Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 31. januar 2008 #1 Skrevet 31. januar 2008 Hei har et ull pleddi naturfarget ny ull. har vasket det i maskin på 40 grader nå, men det ble ikk "renere". vi bruker masse svarte og fargede klær og pledde har fått litt flekker av klærene ellernoe. mørk lo som sitter fast. dårlig på å beskrive her ja. men lurer på om det kanskje hadde vært mulig å farge det. er det noen som har prøvd? vil det smitte av på sofane etterpå? har lys sofa. leste litt om dylon farge eller hva det var, men det skal jo vaskes på 90 grader. og det er jo umulig med et ull teppe. har ikke bakekar så får ikke farget det for hånd heller. noen med erfaring på å farge ull? blir det bra? farger det av?
Gjest Gjest_Line_* Skrevet 31. januar 2008 #2 Skrevet 31. januar 2008 Går kjempefint å farge ull. Hugs berre å kjøpe farge som er berekna til ull/finvask.
smaksløk Skrevet 31. januar 2008 #3 Skrevet 31. januar 2008 Går nok helt fint. Har plantefarga mye ull. Det er veldig spennede og får flotte resultat. Pass på at du velger planter som gir best mulig farge ekte resultat. Sjekk denne linken for ideer http://www.lyngheisenteret.no/undervisning...ging_040505.pdf Ellers kan du selvfølgelig kjøpe spesiell farge til ull. Det du må passe på er at ulla ikke kommer i kontakt med vann som er mer en 20 grader i forskjell. Da blir det tovet. Altså, etter du evt har kokt opp med planter, ikke skyll i iskaldt vann. Eller dersom du velger maskin farge, pass på at du velger et program som ikke skyller med iskaldt vann etter å ha vaska på 40 grader f.eks. Lykke til!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå