Gjest Tweek Skrevet 11. november 2007 #1 Skrevet 11. november 2007 Jeg klarer ikke forklare det for meg selv. Jeg trenger forklaring på "what goes around, comes around"
Gjest Spadamen Skrevet 11. november 2007 #2 Skrevet 11. november 2007 Når du gjer noko gale, så skjer det noko gale med deg og? Karma
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2007 #3 Skrevet 11. november 2007 "Man høster som man sår". Eventuelt "som man reder ligger man".
Gjest Tweek Skrevet 11. november 2007 #4 Skrevet 11. november 2007 Ok, takk. Det er bare jeg skal lage en filmsnutt og ordtaket er temaet for filmen og jeg er litt stuck om hva jeg da skal gjøre. Derfor for å klare oppgaven må jeg vite eksakt hva det vil si nemlig Ok, så det er at eks. at hvis noen gjøre noe dumt så skjer noe dumt med den personen tilbake. Men må det være den samme dumme tingen eller kan det være hva som helst?
Mann 42 Skrevet 12. november 2007 #5 Skrevet 12. november 2007 (endret) Dine handlinger bidrar til at det blir mer av den typen handlinger. F.eks om du er hyggelig med folk, så er det mer sannsynlig at de blir litt blidere i hverdagen, og litt hyggeligere med hverandre. I neste omgang kommer det tilbake til deg i form av et hyggelig smil, der du kanskje ikke ellers ville fått det. Motsatt om du bitcher, skjeller og smeller, så forsurer du dagen for de det går ut over, de blir nedtrykt, sinte, lei seg, og begynner å spre negative vibber, de også. Det blir som ringer i vann. Hvis du svindler, stjeler og benytter enhver anledning som byr seg, til å utnytte andre, og så sitter på Kvinneguiden og skryter av det, øker du risken for at noen andre begynner å tenke på samme måten. Før du vet ordet av det, stjeler han bilen din, og fra hanskerommet rapper han sertifikatet ditt og oppretter en konto i ditt navn. Deretter lar han DEG betale for sydenturen og den nye rolexen. Det siste der var forresten en god manusidè. Endret 12. november 2007 av Mann 42
Gjest Gjest Skrevet 12. november 2007 #6 Skrevet 12. november 2007 Gjør mot andre det du vil at andre skal gjøre mot deg. Denne setningen sier vel mye av det samme.
Malama Skrevet 12. november 2007 #7 Skrevet 12. november 2007 Det går en eller annen reklame på tv for en bank for tiden, som er litt sånn... ei som får glad,elding av banken, gjør noe snilt mot en hun møter utenfor, han gjør noe snilt mot en annen, som gjør noe snilt mot en annen, som er i gjodt humør, og viser seg å være i banken og gi gladmeldig til en annen kunde. Ja, det var den positive "spiralen" av det ordtaket, likeledes kan det gå negativt.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå