Gjest veslemøy Skrevet 4. oktober 2007 #1 Skrevet 4. oktober 2007 Hei. Jeg er en jente som er livredd for å få kreft... Hvis jeg har vondt noe sted blir jeg redd for at det er kreft med en gang, og at folk faller som fluer av denne sykdommen rundt over hele verden gjør ikke saken noe bedre, jeg har slitt med mageplager en stund nå og er livredd det er noe mer enn bare vanlige plager. Jeg trenger bare å høre av noen et eller annet som stiller min egen frykt bak min fornuft. Føler meg litt dum med dette spørsmålet, derfor har jeg ikke spurt noen jeg kjenner og håper på svar her hvor jeg er anonym. Takk.
Gjest Gjest Skrevet 4. oktober 2007 #2 Skrevet 4. oktober 2007 Skjønner hvordan du har det. Kreft er et ord de aller fleste av oss er redde for, å hvem tenker vel ikke kreft når vi får noen vondter i kroppen? Nå innser vi gjerne at vondtene våre har en annen årsak enn kreft, men er man usikker er det best å oppsøke lege. Kreft er ikke lenger synonymt med døden. Prognosene idag er så mye bedre enn det var for bare noen år siden, å jo fortere man kommer seg til lege, jo større er sjangsen for å overleve. Jeg bruker også å tenke kreft så fort jeg får vondt noen steder, eller andre symptomer. Det har t.o.m. hendt at jeg har oppsøkt lege for det. Legen min har sagt at når man har smerter som ikke forsvinner igjen så er det grunn til uro. Tror nok ikke du er noe mer unormal enn majoriteten når det gjelder din redsel eller tanker om kreft.
Gjest Gjest Skrevet 4. oktober 2007 #3 Skrevet 4. oktober 2007 Glemte forresten å si at hvis du har problemer med magen, så burde du uansett oppsøke legen din. Det trenger ikke å være kreft du har, men du kan ha en annen plage som krever behandling.
Gjest Gjest Skrevet 4. oktober 2007 #4 Skrevet 4. oktober 2007 Tror nok ikke du er noe mer unormal enn majoriteten når det gjelder din redsel eller tanker om kreft. Jo, ærlig talt - det hører ikke til normalen å gå rundt og være redd for kreft.
Gjest Gjest Skrevet 4. oktober 2007 #5 Skrevet 4. oktober 2007 Jo, ærlig talt - det hører ikke til normalen å gå rundt og være redd for kreft. Tror ikke det er unormalt å være redd for kreft. Hvis ikke så må jeg ha havnet borti en vanvittig unormal vennegjeng og familie. Om ikke du er redd for det så må du innse at ikke alle er som deg veit du :kaffe:
Gjest Gjest Skrevet 4. oktober 2007 #6 Skrevet 4. oktober 2007 Tror ikke det er unormalt å være redd for kreft. Hvis ikke så må jeg ha havnet borti en vanvittig unormal vennegjeng og familie. Om ikke du er redd for det så må du innse at ikke alle er som deg veit du :kaffe: Jeg sier ikke at ingen er redd for å få kreft, men det er ikke normalt å gå rundt og være livredd for det. Det er heller ikke normalt å tro man har kreft med en gang man får vondt et sted. Kanskje du kunne tatt intiativet til at både du, familien og vennene dine finner noe å engasjere dere i - så slipper dere å sitte å overfokusere på kreft, som det er så normalt for dere å gjøre. :kaffe:
Gjest Gjest Skrevet 5. oktober 2007 #7 Skrevet 5. oktober 2007 Jeg hadde også vondt i magen over lengre tid. Det kom og gikk og til slutt så måtte jeg bare krype til korset og gå til legen. Jeg var så redd og sikker på at jeg hadde kreft. For det måtte jo være det ikke sant?Hadde jo flere bekjente med kreft og man hører jo om kreft overalt!Ikke rart man automatisk frykter kreft når man får vondt. Det er helt normalt at enkelte tenker slik. Men jeg gikk til ultralyd og tok mange blodprøver og ble undersøkt. Heldigvis så fant de ikke noe kreft!" De har heller ikke funnet noe annet..men nå etter flere år har jeg enda smerter av og til som kommer og går. Hva det er det vet jeg til dags dato ikke enda,men hadde det vært feildiagnostert så hadde jeg vel vært død av kreft nå om det ikke er en seiglivet type..sånn kan jeg enda tenke selv om jeg vet at jeg egentlig ikke har det
Gjest Gjest Skrevet 5. oktober 2007 #8 Skrevet 5. oktober 2007 (endret) Å være redd for kreft var kanskje feil brukt av meg, jeg synes bare det er for sterkt trykk på det negative med det om dagen. Jeg er ikke redd for alt, hvis man skal det kan man bare dø, for det å leve er farlig, alt er dødelig,skadelig og giftig i dag. jeg sier bare at det kunne vært kjekt om noen hadde sagt noe til alle de som har kreft og de som er bekymret for og få det at slike ting kan gå over osv. Endret 6. oktober 2007 av Arwen
Gjest Gjest Skrevet 5. oktober 2007 #9 Skrevet 5. oktober 2007 (endret) Å være redd for kreft var kanskje feil brukt av meg, jeg synes bare det er for sterkt trykk på det negative med det om dagen. Ja, der er du no0k inne på noe ja. Og det var vel i grunnen det jeg skrev i mitt første innlegg. Men det måtte du kverulere til. Jeg er ikke redd for alt, hvis man skal det kan man bare dø, for det å leve er farlig, alt er dødelig,skadelig og giftig i dag. jeg sier bare at det kunne vært kjekt om noen hadde sagt noe til alle de som har kreft og de som er bekymret for og få det at slike ting kan gå over osv. Jaha? Så hvis noen er redde for kreft så skal man si at "neida, ikke vær redd - det går over?" Har du i det hele tatt peiling på kreft? Endret 6. oktober 2007 av Arwen
Gjest Gjest Skrevet 5. oktober 2007 #10 Skrevet 5. oktober 2007 Jeg har kreft og det behøver faktisk ikke være så innmari skummelt. Men synes det er litt pussig hvis du bare er redd for en spesifikk sykdom. Det er jo flere ting som er livstruende. Tror du bare må lære deg å ikke fokusere så mye på sykdom. Har man vondt et sted gjentatte ganger så bør man selvsagt gå til legen. Men utover det så må man jo liksom bare huske på at det er faktisk masse ting man kan bli syk og dø av men man kaster jo bort livet sitt med å gå og bekymre seg for sykdom....da kunne man nesten like gjerne vært syk om du skjønner hva jeg mener...
Arwen Skrevet 6. oktober 2007 #11 Skrevet 6. oktober 2007 (endret) Tråden er ryddet. Reglene. Arwen (mod) Endret 6. oktober 2007 av Arwen
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå