Gå til innhold

Er dette sunt?


Fremhevede innlegg

Gjest Gjest_gjest_*
Skrevet

Hei! Er dette sunt? polarbrød ekstrem (grovt), vanilje kesam, yoghurt (dobbel 0%)? Og hvorfor er cottage cheese sunt? Er det bare for det ha et lavt innhold av fett og et høyt innhold av proteiner?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er ganske sunt det du nevner ja, samt kalorifattig. Cottage cheese er gunstig pga. proteiner ja..... Foretrekker heller Kesam, pga. mindre fett og så og si lik mengde proteiner.

Gjest Kristin_
Skrevet

Vaniljekesam har jo 8% fett, så det er fetere enn yoghurt f.eks., men har mer proteiner også. Kesam har en enda bedre forhold mellom proteiner og fett, hvis du velger den magreste varianten.

Skrevet
Vaniljekesam har jo 8% fett, så det er fetere enn yoghurt f.eks., men har mer proteiner også. Kesam har en enda bedre forhold mellom proteiner og fett, hvis du velger den magreste varianten.

Som forøvrig kan blandes med alt mulig av krydder og bli en veldig god dressing. nam

Gjest Mea Culpa
Skrevet

Kesam er også fint å bruke i brød istedenfor olje/margarin. Jeg syns det gjør brødet saftigere også.

Gjest Huldali
Skrevet

yoghurt (dobbel 0%) inneholder ikke sukker eller fett, så det er vel en av de sunneste yoghurtene på markedet.

Det er et polar brøt som heter polar extrem eller noe slikt, denne tror jeg er av den sunneste varianten når det gjelder polarbrød. Se etter kcal innholdet på de ulike typene!

I stede for vanlig vaniljekesam kan du kjøpe kesam mager med 1% fett, ta oppi noen dråper vaniljeesens og flytende søtningsmiddel. Smak deg fram til hva du syns er godt. Da får du vaniljekesam i en magrere variant :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...