Gjest Gjest Skrevet 23. april 2008 #1 Skrevet 23. april 2008 Living in a box på Majorstuen. Hvor mye tror dere hadde denne boligen gått for på eiendomsmarkedet?
Mann 42 Skrevet 23. april 2008 #2 Skrevet 23. april 2008 Living in a box på Majorstuen. Hvor mye tror dere hadde denne boligen gått for på eiendomsmarkedet? Kommer litt an på fasilitetene ellers. Dusj eller jacuzzi, og er det kabel?
Gjest Gjest Skrevet 23. april 2008 #3 Skrevet 23. april 2008 Containere kan bli fine boliger de. Jeg kjenner en som sveiset sammen 6 skipscontainere til et hus i to etasjer. Det ble skikkelig fint, og var den billigste husløsning jeg har sett.
Gjest Gjest Skrevet 23. april 2008 #4 Skrevet 23. april 2008 Containere kan bli fine boliger de. Jeg kjenner en som sveiset sammen 6 skipscontainere til et hus i to etasjer. Det ble skikkelig fint, og var den billigste husløsning jeg har sett. Om jeg ikke husker feil har de et sånt prosjekt i London langs Themsen.
Mann 42 Skrevet 23. april 2008 #5 Skrevet 23. april 2008 Skipscontainere har jo god strukturell integritet, selv om man skjærer bort store deler av dem, så det burde jo fungere meget bra. Men blir det ikke elendig akustikk? Jeg forestiller meg at romklangen i noe som er laget av korrugerte stålplater, må være grusom? Hvor mye må man ut med for en pent brukt skipscontainer, forøvrig? JEg har alltid likt ting som er funkis, og noe mer funksjonelt enn en container skal man lete lenge etter.
Gjest Gjest Skrevet 23. april 2008 #6 Skrevet 23. april 2008 Skipscontainere har jo god strukturell integritet, selv om man skjærer bort store deler av dem, så det burde jo fungere meget bra. Men blir det ikke elendig akustikk? Jeg forestiller meg at romklangen i noe som er laget av korrugerte stålplater, må være grusom? Hvor mye må man ut med for en pent brukt skipscontainer, forøvrig? JEg har alltid likt ting som er funkis, og noe mer funksjonelt enn en container skal man lete lenge etter. Vanlig isolasjon og gips innvendig så merker man ingen forskjell. Han brukte skjærebrenner for å skjære ut vinduer og dører og kledde hele greia med panel etterhvert. Jeg tror han betalte et sted mellom 50 og 60 tusen for alle containerne, men de var jo utrangerte. Dessuten så jobber han offshore så han fikk kanskje en ekstra billig deal?
Mann 42 Skrevet 23. april 2008 #7 Skrevet 23. april 2008 Vanlig isolasjon og gips innvendig så merker man ingen forskjell. Han brukte skjærebrenner for å skjære ut vinduer og dører og kledde hele greia med panel etterhvert. Jeg tror han betalte et sted mellom 50 og 60 tusen for alle containerne, men de var jo utrangerte. Dessuten så jobber han offshore så han fikk kanskje en ekstra billig deal? Det høres helt genialt ut. Et skikkelig 70-talls-prosjekt, egentlig.
Gjest Gjest Skrevet 23. april 2008 #8 Skrevet 23. april 2008 Living in a box på Majorstuen. Hvor mye tror dere hadde denne boligen gått for på eiendomsmarkedet? Stakkars jævel.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå