Gjest Frans Skrevet 12. mars 2008 #1 Skrevet 12. mars 2008 Jeg fullfører en utdannelse innenfor mediefag denne våren, og søker nå jobb som journalist. Noen som har noen råd angående hvordan en skriver gode søknader? Bør jeg sende med skriveprøver selv om det ikke spørres etter det i utlysningen? Dere som har fått jobb: hvordan formulerte dere søknaden? Selv har jeg inntrykk av at det er viktig å vise engasjement for stillingen i søknaden.
Champagnepiken Skrevet 13. mars 2008 #2 Skrevet 13. mars 2008 Engasjement er viktig. Men CV-en din er vel så viktig som søknaden - i de ansettelsene jeg har vært med på, har vi i alle fall silt på erfaring før vi leser søknadsteksten, omtrent. Så legg mye arbeid i CVen også. Har du jobbet frilans, få det med! For hvem, hvor mye, hvilke fagområder - sånne ting teller. Om du har kompetanse på bestemte fagfelt, teller det positivt (litt avhengig av type jobb, så klart). I tillegg - det viktigste er hva du kan bidra med til redaksjonen du søker deg til. Hvordan kan DU gjøre DERES produkt og stab bedre? Lykke til!
Gjest Frans Skrevet 13. mars 2008 #3 Skrevet 13. mars 2008 Takk for råd og lykkeønskning. Jeg skal huske å spesifisere om frilansarbeidet er innenfor nyhet, kultur eller feature, i alle fall når jeg søker på stillinger hvor den spesifikke erfaringen taler til min fordel. (Jeg har f. eks noe erfaring med feature, men lite med kultur).
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå