GĂ„ til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Hva synes vi om dette navnet da? Jeg synes Maud er fint, men Angelica er sÄnn middels pÄ trynet. Alt for pompÞst for min smak.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Synes navnet er kjempefint jeg. Kunne gjerne tenkt med Ä kalt en unge for Angelica, men jeg fÄr ikke lov av min mann. :)

Men ellers ville kanskje jeg ha valg Angelina isteden for, Maud Angelina.

Skrevet

Jeg mÄ faktisk innrÞmme at jeg synes navnet er fint. Jeg hadde en gang ei venninde som het Angelica, sÄ jeg er pÄ en mÄte "vant" til navnet...

Skrevet

Syns navnet var fint jeg. Maud er jo etter tippoldemora, men Angelica er jo ikke noe jeg forbinder med de kongelige, men fint var det i hvert fall.

Gjest Samara
Skrevet

Synes navnet var fint, og litt spesielt.

Angelica er litt pompost - men det er er jo Ari sin personlighet ogsÄ! :wink: Et kongelig navn, og ett som betyr noe spesielt for MÀrtha og Ari (synes de sa det pÄ nyhetene) - fin ordning synes jeg.

Skrevet

Av en eller annen grunn minner navnet Angelica meg om en heks...mulig det er fordi jeg hadde en tysklĂŠrer som het det!

Skrevet

Maud er bra - meget bra.

Angelica er ikke bra - MEN det er bra pÄ en datter av alternative og halvpompÞse foreldre. Og som jeg har nevnt i et annet innlegg - det er i beste fall nyromantisk, som Anne Baggethun sa pÄ Kveldsnytt i gÄr.

Kombinasjonen er nyskapende - ingen tvil om det. Og det var deilig at de ikke valgte fire-fem navn som er vanlig for kongelige. To er nok - mer enn nok. HÄper de kaller henne Maud til daglig.

Gjest Gjesta
Skrevet

Maud er nydelig, men jeg kan ikke akkurat si at Angelica klinger godt i mine Ăžrer...Syns Maud er vakrere alene.

Og, som Tusenfryd ogsÄ sier, jeg hÄper hun blir kalt Maud i det daglige!

Skrevet

Betydelsen av navnet er i allefall pompĂžst:

Maud Angelica = Heltinne, lik en engel. Det er nok akkurat det de nybakte foreldrene synes om sin lille "prinsesse".

Skrevet

Syns navnet var nydelig. Passer godt pÄ ei jente av hennes rang, synes jeg. Om det blir aktuelt; dronning Maud Angelica. Kjempefint. Bedre enn dronning Mette-Marit, kong Harald og den sjangeren der. Slike navn SKAL vÊre litt "pompÞse", synes nÄ jeg...

Skrevet

Syns navnet er fint jeg!

Kjenner en som heter Angelica og har aldri reagert pÄ navnet. Dessuten er dette datter av en prinsesse. De kunne vel ikke kalle henne Siri eller Lise? Selv om de to er fine navn.

Skrevet

De mÄ gjerne kalle jenta et litt svulstig navn, men jeg synes ikke Maud og Angelica passer sammen i det hele tatt.

Hva med Kari Behn? :lol:

Skrevet

Jeg likte navnet veldig godt jeg.. :D

Skrevet

Jeg mÄ bare si som dronningen: Nyyyydelig!

Et kjempefint navn, antageligvis ikke noe jeg ville valgt selv, men MĂ€rtha og Ari kunne ikke finne et navn som passet bedre enn dette..

Angelica klinger vel ikke sÄ velkjent i norske Þrer men det er jo vakkert, da, dessuten betyr det engel. IfÞlge Ari hadde de begge kommet pÄ navnet uavhengig av hverandre pÄ omtrent samme tid under turen til Trondheim..

Kombinasjonen av det tradisjonelle kongelige og det romantiske, litt pompĂžse, ja det er jo MĂąrtha og Ari i et nĂžtteskall det!

Dessuten er det Þkonomisk for da fÄr de jo enda bedre bruk for MA - monogrammet som ble designet til bryllupet :ler:

Skrevet

Et nydelig navn!

Gratulerer MĂąrtha og Ari!

Endelig er fÞdselen overstÄtt! :D

Skrevet

Et nydelig navn!

Gratulerer MĂąrtha og Ari!

Endelig er fÞdselen overstÄtt! :D

Skrevet

Maud synes jeg er veldig flott. Angelica kan jeg styre meg for, og det samme gjelder kombinasjonen Maud Angelica.

Men det passer i grunn fint til foreldrene :-)

Dessuten blir vel sikkert jenta kun kalt Maud av de nĂŠrmeste.

MÀrtha Louise blir jo ogsÄ bare kalt MÀrtha av familie og venner. Hele navnet Maud Angelica vil nok bli mest brukt av media og i "offentlige" sammenhenger.

Skrevet

Jeg synes navnet er fint jeg, og det passer godt til familien. -Maud Angelica Behn- Hvorfor skal vi forÞvrig henge oss opp i sÄnt. Hadde ikke regnet med noe helt vanlig folkelig navn fra Marta og Ari's side allikevel.

Jennifer

Gjest Change
Skrevet

Et heeeelt nydelig navn :D Maud Angelica..passer perfekt til en av hennes rang!

Ble forÞvrig veldig rÞrt av Aris emosjonelle mÞte med pressen i gÄr! Snakk om stolt pappa!

Hadde ikke trodd at jeg skulle engasjere meg sÄnn som jeg har gjort,men det er jo bare sÄÄÄÄÄÄ koselig :D

Skrevet

Nei, herregud. Skulle hun het Siri-Beate eller noe ? :lol:

Jeg synes Maud Angelica hÞres nydelig ut jeg, og da fÄr hun jo et typisk kongelig navn og et mer "engleaktig" :ler:

Tror de valgte helt riktig jeg :D

Opprett en konto eller logg inn for Ă„ kommentere

Du mÄ vÊre et medlem for Ä kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt Ă„ melde seg inn for Ă„ starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nÄ
×
×
  • Opprett ny...