Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Min lille 2-åring har begynt å slå så mye. Det går aller mest ut over lillesøster på 10 måneder, men han kan fort fike til meg eller andre om han blir sint eller frustert. Lillesøster får fort en leke i hodet, selv om hun ikke er i veien for han.

Han er også midt i en Kaptein Sabeltann-periode, og det er mye fekting og kanoner. I barnehagen er det overvekt av "store" (2-3-åringer) gutter på småbarnsavdelingen han går, så det blir ganske mye fysisk lek, og sikkert også mye fekting og "lekeslossing"

Jeg prøver å si i fra til han hver gang han slår, men det virker ikke som om han bryr seg om at jeg snakker til han. Hvis jeg er ekstra streng begynner han å gråte, og kommer og vil ha trøst.

Er det noen som har noen gode tips eller råd å gi meg?

Videoannonse
Annonse
Gjest Dallandra
Skrevet

Vel, hva kan jeg si. Det går over etterhvert. Vi gjentok og gjentok at det ikke var lov å slå og han ble tatt vekk fra leken når det skjedde. Dvs de, for vi har nå vært gjennom denne perioden to ganger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...