Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 6. november 2007 #1 Skrevet 6. november 2007 Treningsshorts + truse og bh, er dette det nye "poppis" badetøyet blant tenåringsjenter? Nå snakker jeg ikke om sports-bh eller bikini, men helt vanlige bher. Jeg er flittig besøkende av Pirbadet (Trondheim) og lurer på om det er flere enn meg som har lagt merke til denne nye "moten" blant fjortissene? Syntes der ser litt småsært ut, men guttta liker det vel..
Gjest Gjest_gjest_gjest Skrevet 6. november 2007 #2 Skrevet 6. november 2007 Jeg er en flittig bruker av badeshorts for jenter. Om det er mote blant fjortiser vet jeg lite om. Skjønner at det er et poeng at svømmere bruker skikkelige drakter, men for en amatør som meg kan jeg ikke se behovet for speedo.
mysan Skrevet 6. november 2007 #3 Skrevet 6. november 2007 Jeg er en flittig bruker av badeshorts for jenter. Om det er mote blant fjortiser vet jeg lite om. Skjønner at det er et poeng at svømmere bruker skikkelige drakter, men for en amatør som meg kan jeg ikke se behovet for speedo. Tipper hun ikke mener badeshorts for jenter, men vide treningsshorts, ala guttas fotbalshorts. At jenter bader i slike shorts er ikke nytt for meg, men at de bruker bh istedet for bikinitopp har jeg ikke hørt om.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 6. november 2007 #4 Skrevet 6. november 2007 Det var nå ikke shortsen jeg sperra opp øynene for, mer det at de bruker vanlig undertøy i stedet for bikini/badedrakt. Ser litt ut som at de ikke har gidda å skifte i garderoben..
Usikker Skrevet 6. november 2007 #5 Skrevet 6. november 2007 En ting er at de bruker slike klær, det værste synes jeg er at de ikke dusjer før de går ut i bassenget. Og påbudet om å dusje nakne, og vaske seg før de entrer bassenget - det har de visstnok ikke skjønt betydningen av Men det er vel en annen diskusjon
FrizzleSizzle Skrevet 7. november 2007 #6 Skrevet 7. november 2007 De gidder vel ikke bruke penger på badetøy, da? Jeg har ikke sett denne "moten".
Bokormen Skrevet 7. november 2007 #7 Skrevet 7. november 2007 Jeg har heller ikke sett det, men jeg hørte litt om det på radioen på sensommeren. Svømmeanleggene liker dette svært dårlig, med "vanlige" shortser på gutter OG jenter, da disse ofte brukes ellers og, og derfor bidrar til at vannet i anleggene blir mer skittent og får fler bakterier, og dermed må klores enda mer. Skjønner ikke hvorfor folk ikke kan gå i badedrakt/badebukse/bikini....
hjertesukka Skrevet 7. november 2007 #8 Skrevet 7. november 2007 Har heller ikke sett denne moten. For min del så må folk bade i hva de vil, så lenge de dusjer skikkelig først, UTEN badedrakt!!! Der er jeg helt nazi.
Gjest ami Skrevet 7. november 2007 #9 Skrevet 7. november 2007 har sett dette i trondheim ja. Også sminker de seg og bruker hårspray og stæsjer seg voldsomt før de går ut i bassenget..
Usikker Skrevet 7. november 2007 #10 Skrevet 7. november 2007 har sett dette i trondheim ja. Også sminker de seg og bruker hårspray og stæsjer seg voldsomt før de går ut i bassenget.. Kult liksom......... også kommer all den sminken og sparyen og dritten i bassengene. Herlig
mysan Skrevet 9. november 2007 #11 Skrevet 9. november 2007 Verden rundt dem har blitt sykt utseendefokusert og de har blitt tilsvarende sykt usikre på om de er vakre og kule nok. Egentlig er det trist.
estrella Skrevet 24. november 2007 #12 Skrevet 24. november 2007 Det er fordi det er så mye fokus på utseende, så selv om dette helt sikkert er noen fine jenter, så bruker de shorts for å dekke til seg. Pluss shortsen er kul nå. Du skal helst ha quicksilver badeshorts. De er dyre, men det gjør ikke meg noe(alt for å slippe bikini!!). Jeg bruker bikinitopp da. Helst ville jeg hatt noe som dekket mer, men det får nå bare være. Jeg bader aldri i Norge uansett, kun når jeg er på ferie i andre land, for der er det ingen som vet hvem jeg er
Gjest Tigress Skrevet 25. november 2007 #14 Skrevet 25. november 2007 Ikke sett, men det burde ikke være lov å bruke vanlig undertøy - vanlige klær gir fra seg mye mer lo og fibrer enn badetøy, slik at vannet blir mer møkkete av at folk ikke bruker badetøy. Det samme gjelder badehette - alle burde bruke badehette, på den måten blir det ikke så mye hår og stylingprodukter og annen skit i vannet. Utrolig ekkelt å få en klatt med hår i ansiktet når en svømmer - man har jo gjerne munnen åpen for å puste ut når en er under vann. Uuuæææh!
ToveM Skrevet 25. november 2007 #15 Skrevet 25. november 2007 De finnes da mange fine badedrakter i salg, en trenger jo ikke bruke de minste bikiniene, hvis en ikke føler for det.
Nausicaä Skrevet 25. november 2007 #16 Skrevet 25. november 2007 Forrige gang jeg var i bassenget var det en gjeng jenter der som gikk med Bjørn Borg-boxer, altså undertøy, utenpå bikiniunderdelen sin (om de hadde). Et par av dem brukte også bh i stedet for bikinitopp. De dusjet ikke før de gikk i bassenget, de sminket seg heller. *sukke*
estrella Skrevet 26. november 2007 #18 Skrevet 26. november 2007 Haha! Jeg er bare nødt til å si en ting.. For 4 år siden var jeg akkuratt slik som dere beskriver: Stylet og sminket seg før en gikk ut i bassenget. Hadde undertøy(det var kun tanga da..ikke bh) under badetøyet. Resten av badetøyet bestod av vanlig bikinibukse og deretter en badeshorts. Gud så pene vi var når vi gikk ut i bassenget..men det var litt krise når sminken rant av og vi hadde de pandaøynene Har kommet over den sminke og stylefasen, men bruker fortsatt badeshorts(men ikke undertøy) når jeg bader. Bruker vannfast sminke da
Wildy Skrevet 26. november 2007 #19 Skrevet 26. november 2007 Jeg var i Pirbadet i går, og reagerte litt på antrekk, ja. For det var en haug med unge jenter i vanlig bh-er, med masse sminke og dill.Men det blir jo ikke reagert fra ansatte, og da blir det vel neppe endring heller.....
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå