sommerglede Skrevet 24. november 2007 #1 Skrevet 24. november 2007 hei etter at spysjuka har herja lenge her så måtte vår tid komme... vår snupp på 5 spyr noe helt vannvittig mye... hva er bra å drikke? og hva er bra å spise? hun spiser ikkeno.. men drikker en del cola men da spyr hu det bare opp igjen....
Gjest nextlife Skrevet 24. november 2007 #2 Skrevet 24. november 2007 Mix like deler eplejuice og farris, dette gir et bra tilskudd av nødvendig energi og sporstoffer. Salte kjeks og/eller potetskruer Mandariner, bananer
sommerglede Skrevet 24. november 2007 Forfatter #3 Skrevet 24. november 2007 tusen takk.. får ta meg en tur å handle alt dette så får vi se om hun får i seg noe ..... mvh nissekone
Gjest Frysepulver Skrevet 24. november 2007 #4 Skrevet 24. november 2007 Loff uten skorper, cola uten kullsyre, svak te med litt sukker. Vet ikke om du får i en femåring te, men... Viktigste er vel at barnet får i seg væske, de kan gå noen dager uten mat
Labella Skrevet 24. november 2007 #5 Skrevet 24. november 2007 Mildt og lettfordøyelig er lurt å holde seg til. Boller, loff, fiskepudding er fin "sykemat". Cola er godt når man har dårlig mage, det samme er blandingen av farris og eplejuice, viktig med drikke! God bedring til snuppa!
KCam Skrevet 24. november 2007 #6 Skrevet 24. november 2007 Jeg sverger til havresuppe. Koker opp havregryn og søter det til med sukker. Det ser ikke noe godt ut, men er kjempebra for magen. God bedring!
sommerglede Skrevet 24. november 2007 Forfatter #7 Skrevet 24. november 2007 tusen takk alle sammen.... stakkars jente.. spyr med en gang hun får i seg noe... har ikke fått handla ennå.. venter på at mannen skal komme hjem å se etter snuppa.... ser at noen sier cola uten kullsyre.... men jeg har hørt cola med kullsyre til oppkast og kola uten kullsyre til magesjuka... hva stemmer ?
Fibi Skrevet 24. november 2007 #8 Skrevet 24. november 2007 Vaniljeis kan være bra, ikke alle som tåler det, men det er ikke vondt å kaste opp igjen. Ellers så går det i mariekjeks og cola eller sitronbrs her i huset.
Sans Skrevet 24. november 2007 #9 Skrevet 24. november 2007 Mamma ga meg alltid sånt grovt knekkebrød - husmann? Så tok jeg pittesmå biter. Farris og eplejuice er bra, like store mengder av hver. Jeg har ALDRI noensinne kunnet få i meg noe søtt når jeg har hatt noen form for magesjau - cola er det verste jeg kan bli servert, da blir jeg mye dårligere... Men uansett; diare og oppkast gjør at kroppen tømmer seg for salt, noe som dehydrerer. Så det er viktig å få opp saltnivået, slik at kroppen igjen klarer å ta til seg væske. Så hvis du klarer å få i henne noe å drikke, er det lurt med f.eks. farris. Hvis du klarer å få i henne noe å spise, er det lurt med noe salt. Men væske er det viktigste, spise kan hun gjøre siden.
*Tausa* Skrevet 24. november 2007 #10 Skrevet 24. november 2007 Mamma pleide alltid å lage havresuppe til meg. Kok opp rød saft (gjerne solbærsirup), vann og havregryn. Godt og enkelt. Kan varmes opp igjen også. Det er mye vann i det, samtidig som det er næring, sukker og litt (ikke for mye) for magen å jobbe med. Når jeg er syk, liker jeg best fine karbohydrater (ikke sukker). Stek et pitabrød som hun kan spise litt og litt av, eller kok litt ris. I starten kan en teskje ris være nok, så spiser hun gjerne litt mer etter hvert. Eller noen gode kjeks. Jeg vil ikke anbefale chips, siden det er veldig fett og kan fort komme opp igjen. En lege jeg var til en gang (vel og merke i utlandet) sa at jeg ikke skulle spise mat med gjær i (altså ikke boller, pitabrød, loff etc.). Så det kan jo hende hun ikke tåler det. Bare prøv deg fram. Men det viktigste er nok å spise bare litt om gangen. Lykke til! Håper jenta di blir bedre snart.
sommerglede Skrevet 25. november 2007 Forfatter #11 Skrevet 25. november 2007 tusen takk for det.... hun fikk i seg noe cola i går... prøvde med eplejuice og farris... men det klarte hun bare ikke å få ned ( smakte på det selv og det smakte helt forferdelig..) men nå har lillebroren på 4 mnd fått det.. og det er enda værre... hva kan han ha utenom melk?
Tussemøy Skrevet 25. november 2007 #12 Skrevet 25. november 2007 Jeg fikk alltid cola og spiste marie-kjeks. De godtok magen veldig lett.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå