Zero Skrevet 12. september 2007 #1 Skrevet 12. september 2007 Jeg hadde aldri trodd at jeg skulle bli avvist av helsesystemet på denne måten, men nå har jeg det, og jeg aner ikke hva jeg skal gjøre. Jeg har hatt spiseforstyrrelser, anoreksi, siden jeg var 14. På et tidspunkt var jeg ikke mange steg fra døden, men pga enormt pågangsmot fra min side og behandling så klarte jeg å karre meg opp til et levelig nivå. Avsluttet behandling for en stund siden, da jeg følte at nå var det på tide å klare dette selv, dessuten er det jo ganske så energikrevende å gå i behandling. Men jeg sliter daglig. Normalvektig og ser sikkert sunn ut på utsiden, men jeg kjenner det ikke skal mye til før jeg havner på gamle veier igjen. Så derfor søkte jeg meg tilbake til psykiatrien. Jammen ble jeg ikke avvist. Hva nå? Jeg har vært nær døden før og likevel kvalifiserer det ikke til at jeg får hjelp her jeg står i dag. Er helt fortvilet.
Gjest Gjest Skrevet 12. september 2007 #2 Skrevet 12. september 2007 Opplever akkurat det samme som deg. Jeg sliter med spiseforstyrrelser, men er ikke radmager. Veier 46 kg. fordelt på 165 cm. Da jeg luftet problemet mitt for legen, sa han at jeg var normalvektig og kjente på fettprosenten min på magen. "Frisk som en fisk, du!". Som om spiseforstyrrelse er en fysisk plage. Vurdere å bytte fastlege, men har fått time hos psykolog nå og håper på å bli tatt mer seriøst der.
Gjest SF Skrevet 12. september 2007 #3 Skrevet 12. september 2007 Arg!! Jeg blir så sint av sånnt! Havnet på sykehus fordi at jeg kollapset pga å ha gått for lenge uten mat og drikke. Da ble jeg lagt inn på en avdeling for spiseforstyrrelse. Han undersøkte meg og mente at jeg ikke var spiseforstyrret, bare litt utseendefokusert. Etter det har jeg gått i mange år å tenkt at det ikke er så farlig med meg. Men jeg har lidd! Og jeg lider! Nå har jeg kjempet meg til en plass på et nytt behandlingssenter. Men det var neimen ikke enkelt det heller. De mente jeg burde vente med å ta tak i dette fordi jeg hadde jo andre problemer også. Jeg klarer ikke vente mer. Jeg hater å ha det slikt! Vil bare sende dere andre en kjempeklem. Stå på! Og lykke til!
Rosalie Skrevet 12. september 2007 #4 Skrevet 12. september 2007 Til TS: Hnvend deg til IKS. Til du med innlegg nr. 2: Bytt lege. Lykke til!
Zero Skrevet 18. september 2007 Forfatter #5 Skrevet 18. september 2007 Takk for svar alle sammen. Jeg vet ikke helt hva jeg skal gjøre. Har kikket på IKS sine sider, men jeg kan ikke se at de har noe i nærheten av der jeg bor. Jeg bor i Hordaland, og da er det langt å dra til Trondheim, Gjøvik, Oslo eller Kristiansand. Må jeg gå ned til 35 kilo igjen for å få hjelp?
Gjest Reven Skrevet 18. september 2007 #6 Skrevet 18. september 2007 Da er nok ROS (Rådgivning Om Spiseforstyrrelser) organisasjonen du bør kontakte, Zero. Du finner mer info på http://www.nettros.no/
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå