Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har på listen min:

- appelsinmarmelade (nyyydelig og enkelt)

- sjokoladetrøfler

Et annet tips er vel vanlige julekaker, men det har jeg ikke lyst til å gi bort.

Har noen noen andre forslag? Det må ikke være FOR spesielt, da slike gaver blir gitt til tanter/onkler foreldre/svigerforeldre osv.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her er min oppskrift på trøffler:

Sjokoladetrøfler

200g kokesjokolade

1 dl kremfløte

Kok opp fløten og rør ut sjokoladen i den. Ha det i en flat form og sett det kaldt. Rull så ut runde kuler som dyppes i det man måtte ønske (kakao, nøtter, melis, smeltet sjokolade osv)

Ønsker du en annen smak kan du ha i ulike smakstilsetninger som for eks likør. Jeg har innimellom litt problemer med å få trøflene stive nok, men jeg tror det kommer av at jeg har i litt for mye fløte.

Skrevet

Tuusen takk! Jeg er inspirert!

Men har noen flere tips, så er det plass til det i haugen min!

Skrevet (endret)

Jeg kommer til å lage litt fudge og karameller som jeg pakker inn i cellofan som julegaver til noen! Fant et par oppskrifter:

Fløtekarameller

Fudge

Endret av Atomica
Skrevet

Jeg har tenkt å lage marsipan, en eller annen form for sjokoladekonfekt, karameller og god tomatsaus som kan brukes til pasta, pizza osv. Mulig jeg lager noen glass med eplesyltetøy eller liknende i tillegg. Får se hva jeg får tid til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...