Ettem Skrevet 30. oktober 2007 #1 Skrevet 30. oktober 2007 Jeg har gått på p-sprøyte i 6 mnd men må slutte fordi jeg reagerer veldig på den. Lurer derfor på om noen vet hvilke tegn jeg kan få fra kroppen som viser at den er på vei ut?
Gjest Gjest Skrevet 25. november 2007 #2 Skrevet 25. november 2007 Hvis du har hatt noen bivirkninger kan du jo merke det på at de forsvinner. Og selvfølgelig at mensen kommer tilbake. Når jeg sluttet på den fikk jeg også en del gjennomsiktig og melkehvit utflod i noen uker før mensen kom tilbake.
Gjest Gjest Skrevet 26. november 2007 #3 Skrevet 26. november 2007 Jeg har en del venninner og bekjente som har gått på p-sprøyten. Nesten alle mistet sex-lysten og fikk den tilbake nesten samtidig som menstruasjonen, så hvis du mistet den på sprøyten tror jeg det kan være et greit pekepinn Skumle greier de sprøytene, skjønner ikke at det er lov å sette dem på unge jenter!!
Gjest Gjest Skrevet 26. november 2007 #4 Skrevet 26. november 2007 Dette lurer jeg også på så her skal jeg følge med
Gjest nimbus Skrevet 26. november 2007 #6 Skrevet 26. november 2007 Et halvt års tid etter jeg sluttet med p-sprøyte fikk jeg normal appetitt og gikk dermed ned ca 5 kilo, mindre søvnbehov, og fikk mye bedre humør. Aldri mer p-sprøyte på meg. Var ikke engang klar over at det var bivirkninger, siden jeg hadde gått på den siden midten av tenårene... Jeg fikk tilbake mensen dagen etter at jeg skulle ha tatt sprøyte, det gjorde jeg også underveis hvis jeg var noen dager for sent ute. Så mensen i seg selv trenger ikke bety at den er ute av kroppen.
Gjest Gjest Skrevet 26. november 2007 #7 Skrevet 26. november 2007 Så det er egentlig ingen måte man kan vite at den er ute eller på vei ut? Legene går jo ut og sier at når man får igjen normal syklus, da er den ute.. Du som lurte på hva den koster, tenk deg godt om før du tar den. Veldig mange som reagerer på den med bl.a. vektøkning, mistet sexlyst (hva skal man med p-sprøyten da..) store humørsvingninger, vondt i hodet ++++ Dessuten er det ingen måte å få det ut raskere, så hvis man reagerer veldig kan man ha så uflaks at det varer i et par år selv om man kun tar en sprøyte. Bl.a. bivirkninger som gjør at jeg selv er veldig interessert i å finne tegn på at den er på vei ut.
Gjest nextlife Skrevet 26. november 2007 #8 Skrevet 26. november 2007 hvor mye koster det for p-sprøyten? I følge felleskatalogen koster den kr. 74.90 for ei engangssprøte.(150 mg/ml-1 ml) I tillegg kommer vel kostnader ved å få den satt på legesenter.
Gjest Aldri igjen Skrevet 26. november 2007 #9 Skrevet 26. november 2007 Den koster ikke så mye i penger, men MYE i frustrasjon
Gjest Gjest Skrevet 26. november 2007 #10 Skrevet 26. november 2007 Jeg har også hørt av mange og lest mange steder at leger sier den er uten når man får menstruasjonen igjen. Stemmer det ikke??
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå