Gjest Elsa Skrevet 4. februar 2008 #1 Skrevet 4. februar 2008 Jeg begynte på Zoloft for vel en uke siden og tar i dag 25 mg daglig. Sist fredag var jeg hos legen igjen, men hun sa ingenting om at jeg skulle øke dosen til 50 mg. Jeg har nå lest dette at etter èn uke økes dosen til 50 mg. Jeg ringte legen i dag, men hun er på seminar hele uken så jeg får ikke tak i henne. Kan jeg selv øke dosen til 50 mg? Mvh Elsa
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 4. februar 2008 #2 Skrevet 4. februar 2008 Det er vanlig å øke dosen til 50 mg etter en uke ja. Zoloft tas ofte opp til 200 mg mot depresjon så å øke dosen til 50 mg burde ikke være noe problem (med mindre du har problemer med lever eller nyrer).
Crash Skrevet 4. februar 2008 #3 Skrevet 4. februar 2008 (endret) nevermind.. Endret 4. februar 2008 av Miros
lillesky Skrevet 4. februar 2008 #4 Skrevet 4. februar 2008 Uansett hvilke reseptbelagte medisiner man tar, så skal man ikke øke eller redusere dosen på egenhånd.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå