørdagsgodt? Får de egen brus i tilegg? Dere som har mer enn en unge, må de dele eller får de eget godteri? Har dere snack også? Er det på deling eller får de eget? Det varierer, som oftest får hun velge seg ut en ting selv. Og da blir det veldig ofte Pokemon egg. Latterlig dyrt men med veldig lite snop inni
momo Skrevet 3. mai 2008 #7 Skrevet 3. mai 2008 Jenta våres får en liten skål med litt sjokolade og litt annet godteri. Vi har så og si aldri snacks og brus ved siden av. Lillebror på 1 år får en skål med litt bokstavkjeks i.
gompen Skrevet 3. mai 2008 #8 Skrevet 3. mai 2008 De får enten velge seg 10 smågodt selv (løsvekt), eller en skål hver med litt sjokolade og potetgull/popcorn, eventuelt pez eller pastilleske. De får ikke brus, eller saft, kun vann her i gården.
tingeling Skrevet 3. mai 2008 #9 Skrevet 3. mai 2008 Gutten vår på 2,5 år får en liten skål med godteri som han deler med oss voksne. Dvs han spiser mest og vi tar en bit innimellom. Det er noe vi gjør bevisst for at han skal lære å dele skål med andre og at det ikke er "hans" godteri. Litt protester blir det, men ha er så lykkelig over å få godteri at det går greit. Og så er vi veldig klare på at han ikke trenger å forte seg med å spise, ta en av gangen osv. Lørdagsgodt hos oss forutsetter at han har ryddet lekene sine hver kveld (med hjelp selvsagt) og fått klistremerke for det. Har bare gjort det i to uker nå, men foreløpig fungerer det strålende
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2008 #10 Skrevet 3. mai 2008 Mine 3 barn får en sukkertøyeske hver samt en stor sjokolade på deling med oss to voksne! Så har vi gulerøtter i terninger, og litt ananas, eplebåter og juice til drikke!
Gjest *Mim* Skrevet 3. mai 2008 #11 Skrevet 3. mai 2008 Mine fire får en skål hver med blandet smågodt. I tillegg pleier det å vanke en pose potetgull og litt brus seinere på kvelden (etter kveldsmaten). I dag har de fått noen seigmenn, en pez-figur, en dumle-kjærlighet og en seig tyggeting.
Furstina Skrevet 3. mai 2008 #12 Skrevet 3. mai 2008 Här har vi inte lördagsgodis eller kos betonat på någon speciell dag. Vi kan ta det när det passar eller låta bli. Dagar vi tar mys/kos på kan vi ha popcorn, kanske glass med bär, uppskuren frukt, kanske kex eller riskakor med ost eller sylt. Sonen på drygt 4 år äter inte godis, han har fått smaka och är lite intresserad av det nu på senaste tiden. Han dricker saft på kalas men inte läsk. I dag har vi varit på kalas och han fick en godispåse, efter fyra bitar var han nöjd. Hemma dricker vi mjölk eller vatten. Lillasyster på 1½ tycker jag är allt för liten för både godis, chips, läsk och saft. Vatten, mjölk och frukt (färsk eller torkad) får hon.
Alison Skrevet 3. mai 2008 #13 Skrevet 3. mai 2008 De stor får 30 kr hver og kjøper selv det de vil ha. Her får de også 30 kr hver og kjøper det de vil ha. Det kommer ikke annen snacks i tillegg, men de kan få brus (ikke egen flaske).
Gjest Screemy Skrevet 3. mai 2008 #14 Skrevet 3. mai 2008 (endret) Da sønnen min var liten fikk han kanskje løsgodt for kr.40; en pose med potetgull og en 0,5 med brus + sjokolade! Den dag i dag bryr han seg ikke om godterier, men velger heller grillet kylling, hamburger, kebab o.l. (eller anen mat) og/eller ostepop som godteri! Han er i dag 17 år, men dette har han valgt siden han var ca.13 år!Han foretrekker også juice framfor brus! Ingen godtegris nå i det hele tatt! Jeg er en godtegris men han vil ikke ha! Da jeg var liten fikk jeg nesten ikke godterier i det hele tatt - kanskje jeg tar igjen godtesuget nå Endret 3. mai 2008 av Screemy
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2008 #15 Skrevet 3. mai 2008 Mine unger elsker godteri, noen skikkelig godtegriser er de! Som sin mor... Men - vi har alltid vært ganske strenge på godteri, og generelt på sukkerinntak. Nå er de 8 og 5 år, og få 10-15 smågodt-ting hver (velger selv i butikken, får hver sin pose/skål med det - deling funker dårlig, da kaster de seg over bollen og sluker ned mest mulig på kortest mulig tid!). Selv om de elsker godis er det ikke alltid de klarer å spise opp dette engang. Noen ganger får de litt potetgull/popcorn i tillegg, men ikke hver helg. Da får de en liten skål de må dele. Brus har vi sjelden her i huset, og aldri på vanlige lørdager. De drikker vann og er helt fornøyd med det.
Marilla Skrevet 3. mai 2008 #16 Skrevet 3. mai 2008 Vi innførte lørdagsgodt for noen får mnd siden for storesøster på 3 1/2. Hun får fem smågodt-ting. Hvis hun velger seg større ting, som Kinderegg, får hun tre ting. Vi pleier ikke å ha salt snacks i hus, og brus liker hun ikke. Lillebror på 1 1/2 er i grunnen for liten til lørdagsgodt, synes jeg, men han pleier å få en liten smågodtsjokolade (Spesial). Etterpå får han rosiner eller druer, noe han er storfornøyd med.
L@dy Skrevet 3. mai 2008 #17 Skrevet 3. mai 2008 Nå er jenta mi kanskje litt liten enda, hun er glad i godterier, men har ikke helt begrep om lørdagsgodt. Hun fikk noen biter sjokolade i går, og en kjærlighet på pinne i dag og hun var veldig glad for det. Når jeg var liten fikk jeg og min bror ei skål med chips og en sjokolade hver, brus drakk vi bare til maten. Ei venninne av meg fikk 5 kroner som hun skulle handle godis for, dette var da 30 år siden da, så litt mer i dag.
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2008 #18 Skrevet 3. mai 2008 Når vi var små fikk vi alltid sånn godteripose som het Barne-Tv eller lignende. Eller sånne poser med forskjellig blandet snop. Tror det var beregnet på barne-tv/til barn som skulle kose seg. Finnes dette lenger ? Chips og peanøtter kom på bordene etter kveldsmaten. Og brus fikk vi både til snopet til barnetv og til middagen.
Gjest Far til 4 Skrevet 4. mai 2008 #19 Skrevet 4. mai 2008 Gi unga masse godterier en gang i uken! Når de blir eldre vil dem ikke ha godterier! Gir du lite eller nesten ingenting, tar dem igjem godtesuget når de blir eldre!
Honey Bee Skrevet 4. mai 2008 #20 Skrevet 4. mai 2008 Gi unga masse godterier en gang i uken! Når de blir eldre vil dem ikke ha godterier! Gir du lite eller nesten ingenting, tar dem igjem godtesuget når de blir eldre! Her tror jeg nok du tar feil....godtesuget forsvinner ikke hvis de får mye,dessverre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå