Gå til innhold

Kjenner du noen med et "belastet" navn?


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_Jon Are_*
Skrevet

Hei!

Som tidligere narkoman legger jeg merke til at påfallende mange av de jeg brukte å være sammen med, har særdelses "belastede" navn. Jeg tenker da på navn som Ronny, Roger, Tommy osv...Og ja, de driver med lyssky aktiviteter mange av dem. Er det noen flere som kjenner noen med slike navn, og hvordan er de som personer?

Med hilsen fra Jon Are

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kjenner flere, og ingen bedriver lyssky aktiviteter.

Skrevet

En av divisjonsdirektørene på jobben min heter Roger.

Skrevet

Alle de jeg kjenner med sånne navn, lever faktisk opp til myten.

Skrevet

Kjenner et par med belastede navn, men de lever så absolutt ikke opp til myten. De befinner seg i helt andre enden av skalaen.

Men vet også om noen som lever opp til myten. ;)

Gjest Gjest_Petra_*
Skrevet

De jeg vet om som har såkalte belasta navn er ihvertfall skikkelige mennesker. De fleste jeg kommer på med navn som Ronny og Roger er fotballspillere på høyt nivå, det gjelder både Ronny Johnsen, Ronny Deila og Roger Nilsen ... dessuten har jeg jobbet i mange år med en Roger - og han er høyt utdannet og en flott og skikkelig mann.

Så for meg stemmer det overhodet ikke ..

Skrevet

Stemmer ikke her heller. Kjenner både Ronny, Tommy og Roger, ingen av dem er særlig kriminelle gitt...

Skrevet

Myten stemmer her.....ingen tvil. Utrolig mange av de jeg vet om som lever i enten kriminelle miljøer eller er narkomane, har navn som Tommy, Jimmy, Roger, Glenn osv....

Skrevet

Jeg kjenner tvillinger som heter Roger og Ronny! (Hva tenkte foreldrene på??) :fnise: De var skikkelig rampegutter som små og levde virkelig opp til navnene sine. Men fra videregående-alder har begge vært "skikkelige", veldig hyggelige gutter som absolutt ikke lever opp til denne myten.

Skrevet

Eksen het Ronny og viste seg å helt klart leve opp til navnet!

Men utover det tror jeg de fleste R'ene skikket seg sånn passe etter videregående i allefall, men de var noen skikkelige ramp på u-skolen.

Gjest Gjest_hm_*
Skrevet
Hei!

Som tidligere narkoman legger jeg merke til at påfallende mange av de jeg brukte å være sammen med, har særdelses "belastede" navn. Jeg tenker da på navn som Ronny, Roger, Tommy osv...Og ja, de driver med lyssky aktiviteter mange av dem. Er det noen flere som kjenner noen med slike navn, og hvordan er de som personer?

Med hilsen fra Jon Are

Er dette belastede navn? Er det et østlandsfenomen?

Har aldri hørt IRL noen omtale disse navnene som belastede navn. Jeg kjenner ingen med de navnene som er kriminelle, lyssky eller noe i den dur. De jeg kjenner som heter disse navnene er uten unntak svært sympatiske og ordentlige menn. Og de er faktisk mer enn normalen begavet, enten med tanke på kunst og/eller intellekt. Så de har lange utdanninger med veldig gode jobber som følger. Men jeg tror det har lite med hva de heter, for det er nok en tilfeldighet.

Jeg kjenner ikke så mange kriminelle, men vet om noen fra barndom og i nærmiljø som sliter med å komme litt for mye kontakt med onkel politi. Men tror ikke det har noe med navnene deres å gjøre, at de er kriminelle altså. Og til opplysning, så har ingen av de jeg kjenner som er kriminelle/lyssky, navn som er på slike "belastede navn"-liste som folk til stadighet nevner.

Skrevet

Kjenner Roger og Tommy, ingen av dem er kriminelle men noen skikkelig villbasser er de begge to, spesielt da de gikk på ungdomsskolen.

Skrevet

Med noen unntak lever de jeg vet om med disse navnene opp til myten. Små kjeltringer,-)

Gjest Raptuza
Skrevet

What's in a name? Ein bestemmer sjølv korleis ein vil bli oppfatta.

Skrevet

DA er det tydeligvis veldig mange Kennether og Jonnyer som har bestemt seg for å bli kriminelle.

Skrevet

De jeg kjenner med disse navnene oppfører seg da ålreit de :)

Gjest Farao på ferie
Skrevet

Det er jo rett og slett fordi dette er navn som har vært populære i "lavere samfunnslag" (mennesker med liten utdannelse og inntekt), og folk fra denne gruppen blir oftere kriminelle enn folk fra middelklassen. Så det er ren statistikk.

Selv vet jeg om et par stykker som lever opp til "myten".

Skrevet

Unskyld meg , men er det ikke miljøet , og ikke navnet som er belastet?

Jeg kjenner hvertfall ingen "belastede" Roy , Ronny eller hva navnet måtte lyde.

Skrevet

Jo, men mennesker i slike miljøer har en tendens til å velge slike navn til barna sine. Det er nå i alle fall min teori.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...