Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_hmmm_*
Skrevet

Jeg går i et vikariat, er ikke fast ansatt. Nå har jeg fått prolaps og har fått sykemelding. Har jeg krav på sykepenger? Setter meg opp på ledige vakter og lurer derfor på om jeg får sykepenger for de vaktene jeg er satt inn på?

Takker for hjelp!

Videoannonse
Annonse
Gjest Grafica
Skrevet

Du skal jo ha sykepenger, men om det er fra arbeidsgiver eller NAV er jeg usikker på. Det enkleste er nok å ringe ditt lokale NAV kontor og spørre :)

Skrevet

Du skal ha penger, ja!!!

De vaktene du er satt opp på framover skal du få for, og i tillegg skal arbeidsgiveren din regne ut hvor mye du kunne ha tjent, hvis du kunne jobbe. (Evt om de regner ut et gjennomsnitt av det du hittil har tjent) Dette blir grunnlaget for sykepengene dine. Arbeidsgiveren din skal betale sykepenger de første 14 dagene, deretter NAV.

Skrevet

Husk at du må ha vært ansatt i jobben i minimum 4 uker for å få sykepenger.

Skrevet
Husk at du må ha vært ansatt i jobben i minimum 4 uker for å få sykepenger.

Ja det er sant. VIKTIG punkt!!

Også må det du kunne ha jobbet, ha en årslønn på minimum 33000kr.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...